vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Tónovací fixy Chameleon a razítka

Tónovací fixy Chameleon mají široké využití. Hodí se pro práci s papírem, textilem či polymerem. Jak se dají použít na textil najdete v návodu zde.

V tomto článku se zaměříme na vybarvování razítek. Chameleon fixy jsou unikátní v tom, že s nimi můžete blendovat a různě zesvětlovat či ztmavovat odstíny. Tudíž obrázek dostane parádní šmrnc.

Blendování

  • Každý fix v sadě má dva hroty - štětečkový a tenký. Z jedné strany má hrot, který je napuštěný blendovacím inkoustem. Jestli chcete docílit blendovaného odstínu, stačí když hrot fixu napustíte blenderem (je nutné držet fix rovně blenderem dolů). Nenechávejte napouštět hrot moc dlouho. Mohlo by se stát, že se odstín bude uvolňovat zbytečně pomalu (budete mít dlouho jen inkoust blenderu). 

   

  • Pak už stačí natisknout obrázek (v mém případě motivy Nemravka razítek) a začít vybarvovat. Z hrotu fixu se začne uvolňovat odstín fixy postupně = blendovaně. 

   

POZOR! Já jsem použila k natištění razítek černý Archival či StazOn, ale jelikož jsou fixy alkoholové, může se vám jejich obrys lehce rozmáznout, když přes linii budete dlouho malovat fixou. Lepší je linie obrázku vynechat. 

Stínování

  • Fixy Chameleon mají také sady tzv. topů. To jsou vlastně takové "blendery", které jsou napuštěné určitým odstínem. Vy snadno můžete tedy např. odstín světle zelené napustit odstínem tmavě zelené. Při malování se z hrotu postupně uvolňuje tmavě zelený odstín z topu a pomalu přechází do odstínu fixy samotné. Nebo např. oranžový fix, napustit žlutým topem. Tím docílíte pěkně stínovaného efektu. 

   

  • Stínování a blendování můžete též různě kombinovat. 

Takto vybarvená razítka využijete jako detail nejen pro letní alba a deníky. wink

   

Nebo na přání...wink Na toto přání jsem použila donutky razítka, vyřezávací šablonu kolečka s prošívaným motivem, Happy Paper a razítko Nemravka krásný sváteční den

K dispozici jsou také blender jako samostatný fix, kterým můžete ještě trochu odstíny zesvětlit. A také černý fix, který je určený pro malování detailů či vlastních motivů. 

Jestli jste propadli kouzlu vybarvování, tak si je prostě musíte zamilovat. 

Krásný den,

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.