vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Témata workshopů a lektoři / Workshops & Tutors

Fimohraní 2012 – Christi Friesen

O Christi

Christi pracuje v oblasti mixed media, kombinuje polymerovou hmotu, nalezené předměty, drahokamy a polodrahokamy, sklo, akryl, ušlechtilé kovy a pigmenty a vytváří tak jedinečné plastiky a šperky. Její preference právě polymerové hmoty jako média pro vytváření plastik je výsledkem verzatility, pevnosti a bezkonkurenční jednoduchosti, se kterou můžete do neupečené hmoty ukotvit drahokamy, perly a kameny.

Christi je umělcem, protože musí být. Jejím cílem je se bavit a když pobaví ostatní, tím lépe. Všechny její výtvory jsou jedinečné, přestože díky tématu občas vyrobí kusy podobné. Christi, resp. výsledky její práce naleznete v galeriích a na řemeslných show. Je přispěvatelkou do časopisů a knih. Více z jejích výrobků naleznete na webu:

www.CFOriginals.net

Projekt pro Fimohraní 2012

Květy "Belle Epoch"

Inspirací pro tento projekt je krása a romantika secesního stylu, výsledkem této inspirace bude vlastní umělecký šperk. Budeme tvarovat lístky a květy, zdobit je korálky, perličkami a pudry. Nakonec z nich vytvoříme náhrdelníky, náramky, brože či dekoraci na stěnu.

Důraz je v tomto projektu kladen na techniky tvarování, design a kompozici, individualitu a vlastní kreativitu - každý jednotlivý kus bude unikátní a jiný. Naučíme se triky pro zdůraznění toku a pohybu, způsoby míchání barev a techniky pro zdobení polymerové hmoty jinými materiály.Projekt je vhodný pro všechny typy pokročilosti účastníků - díky postupu, který bude předváděn po jednotlivých krocích, jej zvládne začátečník, přesto je i pro pokročilé krásnou výzvou.

About Christi

CF works in mixed media, combining polymer clay, glass, acrylic, found objects, gemstones and semi-precious stones, glass beads, pearls, precious metals, and pigments to make her unique sculptures and art jewelry. Her preference for polymer as her sculpting medium is a result of the versatility, durability, and unparalleled ease with which it can accommodate gems, pearls and stones into uncurred clay.

CF is an artist because she must be. Her goal is to amuse herself, and if others are also amused, so much the better. All her pieces are one-of-a-kind and although she may make pieces that are similar in theme or subject, no two will ever be alike. CF’s work is available at galleries and juried fine craft shows. She is a contributor to magazines and books. More of her pieces can also be found on her website:

www.CFOriginals.net

Project for Fimohrani 2012

Belle Epoch Blossoms

In this class we will be inspired by the beauty and romance of the Art Nouveau style to create our own beautiful art jewelry pieces. We will sculpt leaves and flowers, and embellish them with beads, pearls and powders, then form them into a necklace piece, or pendants, brooches or even wall adornment.

The emphasis is on sculpting techniques, design and composition, individuality and creativity - each person's pieces will be unique and different. We will learn tricks for creating flow and movement, ways for blending color and enhancing the surface of the clay, and techniques for embellishing the polymer with added materials. All skill levels are welcome - the step-by-step method makes this class easy while still being delightfully challenging.

Fimohraní 2012 – Lisa Pavelka

O Lise

Lisa je velmi ceněná umělkyně, spisovatelka a designérka, která přes dvě desetiletí pracuje s různými uměleckými médii včetně polymerové hmoty (např. kov, pryskyřice, drát, swarovski sklo a další).

Je lektorkou na seminářích, vyučuje na zábavných tvůrčích plavbách a odborných seminářích pro umělce na mezinárodní úrovni. Lisa je ambasadorem pro projekt CREATE YOUR STYLE (Vytvářej svůj styl) se SWAROVSKI ELEMENTS  a vytvořila a mezinárodně prodává produkty pro tvoření pod značku Lisa Pavelka. Lisa pravidelně přispívá do řady časopisů a objevuje se také v televizních show. Je autorkou čtyřech knih a dvou DVD a její práce se objevuje v řadě dalších knih a tvůrčích blozích. Lisinou láskou je odjakživa secesní umění a motivy Art Deco.

Její první návštěva Prahy prohloubila lásku k secesi a je jí inspirací v jejím umění.

