vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009
Do eshopu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604


Přijďte si k nám nakoupit nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:
po až pa 8 - 15

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 734 742 604

Obecné informace
info@nemravka.cz

Velkoobchod
velkoobchod@nemravka.cz

Informace o polymerovém tvoření
petra@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu
scrapbooking@nemravka.cz

Yankee Candle

                                                              

Začalo to na počátku roku 2015, kdy jsem do teplého novozélandského počasí dostala informaci, že naše Ivča je fanynkou yankee a společně jí je budeme kupovat k narozeninám. Nechápala jsem tenkrát, jak svíčka může stát tolik peněz a už vůbec ne, proč z nich je tak poblázněná. Než jsem se stačila vrátit, virem "Yankee" byla total nakažená i Míša a já svůj první voňavý sen dostala od holek k narozeninám... 

Yankee jsou dle mého fenoménem. Jako je pro mě Mini Cooper a Alfa Romeo fenoménem a láskou mezi auty, Haagen Dazs ve zmrzlinách, Yankee si získaly mé srdce v oblasti voňavého potěšení. 

V létě téhož roku jsme přemýšlely, jak a kam rozšiřovat nemravkovský sortiment. Něco, čemu holky budou pořádně rozumět, co budou milovat. Jako já polymery a Katka scrapbooking. Vůně, která se linula celou kanceláři už po měsíce, nakonec rozhodla. Budeme mít Yankee Candle. Další miminko do nemravkovského sortimentu.

A co je na Yankee tak přitažlivého a oproti ostatním svícím jedinečného?

Značka Yankee Candle se nespokojuje pouze s vyvíjením vůní a prodejem vonných svíček, její experti vytvářejí a cizelují každé jednotlivé aroma po celé roky. Koupíte-li si levnější svíčku, často se vám stane, že vůně zmizí, ještě než svíčka dohoří, ale svíčky Yankee Candle voní do posledního záblesku plamínku.

Vůně opravdu provoní vaše domovy. Vzpomínám na Ivču, když mi oznámila, že zapálím-li si vůni "Clean Cotton", budu mít doma okamžitě naklizeno. Pár minut po zapálení vosku se naším domovem linula krásná "čistá" vůně ložního prádla, miminkovského mýdla a čistoty. Ne, že by někdo uklidil hračky, ale pocit jsem opravdu měla jako v uklizeném domě.

A jak správně vybrat vůni, kterou přes stránky E-shopu nemůžete cítit? 


Svíčku si nejlépe vyberete podle vůně, kterou máte rádi. Můžete vybírat z řad vůni: květinové, ovocné, svěží, jídlo a koření, sváteční / vánoční. Yankee také vyvíjí různá aroma svíček jako limitované edice.

Samozřejmě jste vítáni/y u nás v obchůdku, kde si svíčky můžete řádně "očmuchat". 

Máte svoji svíčku, kterou máte rádi a my ji nemáme v sortimentu? 

Napište nám o tom, rádi Vám ji objednáme a třeba si i rozšíříme sortiment.

DRUHY SVÍCÍ:


Kromě vůně můžete vybírat podle velikosti a tvaru svíce, rozdílná doba hoření.


Housewarmer neboli Classic (nejoblíbenější provedení svíček, zcela vyhoří) - malý (doba hoření 25-40 hod.), střední (65-90 hod.), velký (110-150 hod.)


Provedení Décor - malý (35- 45 hod.), střední (až 95 hodin), velký (až 150 hod.) Univerzální design, který se hodí do všech interiérů, zcela vyhoří.


Svíčky jsou vyrobeny za použití nejlepších surovin, včetně čistých přírodních vonných výtažků. Rovnoměrně a zcela provoněný parafín je v potravinové kvalitě. Každý knot je ručně narovnán a vycentrován pro optimální hoření a nejvyšší vonný výkon.


Votivní svíce - tyto svíce se roztékají, je vhodné je pálit v uzavřeném svícnu nebo kalíšku. Jsou skvělé na vyzkoušení vůně. Jsou provoněné zcela i uvnitř a nikoli jen namočené nebo potažené. Pro výrazné provonění se doporučuje použít alespoň 3 votivní svíčky v místnosti.


Vosky do aromalampy - doba provonění je hodně individuální, cca 8 -24 hodin při rozpuštění v aromalampě. Vosky mají velmi silný výkon a rychlý účinek. Vosky se používají tak, že je rozpustíte v aromalampě pomocí běžné čajové svíčky. Po sfouknutí čajové svíčky vosk opět ztuhne a lze ho znovu použít.

