vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Vaše nová kuchařka - kartičky, razítka a samolepky

Nápad vymyslet "naše vařící a pečící" razítka atd. přišel už minulý rok. Tehdy jsem si zakoupila nový sešítek s tím, že do něj přepíšu můj starodávný receptář, který už je velmi "použitý". Pořád mu (tomu novému) ale "něco" chybělo a přišel mi málo variabilní. Rozsahem (nedají se do něj přidávat další stránky) i obsahem (rozložení je dané a nedá se s ním hnout). Daly jsme hlavy dohromady, Kačka malovala, graficky upravovala,... a naše Nemravkovská sada na pečení je na světě.

Nakonec jsme kromě razítek zrealizovaly i samolepky a PL kartičky, aby jste dostali vše pěkně pohromadě... :-)

S novými kartičkami, razítky a samolepkami získáte jednotnou šablonu pro kuchařku, ale zároveň spoustu svobody v jejím (do)tvoření. Vždycky mi vadilo, že recepty nemohu řadit dle druhů - u nás můžete. Můžete je různě přeskupovat, fotit a zakládat si k nim hotová jídla atd. 

Úplným základem jsou kartičky - ve dvou velikostech, abyste zbytečně neplýtvali místem a v různých provedeních pro větší variabilitu. Razítka vám umožňují nové kartičky vytvářet i na další formáty a používat druhé strany kartiček. Samolepky celou kuchařku dozdobí, ale stejně tak je můžete použít na druhou stranu kartiček místo předtištěných textů. Až se do výroby ponoříte, určitě vás ještě napadne spousta dalších úžasností... No a originální dárek třeba pro dceru k Vánocům může být na světě... cool

Pokud neznáte systém Project Life, kuchařka je tomu hodně podobná. Mrkněte do této kategorie, kde se o PL dozvíte více... 

Pokud nevíte, co do začátku pořídit, předvybraly jsme pro Vás 2 Nemravkovské designy: 1 s černobílým albem, 2. barevný.

Do Nemravka alb se hodí náhradní plastové kapsy - KaiserCraft nebo Simple Stories. Je nutné však udělat do kapes dírky dle rozměru vazače v albu. 

Přináším Vám několik tipů z vlastní výroby:

  1. Kartičky můžete použít jen tak, že do nich vepíšete své recepty. Já jsem použila kombinaci běžné propisky (protože předpokládám, že dlouhodobě žádnou fixu neuchovám, aby text byl pokaždé stejnou barvou) a černé fixy na nadpisy.

2. Druhé strany kartiček můžete polepit třeba samolepkami a využít tak i zadní stranu.

3. Postup a ingredience nahraďte kulatými ikonkami...

4. Razítka Ingredience a Postup jsou úplný základ, dotvoříte s nimi jakýkoliv zvolený papír. Můžete ho nechat bez rámečku kolem, nebo přidat rámeček... 


5. Je super, že informaci o tom, jak dlouho koláč budete péct, nemusíte stále někde hledat...slouží k tomu tohle čupr razítko, které vám krásně ozdobí kartičku s receptem.

6. Malá razítka můžete využít místo psaní, základní ingredience k pečení máme v ikonách... 

... a hodí se i jako ozdobná bordura (vpravo).

7. Kartičky můžete vybarvovat (já zvolila lehké vybarvení akvarelovými pastelkami a rozmytí vodou). Nejvíce se mi líbí nechat kartičky černobílé, jen dobarvit obrázky v rožcích. Ty můžete též koupit jako razítka, a ozdobit jimi tak prázdné kartičky či druhou stranu.

podbarvení okrajůpodbarvení okrajů

..nebo třeba nadpisu.

8. Rozložení kartičky nemusí být do řádků, ale třeba do sloupečků... a tak, jak se to délkou textu pro různé recepty hodí.

9. Zkrátka si hrajte a zkoušejte... :-) Budeme moc rádi za fotky z hotových kuchařek jako inspiraci pro další tvořivé kuchařky... kiss

Krásné podzimní dny,

Petra Nemravka

PS: Ještě chystám vyrobit rozdělovníky, abyste v kuchařte mohli mít systém a pořádek... innocent a mohli ho případně upravovat.

Autor: Petra Nemravová


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.