Carmen´s Cloth Project


Carmen znám od spolubydlení v Austrálii. Je skvělou společnicí s velikým srdcem. Celý život pracuje v sociální sféře, zejména s mladistvými, kteří to v životě nemají úplně jednoduché. Minulý rok se přestěhovala na Papuu Novou Guineu, kde pokračovala ve svých sociálních projektech. Nyní však práci ztratila a začíná novou pracovní etapu svého života - vybudováním vlastního podnikání chce pomoci tamním ženám, aby uživily sebe a své rodiny. V místě, kde je 80% nezaměstnanost to není příliš jednoduché, o to více jí držím palce.

Přemýšlela jsem, jak ji podpořit a pak si vzpomněla, že určitě nejsem jediná, která má spoustu klubíček ve svých kreativních pokladech. Pokud i vy takové máte a skrývá se mezi nimi i 100% bavlna, která vám zbyla a můžete ji postrádat, pošlete ji k nám…Stačí doporučeným psaním. My ji zabalíme, přidáme k ní něco od nás a pošleme do Nové Guiney. Tamní ženy z klubíček vyrobí hadříky na mytí nádobí a žínky na koupání. Z každého 50g klubíčka 2, takže i jedním klubkem můžete pomoci ke zlepšení života žen daleko od nás.

Adresa pro zaslání je:
Nemravka.cz, K nemocnici 50, Tehovec - Vojkov, 25162 a klubíčka sbíráme do 15. června 2017.

Více o projektu i životě tamních žen najdete na následujících fotografiích (pro zvětšení klikněte na fotku).

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°  

Carmen was my room mate when I was in Australia. She is a great companion with a big heart. She has been working in social care field, cooperating mainly with the youth whose life is not easy, for the whole of her life. Last year she moved to Papua New Guinea where she carried on working on her social care projects. Carmen has lost her job recently and she is beginning a new professional period of her life: by starting her own business she wants to help local women to be able to support themselves and their families. That is not easy in the country where the unemployment rate reaches 80%, so not only for this reason I am rooting for her.

I was wondering how to support her and then I realized I was not the only one who had many balls of wool within the creative stuff. If you also have any and, in particular, if they are 100 %cotton and you will not miss them, please, send them to us as recorded delivery mail. We will pack them, add something ours and send to New Guinea. Local women will use the balls for production of dish cloth and washcloth. Every 50 g ball, i.e. every simple ball, can contribute to improve life of women who live far away from us.

You can send the balls to this address: Nemravka.cz, K nemocnici 50, Tehovec - Vojkov, 25162. We gather the balls by July 15, 2017

You learn more about the project for local women on the following photos (click to enlarge them). 

   

  

   Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook