vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

9. Patchwork hravý II

 

English version

Dalšího patchworku jsem se opět nemohla dočkat. Rozhodně to není ironie! Kdybych měla více času, upatchworkovala bych se k smrti :)

Pro tento měsíc jsem vybrala typově podobný patchwork, jaký byl v létě patchwork hravý, nicméně vzory z něj vycházejí trochu (úplně) jinak. Inspirací mi byl quilt od Eriky Johnson Willmore. Podívejte se i na méně barevnou (a bez černých trojúhelníků) variantu od MamaThadeus

Erika Johnson Willmore MamaThadeus

Co budete potřebovat:

Standarní pomůcky pro práci s polymery

Barevné polymerové hmoty - alespoň pět různých barev, u mě Premo

Černou a bílou hmotu

Vykrajovátka kosočtverce nejmenší a druhé nejmenší ze sady

Papír na pečení

Hladítko

Postup:

1. Zpracujte nejprve černou a bílou hmotu, udělejte z nich blend. Pokud nevíte, jak vytvořit blendy, mrkněte SEM.

2. Nyní blend rozkrojte na 4 díly tak, abyste vytvořili 4 pruhy, každý v jiném odstínu šedé. Každý z pruhů znovu zpracujte a vytvořte 4 plátky na 3. nejširší nastavení vašeho strojku (střední nastavení) v různých odstínech. Pokud jsou vaše odstíny hodně podobné, zesvětlete některý z nich bílou / ztmavte černou.

3. Dále si připravte pět (alespoň) různých barevných plátků na 3. nejširší nastavení. Zde vidíte mou barevnou škálu zbytků, které jsem na projekt použila.

4. Na jednom ze šedých plátků (nikoliv zcela černým, nejtmavším ze čtyř) vykrajujte menším kosočtvercem otvory a ihned je zaplňujte barevnými kosočtverci, jak je uvedeno na obrázku. Okolo výkrojů musí být vždy takové místo, abyste dále mohli vykrojit větším vykrajovátkem stejný, ale větší tvar. 

5. Plátek uhlaďte přes pečící papír válečkem (hladítkem) a stejně pokračujte i u dalších dvou šedých plátků. Měli byste získat vždy stejný počet kosočtverců jedné barvy na všech 3 plátcích s tím rozdílem, že bude vždy orámován jiným odstínem šedé. Tzn. pokud vytvoříte 2 kosočtverce tyrkysové na nejsvětlejším plátku, udělejte to tak i na ostatních dvou plátcích šedé barvy. 

6. Nyní vezměte větší vykrajovátko a vykrojte ze všech šedých plátků větší kosočtverce. Snažte se být maximálně přesní tak, aby šedý rámeček byl všude stejně silný. Získáte tím barevné kosočtverce se šedými rámečky.

7. Z nejtmavšího plátku vykrojte větším vykrajovátkem kosočtverce, které dále rozpulte tak, abyste získali trojúhelníky. 

8. A nyní opět nejzábavnější část - skládání! Vezměte si vždy 3 uprostřed stejně barevné (tedy např. 3 fuchsiové) kosočtverce, avšak s různým odstínem šedé okolo. 

9. Seskládejte je k sobě dle obrázku - vytvoříte tím šestihran. 

10. Nyní pokračujte další barvou jako v bodu 8 a vytvořený šestihran přiložte k prvnímu. Postupujte stejně až do chvíle, kdy budete mít všechny sady trojúhelníků zpracované.

11. Uhlaďte přes pečící papír a máte hotovo.

12. Přemýšlejte, co s plátkem :) 

...třeba nádobu na štětce... 

Krásný barevný listopad, 

Petra Nemravka



Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.