vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Lektoři

Lektoři, které můžete potkat na našich kreativních kurzech a od kterých se opravdu hodně naučíte...

Petra Nemravka - lektor tvorby z polymerových hmot (Nemravka)

Polymerová hmota je její láskou a vášní. Miluje nikdy nekončící příběh o objevování nových technik a možností tohoto nádherného uměleckého média

Založila a provozuje obchod s polymerovými záležitostmi -  www.nemravka.cz.

Pravidelně lektoruje worskhopy a organizuje mezinárodní události, jakými dosud bylo Fimohraní a nezapomenutelný EuroClay karneval 2013. Je autorkou dvou knih o polymeru. Její práce byla publikována v časopisech a Polymer Clay Daily.

Mezi její oblíbené projekty patří výroba korálů, náramků či náušnic. Ovšem polymer ji provází i v jiných technikách. Nyní propadla kouzlu háčkování a tak svému háčku dala nový polymerový kabátek.

Její tvorbu můžete také sledovat u nás na Nemravce v sekci článků - O polymerové hmotě či na: 

https://www.flickr.com/photos/nemravka

https://www.facebook.com/petra.nemravova.142

Zde malá ukázka její tvorby:

      

      

Katka Pupi Hromasová - lektor scrapbookingu (Nemravka)

Scrapbooking se stal její každodenní závislostí. Naprosto tomuto krásnému papírovému světu propadla. A sama říká: "Jakmile denně něco nenalepím, jsem hrozně nesvá a nervózní. Jakoby mi něco chybělo". 

Na jejích kurzech se můžete naučit, jak si vyrobit svá vlastní rodinná alba, scrapbookové stránky, cestovní deníky a mnoho dalšího. Katka vám ukáže mnoho triků a tipů a předvede vám, jak snadno se z papírového tvoření stane celoživotní láska. Dá vám také přičichnout k různým stylům a technikám.

Podílela se též na tvorbě knížky Papír s příběhem či jste ji mohli vidět v několika reportážích. Uvidíte, že po jejím kurzu se z vás stanou též závislé scrapbookařky.

Nejraději vyrábí vlastní alba či scrapbookové stránky. Ráda se ponoří do volné tvorby při Mixed Médií či osobních Art journalových denících. 

Její tvorbu můžete sledovat u nás na Nemravce v sekci článků - Scrapbooking či na jejím blogu:

pupiart.blog.cz

https://www.facebook.com/katerina.hromasova

Zde malá ukázka její tvorby...

      

      

Eva Hašková - lektor tvorby z polymerových hmot

Už od první úžasné zkušenosti z workshopu The First Euro Clay Carnival v Anglii v roce 2008, kde se potkala s mnoha velkými polymerovými umělci, jezdí pravidelně čerpat zkušenosti do zahraničí i na místní kurzy zahraničních umělců. Potkala se a měla možnost se učit od od takových umělců jako Kathleen Dustin, Sarah Shriver, Donna Kato, Jana Roberts Benzon, Lindly Haunani, Judy Belcher, Leslie Blackford, Alison Gallant, Natalia Garcia de Leániz, Bettina Welker a mnoha dalších.

Od roku 2008 se tvorbě z polymerových hmot věnuje profesionálně, prodávala a prodává své šperky pod značkou EH design, poslední dobou spíše příležitostně.

Od roku 2009 lektoruje vlastní kurzy tvorby z polymerové hmoty v Praze, příležitostně i v Brně a jinde a od roku 2013 učí i na mezinárodních workshopech a v zahraničí: v roce 2013 a 2014 na Euro Clay Carnivalu, na Polymer Play Days v Anglii a již podruhé na Kreativním týdnu ve Slovinském Mariboru.

Publikuje v českých i zahraničních magazínech a knihách, její tvorba si zasloužila přítomnost v knize The Polymer Clay Global Perspectives od Cynthie Tinapple, vydané v roce 2013 v USA. Z českých publikací je to např. kniha Polymerové nebe, kde se se svými nápady sešlo osmnáct českých tvůrců.

V roce 2014 se zúčastnila konference EuroSynergy, pořádané na Maltě Mezinárodní polymerovou asociací, od které později získala stipendium na účast na Arches Retreat, čtyřdenním setkání polymerových tvůrců z celého světa, konané v Columbu, v Ohiu, USA. V roce 2014 se též stala jednou z dvaceti sedmi evropských autorek, oslovených Danem Cormierem pro jeho The Broken Internet Project.

Eva říká: “Polymerová hmota mě uchvátila svojí tvárností, variabilitiou, barevností a nekonečnými možnostmi, které jako materiál nabízí... stala se mi ideálním vyjadřovacím prostředkem, dává mi prostor pro experimentování, hraní a hledání osobitého výrazu. Proces tvorby je pro mě stejně důležitý jako výsledek, ráda svou tvorbou dělám radost i ostatním a na kurzech se snažím předat nejen technické znalosti, ale hlavně radost z tvorby.”

Její tvorbu můžete sledovat na:

https://www.facebook.com/eva.haskova.31

https://www.flickr.com/photos/e-h-design/

Zde malá ukázka její tvorby:

   

   

Ivana Svobodová - lektor tvorby z polymerových hmot


S polymerem pracuje asi pět let a sama říká: "Byla to láska na první dotek". Ihned si zakoupila knihu světoznámé umělkyně Dony Kato a s drzostí začátečníka podle ní začala zkoušet a zkoušet. Výsledky byly řečeno slušně "poněkud zvláštní". Naštěstí potkala báječné dámy, začala navštěvovat kurzy a pomalu pronikala do tajů řemesla.

Teprve teď začíná mít pocit, že občas ovládá hmotu ona a ne naopak. Velmi ráda zkouší nové techniky, postupy a kombinace materiálů.

