vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Témata a lektoři

Christine Dumont

O Christine

Christine Dumont je umělkyní a učitelkou v oblasti polymerů. Je zakladatelkou Voila!, komunitní webové stránky, která pomáhá svým členům se zlepšovat v uměleckém vyjádření právě v polymeru. Je oceňovanou umělkyní a lektorkou mezinárodních workshopů. Je také aktivní členkou IPCA jako programová ředitelka konference EuroSynergy, která se letos koná na Maltě. Dále je hodnotitelkou v roční umělecké soutěži IPCA.

Téma workshopu - Open Cellularia

Open Cellularia není pouze technikou, ale způsobem a cestou, jak si pohrát se světlem a stíny. Tato varianta Mokume Gane obsahuje tvoření dírek různých velikostí na tenkých plátcích polymeru. Vytvoříte super-lehké „korálky“, které se nosí jako krásný sen. Open Cellularia je vzrušujícím adaptabilním nástrojem k objevování organického a současného designu.

Workshop je zaměřen na tvoření jednotlivých korálků a jejich spojení v náhrdelník. Součástí bude zaměření se na kvalitu provedení. Workshop je určen pro středně pokročilé polymerotvořivce, nicméně skvěle si ho užijí i šikovní začátečníci.

About Christine

Christine Dumont is an artist and educator in polymer clay. She is the founder of Voila!, a community website to help its members take their work to new artistic heights. An award winner, she teaches internationally. She is also an active member of the IPCA as Program Chair for the EuroSynergy conference in Malta, and juror of this year's IPCA Awards competition. 

Topic of a workshop - Open Cellularia

The Open Cellularia is not just a technique but a way of playing with light and shadows. This variation on Mokume Gane consists in making holes of varying sizes in fine sheets of clay to create super light beads that are a dream to wear. Open Cellularia provides an exciting and adaptable tool to explore organic or contemporary designs.

This workshop focuses on making simple beads and shows how to string them together. Particular attention will be given to the quality of execution. This is an intermediate class but keen beginners will find it most enjoyable. Students must provide their own chain.

Melanie Muir

O Melanii

S polymerovou hmotou jsem se potkala před několika lety – od té doby mě toto médium přitahuje svými kvalitami. V podstatě jde o velmi jednoduchý materiál na použití, jehož rozsah použití je však mimořádný. Většinou jsem samouk, přesto jsem se zúčastnila několika workshopů s učiteli, kterým moc děkuji za jejich štědrost v předávání informací. Jsou jimi např. Dan Cormier, Kathleen Dustin, Gwen Gibson, Donna Kato, Seth Savarick, Melanie West a další. Děkuji také svým studentům, kteří mi nesčetněkrát pomohli.
Mojí velkou inspirací jsou barvy a vzory, které mě obklopují tam, kde bydlím – v Nairns, Skotku. Mám také ráda japonské a čínské dekorativní umění. Mé šperky jsou jednoduché formou, důležitá je pro mě kreativita zpracování a aplikace vzorů. Nemám uvnitř žádné skryté poselství; přeji si jednoduše dělat šperky, které svou krásou mluví ke druhým a inspirují je k nákupu a nošení. Každý šperk, který vyrobím, je unikátní.

Téma workshopu - 3D polymerování

Vzneste se se svými polymerovými sny do jiné dimenze až k nebesům! Melanie Muir, oceňovaná umělkyně vám ukáže, jak vytvořit různé tvary včetně asymetrických a dutých ve stylu, jaký si vysníte. Kurz je zaměřený více na techniku, nikoliv tolik na konkrétní projekt. Na vašem rozhodnutí je, zdali stvoříte náhrdelník nebo brož. S tím, co se od Mel naučíte, je jen (kreativní) nebe vaším limitem….:o)

About Melanie

I was introduced to polymer clay a few years ago, and was instantly taken with its qualities as a medium. It is essentially a simple material to use, yet the range of techniques possible with it are extraordinary. I am largely self taught, but owe a huge debt to the wonderfully generous teachers of courses I have attended. Thank you to Dan Cormier, Kathleen Dustin, Gwen Gibson, Donna Kato, Seth Savarick, Melanie West and others. Thanks also to my fellow students on these courses, and my own students, who have helped me in numerous ways.
I am constantly inspired by the colours and patterns that surround me at my home near Nairn, in the Scottish Highlands. I also love Japanese and Chinese decorative art. My jewellery is deceptively simple in form, but the creation and application of pattern is critical. There are no hidden messages; I simply wish to create jewellery which is so beautiful that it speaks to someone else and inspires them to purchase and wear my work. Every piece I create is unique.

