Distress fixy - co s nimi...?

Nyní máte možnost zakoupit skvělé Distress fixy (markers) v AKCI. Tady je pár ukázek, co vlastně s nimi můžete dělat. 

Distress fixy jsou napuštěné vodouředitelným Distress inkoustem. Díky tomu je můžete snadno kombinovat s Distress inkousty v lahvičkách či polštářcích

Distress fix má dvě strany. Z jedné má tenký hrot vhodný zejména pro psaní textů. Z druhé strany má širší "štěteček" do špičky, který vám umožní mnoho technik. A jaké to jsou? Tady je pár ukázek:

1. Razítkování 

S fixou můžete velmi snadno razítkovat. Já jsem si k ruce vzala hotovou krémovou kartičku přáníčka, nějaké barvičky Distress fixů, rozprašovač Mister Bottle a dřevěné razítko Hero Arts Dauber Garland. Širším štětečkem na fixe jsem přejela celý motiv razítka. Raději se i několikrát vraťte a přetřete místo znovu, abyste měli jistotu, že jste celý motiv "nabarvili".

   

Pak jsem motiv jednoduše otiskla na připravenou kartičku. Kromě růžové Worn Lipstick jsem ještě použial zelenou Peeled Paint a modrou Broken China. Přáníčko poté stačí ještě seříznout, doladit nějakým textem a je to! 

   

2. Razítkování s vodou

Opět jsem si k ruce vzala různé odstíny Distress fixů, hotovou kartičku přáníčka, sadu silikonových razítek Kytičky a stonky, akrylový bloček a rozprašovač Mister Bottle. Vybrala jsem si razítko jedné kytičky a přetřela ho růžovým fixem.

   

Z dálky jsem na razítko lehce stříkla vodu z rozprašovače a motiv otiskla. Díky ředitelnosti vodou dostanu moc pěkný "vodní efekt". 

Tuto techniku můžete udělat i tak, že na akrylový bloček nanesete barvu z fixu, kde razítko "namočíte" či to předtím ještě přestříkáte vodou. Výsledný motiv může mít jemnější vzhled. 

   

3.Vybarvování

Jelikož jsou to fixy, tak s nimi můžete snadno vybarvovat. Téměř jako s jakoukoliv jinou fixou. Ovšem opět díky ředitelnosti vodou si zde můžete více pohrát. 

Já moc ráda používám "vodní štětec" tzv. Waterbrush, který mi u různých akvarelových technik a efektů práci zjednodušuje. Na visačku jsem si natiskla černým inkoustem Archival motiv holčičky Gorjussky. POZOR! Při práci s vodou musíte obrys razítka natisknout jiným inkoustem než vodouředitelným, např. Archivalem či Stazonem. Kdybyste motiv natiskli např. Distress inkoustem, automaticky by se Vám při práci s vodou začal rozmazávat. 

   

Natištěný motiv jsem začala postupně vybarvovat. Nejprve jsem ke kraji šatiček nanesla růžovou fixu. Vzala jsem si vodní štětec a začala pomalu od kraje barvu fixy rozmývat. Postupně jsem přidávala zase barvu z fixy, až jsem s výsledkem byla spokojená. POZOR! Konečný vzhled tohoto vybarvování také závisí na druhu papíru, který používáte. Všeobecně je dobré používat papíry od 200g/m2, když pracujete s vodou. Papír se tak rychle nerozmáčí a vy můžete bez problémů pracovat. Další roli hraje také savost papíru. I některé více gramážové papíry mají hrubší povrch a rychle sají vodu do sebe. Doporučuji si na kousku papíru vyzkoušet, jak se inkoust a voda na vašem papíru chová, než se pustíte do svého projektu. 

Inkoust z fixy můžete použít také jako "vodovku". Opět stačí si nanést barvu z fixu např. na akrylový bloček a vodní štětec či jiný štěteček do barvy namáčet a malovat.

   

Lze s nimi vytvořit opravdu mnoho zajímavých efektů.

Pěkné tvoření!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

/ 20.04.2018 /

Hollow Barrel Beads

Lehoulinké jako vánek a zajímavě vyřezávané… to jsou Barrel Beads od Jany Roberts Benzon, které nám předvede na jednodenním workshopu. Jana deklaruje, že tento kurz představuje novou metodu vyrábění dutých korálků a zvládnou ji začátečníci. Takže opět geniálně jednoduchá technika. Pohrajete si s designem vyřezávání a barvičkami a odnesete si tuto parádu na Vašich krčcích.     

/ 21. – 22.04.2018 /

Strata + Nature Walk

Na četná přání, smutné oči a prostě, proto, že Jana je úžasná, pro nás vyrobila speciální kombinaci workshopů Strata a Nature Walk. Naučíte se tu tolik, že vám houbičky budou v hlavě běhat ještě poté, co po workshopu ulehnete do postýlek a zavřete oči… :o)    

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook