Cedulkové Soufflé

Neopomenutelnou součást při tvorbě scrapbookových projektů jsou různé detaily. Projekt sám o sobě lépe vypadá, když je některý detail tzv. 3D. Různými způsoby jakoby vystupuje z projektu. 

Na klasické 3D efekty jsou vhodné 3D pěnové čtverečky či pásky. Ty se hodí všude tam, kde chcete "zvednout" fotku, nějakou vrstvu či detail projektu.

Ovšem 3D detaily si můžete vyrobit také vlastnoručně. A jak? Je to naprosto jednoduché...

  • Stačí si pořídit bílou či jinou barvu polymerové hmoty. Doporučuji Soufflé, neboť se jedná o odlehčenou polymerovou hmotu. Pak už jen stačí vybrat si ta správná razítka

  • Hmotu si zpracujte na nejširší či druhé nejširší nastavení na strojku (jestli nevlastníte strojek, pomůže vám též váleček). A motiv razítka do hmoty otiskněte. Některé druhy silikonových či cling razítek mohou ke hmotě přilnout. Stačí je před otištěním postříkat lehce vodou z rozprašovače či přetřít vlhčeným ubrouskem (pozor ale na jemné chloupky). Doporučuji také, zejména jestli budete pracovat s bílou hmotou, otisknout razítko nejprve do nějakého zbytku hmoty. Razítka od černého inkoustu mohou lehce barvit. 

   

  • Vytvořený detail pak ořízněte na potřebnou cedulku. Pomocí bodáčku můžete též vyrobit dírku na její uchycení třeba dekoračními hřebíčky. Česká razítka vypadají na cedulkách též parádně. Já jsem využila naše nemravkovské razítko HIP HIP HURÁ...

   

  • Kromě textových razítek (které vypadají opravdu parádně...) můžete otisknout jakékoliv motivy...třeba srdíčko, rámeček, kytičku apod. Na oříznutí detailů je vhodný skalpelový nožík. Toto srdíčko pochází ze sady Hero Arts Brush Strokes. 

   

  • Vytvořené cedulky si poskládejte na dlaždičku či malý plech a dejte péct do trouby dle instrukcí na vámi zvolené polymerové hmotě. 

  • Hotové cedulky stačí už jen umístit na váš projekt...

   

   

Je to snadné, viďte? Navíc polymerovou hmotu můžete také dále barvit - inkousty, pigmentovými pudříky, barvami, pastami apod. 

Tož pěkné tvoření!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 13.05.2017 /

Polymerové mandaly

Mandaly jsou půvabné kruhové obrazce, které si můžete vyrobit i z polymerové hmoty. Zamilujete si je díky svému harmonickému uspořádání a barvám.

/ 14.05.2017 /

"Mořské perly"

 3D korále, vyrobené velmi jednoduchou technikou, kterou můžete použít na další tvary šperků.

/ 25.05.2017 /

Letní scrapbooková alba a deníky

Léto se nezadržitelně blíží! Doba dovolených a dobrodružných zážitků, ze kterých si přivezete stovky fotek. A každá z nich si určitě zaslouží své místo. Pojďte si s námi vyrobit vlastní letní album či deník, které si poté zaplníte svými obrázky. 

/ 28.05.2017 /

Fimo – sladké miniatury

Jakou sladkost máte nejraději? Zmrzlinu, dortík nebo čokoládu?

/ 28.05.2017 /

Korálkování - náramek housenka

  Máte slabost pro výraznější náramky? Pojďte si s námi vyrobit jeden takový kousek, který využijete na běžné nošení i k nejrůznějším slavnostním příležitostem.

... celý kalendář zde

Kontakty

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook