vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009
Do eshopu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604


Přijďte si k nám nakoupit nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:
po, st a pá 8 - 14
Jiné dny dle předchozí domluvy!

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 734 742 604

Osobní odběry
objednávek si můžete
vyzvednout také na
Blanická 6, Praha 2
Přečtěte si více info.

Obecné informace
info@nemravka.cz

Velkoobchod
velkoobchod@nemravka.cz

Informace o polymerovém tvoření
petra@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu
scrapbooking@nemravka.cz

Distress fixy - co s nimi...?

Nyní máte možnost zakoupit skvělé Distress fixy (markers) v AKCI. Tady je pár ukázek, co vlastně s nimi můžete dělat. 

Distress fixy jsou napuštěné vodouředitelným Distress inkoustem. Díky tomu je můžete snadno kombinovat s Distress inkousty v lahvičkách či polštářcích

Distress fix má dvě strany. Z jedné má tenký hrot vhodný zejména pro psaní textů. Z druhé strany má širší "štěteček" do špičky, který vám umožní mnoho technik. A jaké to jsou? Tady je pár ukázek:

1. Razítkování 

S fixou můžete velmi snadno razítkovat. Já jsem si k ruce vzala hotovou krémovou kartičku přáníčka, nějaké barvičky Distress fixů, rozprašovač Mister Bottle a dřevěné razítko Hero Arts Dauber Garland. Širším štětečkem na fixe jsem přejela celý motiv razítka. Raději se i několikrát vraťte a přetřete místo znovu, abyste měli jistotu, že jste celý motiv "nabarvili".

   

Pak jsem motiv jednoduše otiskla na připravenou kartičku. Kromě růžové Worn Lipstick jsem ještě použial zelenou Peeled Paint a modrou Broken China. Přáníčko poté stačí ještě seříznout, doladit nějakým textem a je to! 

   

2. Razítkování s vodou

Opět jsem si k ruce vzala různé odstíny Distress fixů, hotovou kartičku přáníčka, sadu silikonových razítek Kytičky a stonky, akrylový bloček a rozprašovač Mister Bottle. Vybrala jsem si razítko jedné kytičky a přetřela ho růžovým fixem.

   

Z dálky jsem na razítko lehce stříkla vodu z rozprašovače a motiv otiskla. Díky ředitelnosti vodou dostanu moc pěkný "vodní efekt". 

Tuto techniku můžete udělat i tak, že na akrylový bloček nanesete barvu z fixu, kde razítko "namočíte" či to předtím ještě přestříkáte vodou. Výsledný motiv může mít jemnější vzhled. 

   

3.Vybarvování

Jelikož jsou to fixy, tak s nimi můžete snadno vybarvovat. Téměř jako s jakoukoliv jinou fixou. Ovšem opět díky ředitelnosti vodou si zde můžete více pohrát. 

Já moc ráda používám "vodní štětec" tzv. Waterbrush, který mi u různých akvarelových technik a efektů práci zjednodušuje. Na visačku jsem si natiskla černým inkoustem Archival motiv holčičky Gorjussky. POZOR! Při práci s vodou musíte obrys razítka natisknout jiným inkoustem než vodouředitelným, např. Archivalem či Stazonem. Kdybyste motiv natiskli např. Distress inkoustem, automaticky by se Vám při práci s vodou začal rozmazávat. 

   

Natištěný motiv jsem začala postupně vybarvovat. Nejprve jsem ke kraji šatiček nanesla růžovou fixu. Vzala jsem si vodní štětec a začala pomalu od kraje barvu fixy rozmývat. Postupně jsem přidávala zase barvu z fixy, až jsem s výsledkem byla spokojená. POZOR! Konečný vzhled tohoto vybarvování také závisí na druhu papíru, který používáte. Všeobecně je dobré používat papíry od 200g/m2, když pracujete s vodou. Papír se tak rychle nerozmáčí a vy můžete bez problémů pracovat. Další roli hraje také savost papíru. I některé více gramážové papíry mají hrubší povrch a rychle sají vodu do sebe. Doporučuji si na kousku papíru vyzkoušet, jak se inkoust a voda na vašem papíru chová, než se pustíte do svého projektu. 

Inkoust z fixy můžete použít také jako "vodovku". Opět stačí si nanést barvu z fixu např. na akrylový bloček a vodní štětec či jiný štěteček do barvy namáčet a malovat.

   

Lze s nimi vytvořit opravdu mnoho zajímavých efektů.

Pěkné tvoření!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.