UŽITEČNÉ RADY:


JAK NEJLÉPE VYPÁLIT SVÍČKU
Je velmi důležité udržovat knot stále v délce 3-5 mm, a to i před prvním zapálením. Pokud se objeví kouř nebo černá houbička na konci knotu, sfoukněte plamínek, zastřihněte knot (nůžkami Yankee Candle to jde skvěle, protože mají ohnuté čelisti nůžek), odstraňte jeho spálené zbytky a znovu svíčku zapalte. Pokud už zbývá jen 1,5 cm vysoká vrstva vosku, je čas se se svíčkou rozloučit. To zamezí možnému poškození povrchu pod svíčkou a také samotné sklenice.
Nejrovnoměrněji vypálíte vonnou svíčku, aniž by se v ní udělal „tunel“ tak, že necháte vždy rozpustit vosk až ke kraji sklenice. Tak se z vosku vytvoří hladinka, která uvolňuje vůni nejintenzívněji. Svíčku nikdy nepalte v průvanu nebo na nerovné ploše. Pro nejrovnoměrnější hoření, lepší voskové jezírko a maximální dobu hoření můžete použít ozdobný prstenec či cylindry, které sedí na průměr střední a velké svíčky Classic. Pokud se vám tunel již vytvořil, můžete zkusit ryze praktickou radu - obalit celou svíčku do alobalu (i po obvodu) a nahoře nechat pouze malý prostor pro plamínek. Celá svíčka se pěkně zahřeje a rozpustí se i tuhé okraje vosku. Jakmile je vosk rozpuštěný až ke kraji a svíčka po sfouknutí vychladne, sejměte alobal a při dalším zapálení se už budete moci těšit z krásného celistvého jezírka.
Svíčku nedoporučujeme pálit déle než 4 hodiny v kuse. Ideální je nechat jí posléze 2 hodiny vychladnout. Svíčky nepalte poblíž hořlavých předmětů, na choulostivém podkladu a také se ujistěte, že na ně nedosáhnou děti a domácí zvířata. A samozřejmě nikdy nenechávejte hořící svíčku bez dozoru, vždy jí při svém odchodu sfoukněte.
Votivní svíčky jsou vytvořeny tak, že se rozpouštějí, proto je vždy palte ve vhodných svícnech s kalíšky. Nikdy je nepalte volně stojící. Intenzívnějšího vonného efektu dosáhnete zapálením 2 až 3 votivek, můžete použít stejné nebo různé pro zajímavější efekt.

JAK SPRÁVNĚ POUŽÍVAT VONNÝ VOSK
Vonné vosky mají hned několik výhod, proto jsou tolik oblíbené. Sytě provoní interiér až na 20 hodin (liší se dle intenzity vůně), je to nenákladná zkušební velikost, pokud nechcete hned investovat do svíčky, a dají se také mezi sebou kombinovat. Navíc můžete každý den volit jinou vůni podle nálady a počasí. Vosky rozpouštějte v aromalampě pomocí obyčejné čajové svíčky. Nepokládejte ho do vody. Vosk je plně rozpuštěný za několik minut. Můžete do mističky nalámat více druhů vosků, jen dejte pozor, aby se rozpuštěné do mističky vešly a nepřetekly. Jakmile čajovka vyhoří, můžete zapálit další. Množství vosku neubývá, pouze slábne intenzita vůně. Přejete-li si vosk odstranit, nechejte ho úplně vychladnout a vložte aromalampu do mrazáku, za pár minut se vosk snadno vyloupne.

HISTORIE Yankee Candle, výroba v USA.

Vše začalo v prosince 1969, kdy Mike Kittredge vyrobil svou první vlastnoručně vyrobenou svíčku jako dárek pro svou maminku k Vánocům.

Co on k tomu píše, jak vznikla jeho první svíce:

„Bylo mi šestnáct a měl jsem problém: do Štědrého dne zbývalo jen pár dní a já neměl ani vindru. Absolutně jsem netušil, jak pořídit mamince dárek, ale pak jsem dostal nápad. Sesypal jsem svoje dětské voskovky a našel prázdnou krabici od mléka. Pastelky jsem rozpustil v hrnci na sporáku, nalil do kartonu a přidal knot, co jsem si „vypůjčil“ ze svíčky v jídelně. Kousky vosku, které z té chuděrky odpadly, jsem přisypal taky a za pár hodin už na kuchyňském stole trůnila moje první svíčka.

Na světě neexistuje jiná značka s takovým příběhem. Na počátku stál jeden jediný člověk a v současnosti je Yankee Candle nejproslulejší výrobce aroma svíček a vůní do interiérů. 18 000 obchodů v USA, přes 2 000 prodejních míst ve Velké Británii, distributoři ve 23 evropských zemích – to dělá z Yankee Candle jednu z nejznámějších a nejžádanějších značek na trhu.

V čem spočívá úspěch Yankee Candle?
Od momentu, kdy škrtnete sirkou, až do posledního zaplápolání plamínku, uvolňují vonné svíčky Yankee Candle ty nejčistší, pohádkově osvěžující vůně, které ani postupem času nevymizí. Každá esence musí vonět tak reálně a příjemně jako skutečná květina, ovoce, koření, místo nebo zážitek, kterým je inspirovaná.
Co Yankee odlišuje od ostatních svíček?

Yankee je zkrátka vášeň, láska. Tak to u nás v nemravce děláme, všechno, co máme na pultu, má za sebou těšení z novinky, kterou samy máme rády, radost z možnosti sdílet. Tak je to i našimi novými miláčky, svíčkami Yankee.

Budeme s vámi naši novou vášeň rády sdílet :)

Vaše Nemravka.czVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.