Další informace o Lise a jejím umění naleznete na:

www.lisapavelka.com

Projekt pro Fimohraní 2012

Micro "Majstrštyk" :-) ve stylu Art Nouveau

V tomto celodenním workshopu budeme objevovat, jak užít polymerovou hmotu a další média k vytvoření malinkých koláží. Při cestě za vytvořením "obrazu" potkáte transferové techniky, práci s fóliemi, vytváření proužků a jednoduchých lístků, vkládání miniaturních částeček a konečně vrstvení pryskyřice. Výsledkem bude šperk vyprávějící romantický "vintage" příběh.

About Lisa

Lisa Pavelka is an award-winning artist, author and designer who has worked professionally for over two decades with mixed mediums including polymer/metal clays, resin, wire and crystal to name a few.

She teaches workshops, creative cruises, and professional seminars for artist internationally. Lisa is a CREATE YOUR STYLE with SWAROVSKI ELEMENTS Ambassador for in addition to having her own signature product lines that are distributed internationally. Lisa is a regular contributor and columnist to numerous magazines and makes TV appearances on shows. In addition to authoring four books and two DVDs, both she and her work are frequently featured in other author’s books and creative blogs. Lisa has always been enamored with the Belle Epoque and Art Deco motifs.

Her previous trip to Prague has further increased her love of this period and is reflected in her work.

Learn more about Lisa and her art at:
www.lisapavelka.com

Project for Fimohrani 2012

Art Nouveau Micro Masterpieces

This full day workshop will explore the use of polymer clay and mixed media to create tiny collages. Image transfer technique, foil accent method, striping technique, simple millefiori leaf construction, mixed media inclusions, and layered resin effects will be used to create two or more tiny canvases that tell a story with a romantic vintage story.

Fimohraní 2012 – Carol Simmons

O Carol

Vždycky jsem milovala umění. Přestože jsem jej začala původně studoval, kvůli svým dalším zájmům jsem nakonec vystudovala ekologii a lesnictví. Většinu života jsem pracovala v oblasti vědy.

V roce 1996 mě díky mému zájmu o kreslení a malbu cesta zavedla až k polymerové hmotě. Od roku 2009 jsem se své vášni začala věnovat na plný úvazek. Mé umění polymerové hmoty se objevuje v mnoha knihách a časopisech a je součástí kolekce Racine Art Museum (v RAM je nejrozsáhlejší kolekce polymerové hmoty, autorkou nápadu je Elise Winters, pozn. Nemravka).

Mé umění odráží lásku k přírodě a barvám. Každá z mých nových sérií odráží barevné kombinace, které jsem dříve neprozkoumala. Mnoho mých témat je z oblasti botaniky; ovlivněna mnoha hodinami sledováním rostlin v přírodě a pod mikroskopem. Období secese je jedním z vlivů, které má na mou práci velký vliv.

www.CarolSimmonsDesigns.com

Projekt pro Fimohraní 2012

Secesní přívěsek technikou Mokume Gane

Tento projekt je oslavou období secese v Praze. Použijeme metalickou hmotu a nástroje, které si sami vyrobíme. Umožní nám, abychom vyrobili plátek hmoty s dekory a vzhledem malovaného hedvábí. Plátky dále použijeme k vytvoření přívěsku ve tvaru listu ve stylu Art Nouveau.

About Carol

I’ve always loved art. Although I began college as an art major, I had many other interests and ended up with graduate degrees in ecology and forestry. I have worked as a scientist for most of my life; outdoors, in a laboratory, and as an administrator.

In 1996 my casual interest in painting and drawing gave way to a passion for polymer clay. Since 2009 I’ve been able to pursue that passion full-time. My polymer art appears in many books and magazines and is in the collection of the Racine Art Museum.

My art reflects my passion for nature and color. Each new series of pieces derives from an exploration of color combinations I haven’t explored before. Many of the themes are botanical; influenced by the many hours I spent looking at plants in nature and under a microscope. Designs from the Arts and Crafts and Art Nouveau periods have also been an important influence on my work.

www.CarolSimmonsDesigns.com

Project for Fimohrani 2012

Metallic Mokume Gane Pendant

This project celebrates the Art Nouveau period in Prague. We will use metallic (pearlescent) clay and tools we will make ourselves to create patterned sheets of clay that have the appearance of painted silk. The sheets will be used to create a leaf pendant in the Art Nouveau style to wear to dinner.Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.