Topic of a workshop - Polymer in 3D

Take your polymer designs upwards into another dimension, as award winning designer Melanie Muir shows you how to create a variety of sculptural shapes, including how to make asymmetric beads and hollow forms in any style you care to dream of! This is a technique rather than project based class, but we will be making a brooch/pendant along the way. With what you will learn from Melanie, the sky is the limit for your creativity!

Melanie West

O Melanii

Když jsem byla dítě, trávila jsem prázdniny na ostrově blízko pobřeží Maine. Zkoumání chaluh a mořských tůní ve mně zanechalo nesmazatelné stopy. O dvacet pět let později jsem se jako fotografka architektury a umění zamilovala do polymerové hmoty. A toto milostné dobrodružství trvá už 12 let. Moje díla odrážejí všechny ty extravagantní tvary, barvy a vzorce, které jsem v přírodě jako dítě nalézala. Při lektorování se snažím do svých hodin vnést typický dětský údiv, který spolu s radostí ze hry a objevování se svými studenty ráda sdílím.


Moje práce je součástí expozice „Polymer Clay Permament Collection“ v Racinově muzeu umění ve Wisconsinu a je zachycena i v takových publikacích jako je „Masters Series – Polymer Clay“ (vydalo Lark Books, uspořádala Rachel Carren) nebo Terra Nova: Polymer at the Crossroads“ (napsala Rachel Carren, Bruce W. Pepich a Lena Vigna) a v mnoha dalších knihách a časopisech.

Téma workshopu - Organické a...! Velké!

V tomto jednodenním workshopu vás naučím, jak vytvářet velké organické tvary za použití Ultralightu. Ukáži vám moji unikátní cestu, jak použít tento „nemotorný“ materiál a vytvořit základ pro velké krásné organické šperky. Naučíte se jej zpracovat, tvarovat, vyřezávat, zahladit a pokrýt vrstvou s caney. Poznáte výhody a výzvy práce s Ultralightem, stejně tak, jak se vyhnout trablím…

Ukážu vám, jak ve vaší práci ukázat pohyb. Uvidíte mou unikátní cestu, jak kladu caney přímo na připravené formy. Pokud nám čas dovolí, povíme si o barvách v organickém designu a dám vám tipy k míchání barev. Workshop je zaměřen na techniku, nikoliv na konkrétní projekt. Dozvíte se ale, jak za použití mé techniky můžete vyrobit brože, náramky a náhrdelníky. Pokusím se do workshopu vměstnat maximum informací, abyste „nasáli“ co nejvíce!

About Melanie

Spending childhood summers on an island on the Coast of Maine, peeking under seaweed and into tide pools, left an indelible mark on my soul.  After twenty five years as an architectural and fine art photographer, I met and fell in love with polymer clay. This romance has lasted for over 12 years.  My work echoes those extravagant forms, colors and patterns in Nature I saw as a child.  When I teach, I try to bring that child-like awe and excitement into the classroom, sharing the joy of play and discovery with my students.

My work is included in the Polymer Clay Permanent Collection, Racine Art Museum, Racine, WI, and can be seen in such publications as “Masters Series - Polymer Clay” (Lark Books, edited by Rachael Caron) and “Terra Nova: Polymer at the Crossroads” (by Rachel Carren, Bruce W. Pepich and Lena Vigna), among many other notable books and magazines.

Topic of a workshop - Make It Orgainc, Make It Big!

In this one day workshop I will teach how to make large, organic forms using Ultralight. Students will learn how to work with this ungainly material as armature for big, beautiful, organic jewelry. They will learns ways to condition, form, carve, seal and laminate (cover with polymer clay cane work or sheets) their forms. Challenges and benefits of working with Ultralight will be covered, as well as ways to avoid problems.

I will show how to express organic movement in ones work. Students will learn my unique way of composing cane work directly on my forms, and how I finish my pieces. Time allowing, I will also address use of color in organic design, as well as tips on color mixing. This is a technique based workshop, not a project specific workshop. Students will, however, come away with a solid understanding of how to make brooches, bangles and necklaces using the techniques teach. I pack as much as I can into my classes, so be ready to soak up as much as possible!Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.