vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

6. Patchwork Off-setový

 

Tento patchwork mi připomněl post polymerové umělkyně Melanie West na Facebooku. Přemýšlela jsem, jaký patchwork bude červencový a ona mi zveřejněním následujícího obrázku připomněla můj dávný projekt, který je také patchworkový. Pravda, není tolik barevný a sofistikovaný, ale princip je podobný. Připomíná mi také "doodling" neboli čmárání od ruky, které vytváří různé geometrické motivy.

K vytváření tohoto patchworku budete potřebovat:

Polymerové hmoty - zde Premo Soufflé černou a bílou, popř. 6 různých barev. 

Šablonu s geometrickými tvary - ideálně čtverce, obdélníky nebo pětiúhelníky, u mě čtverce od Melanie Muir / Cool Tools

Nůž se špičkou / skalpel

Papír na pečení

Formu na náramky / dlaždici

Brusné papíry 400 - 1000

a základní polymerové pracovní pomůcky (strojek atd.)

Postup:

1. Zpracujte bílou a černou hmotu na plátky na střední nastavení (Imperia #4)

2. Nyní vezměte šablonu a položte na jednu z barev (zde černou) nejmenší kostičku, kterou budete vyřezávat. Nožem se špičkou podél okrajů vyřízněte otvor. Nůž tlačte k šabloně.

3. Vyjměte vyříznutou kostičku. Z druhé (bílé) barvy vyřízněte kostičku té samé velikosti a vložte ji do připraveného otvoru. Pokud je otvor  malý, maličko jej popotáhněte rukou směrem ven a vložte kostičku. Spoje uhlaďte přes pečící papír tak, aby nebyly viditelné.

TIP: Pokud pracujete s černou a bílou, vyříznuté kostičky i okénka můžete použít a vytvořit tak zároveň reverzní variantu, tedy s černým středem a bílým vnějším okrajem.

4. Nyní znovu vezměte šablonu do rukou a položte ji na již vytvořenou kostičku kostičkou o jednu velikost větší. Šablonu nyní posuňte po směru hodinových ručiček tak, aby roh čtverce byl oproti čtverci původnímu lehce pootočený. Vyřízněte větší tvar.

5. Znovu do rukou vezměte bílou hmotu a vyřízněte stejně veliký tvar, jaký jste vyřezávali v bodu 4 (2. nejmenší). Vložte do ní černý a bílý čtverec a uhlaďte. Šablonu na připravený plátek opět položte tím způsobem, že bude lehce pootočená oproti původním rohům čtverce. 

6. Kroky vyřezávání otvoru pro čtverce a vkládání již vyžíznutých čtverců opakujte do té doby, až získáte vždy 3 a 3 černé a bílé kostičky "v sobě". Nakonec uhlaďte. Může se stát, že bílá hmota bude na povrchu od černé ušpiněná. To v tuto chvíli neřešte, povrch vybrousíte až po upečení.

TIP: Poslední kostičky můžete uříznout paralelně s předchozí barvou jako rámeček, tzn. "rohy na rohy" předchozí barvy (viz obrázek).

7. Připravený tvar položte na dlaždičku nebo jako já na formu na náramky. Pokud vyrábíte náušnice, postup opakujte. Pečte dle instrukcí výrobce hmoty.

 

8. Upečené tvary opatřete zádíčky v kontrastní barvě, nebo jen obruste brusnými papíry 400, 600, 800 a 1000 a připevněte zapínání.

Přeji krásné tvoření a užijte si druhou polovinu léta.

Petra Nemravka



Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.