Ráda říká: "Polymery jsou úžasné médium s možnostmi bez hranic, kdy jediným limitem jsou ruce, (ne)schopné přenést nápad do hmoty".

Její tvorbu můžete sledovat na:

www.facebook.com/ivana.svobodova

Zde malá ukázka její tvorby:

      

      

Jana Honnerová - lektor tvorby z polymerových hmot

Jana o sobě říká: "Jsem Úplně normální holka. Tuctová. Ani hezká, ani ošklivá, ani chytrá, ani blbá. Co se ještě o mě dá říct? Mám skvělou rodinu a ráda tvořím".

V poslední době se zaměřuje hlavně na vyvíjení nových technik, které sepisuje do svých návodů. To jí momentálně baví nejvíce. Snaží se též v této oblasti maximálně zlepšit. Napsala už víc než 10 tutoriálů, ve kterých najdete spoustu zlepšováků, nebo také její autorskou techniku tzv. falešnou mozaiku.

Jana se narodila v roce 1983 v Praze, kde stále žije. Má magisterský titul z Univerzity Karlovy, zaměření biologie - genetika. Od patnácti let jezdila na "skejtu" a stala se mistryní republiky v roce 2006. Na závodě světového poháru pak obsadila čtvrté místo. Ale jak se říká - v nejlepším se má přestat. Po otěhotnění se už "na prkno" nevrátila, a v říjnu 2010 si jí našla její velká láska a vášeň - polymerová hmota.

Na jejích kurzech se určitě dozvíte mnoho originálních technik a "vychytávek". 

Její tvorbu můžete sledovat také na:

www.jhsperky.cz

https://www.facebook.com/Jana-Honnerov%C3%A1-JH-%C5%A0perky-149115551808790/

https://cz.pinterest.com/honnerova/polymer-clay-pin-it/

https://www.flickr.com/photos/92421145@N06/

Zde malá ukázka její tvorby:

      

       

Dana Fruitensee Phamová - lektor polymerových hmot

Kreativní, vynalézavá a kapku bláznivá umělkyně a lektorka na volné noze. V r. 2008 si zamilovala polymerovou hmotu jako médium pro svoji tvorbu. Od té doby nabírá nové zkušenosti, věnuje se návrhu a výrobě šperků, výuce kurzů, polymerové hmotě a komunitě.
Její tvorba je rozmanitá, typický je hravý, barevný vzhled a jemné promyšlené konstrukce. Často pracuje s transparentní hmotou, barevností i formou. Každému prvku šperku přikládá význam.
Kurzy s Fruitensse jsou různorodé, barevné a propracované. Naučí vás novým postupům a ukáží staré techniky v novém kabátě. Naučíte se, jak z nich vytvořit konkrétní šperk i další možné varianty. Po kurzu účastníci obdrží návod, aby se mohli ke konkrétnímu projektu kdykoliv vrátit. Speciálními kurzy jsou polymerová setkání, která se zaměřují na širší témata, umožňují velký prostor k diskuzi, experimentování a příjemnou formu odpočinku od všedních starostí.

Její tvorbu můžete sledovat také na:

www.fruitensse.cz

Zde malá ukázka její tvorby:

     

      

Olga Vondráková - lektorka elektroformingu (pokovování)

Lektorka Olga Vondráková vdechuje přírodninám nový život a je průkopnicí metody elekktroformingu (pokovování) v ČR. Již několik let se s ní můžete setkat na kurzech u nás na Vojkově, kde sdílím své mnohaleté zkušenosti s ostatními tvůrci. 

Původně je Olga výzkumník, ale jak sama říká: Moje touha přijít všemu na kloub mě přivedla k tvůrčí činnosti a vědě. Řadu let jsem zkoumala lišejníky v Institutu stepi Ruské akademie věd, ale po narození synů mě stále více lákala tvůrčí činnost. Dlouhý čas trávila pokusy a experimenty , hledáním vhodných chemikálií a cest v možnostech a limitech českých zákonů. Nakonec přicházela na to, jak potahnout kovem jakýkoliv přírodní materiál! A nyní s radostí může těmto jedinečným kouzlům naučit i Vás v rámci svých skupinových a též individuálních kurzů Galvanoplastiky.

Její tvorbu můžete sledovat:

www.nature-in-drop.com

www.fler.cz/nature-in-drop

www.facebook.com/NatureInDrop

www.instagram.com/nature_in_drop/

Frederica Henrieta Hegedus - lektor výtvarných technik (Slovensko)

Další lektorkou, se kterou se můžete potkat na našich kurzech je Frederica Henrieta Hegedus pocházející ze Slovenska. Narodila se v Košicích. Jejím oborem se stal design, který vystudovala na Vysoké škole technické. Tvorba a design jí provázejí celý život. I nyní se věnuje tvorbě bytových doplňků a interiérovému návrhářství. Sama však říká, že její srdcovkou je volná tvorba. Práce s akrylovými či alkoholovými barvami a Mixed Média techniky. 

Má dva již dospělé syny. Jeden je sochař a malíř a druhý studuje fyziku v Praze. Vedla také kreativní kurzy a Art terapii v domovech se sociální službou.

Umění jí naplňuje radostí a pomáhá jí vidět život i z jiné stránky. Její tvorbu najdete na nových webových stránkách (viz. níže). Ráda se s lidmi potkává osobně na svých výstavách a jiných uměleckých akcích.

Její tvorbu můžete sledovat také na:

http://svetlometka.eu/

www.svetlometka.sk

https://www.youtube.com/watch?v=ziLnQEFbQ-Q

https://www.youtube.com/watch?v=6jLHprNUH0U

Zde malá ukázka její tvorby: 

      

  

    Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.