vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Návod na výrobu štítků ze snappap papíru, neboli pratelného kraftového papíru.

Chcete mít originální štítky na oblečení, kabelkách nebo třeba projektových taškách? Přinášíme Vám návod na jejich výrobu. 

Z pratelného papíru vystřihneme nebo raznicí vyrazíme tvar štítku, který potřebujeme. Doporučuji u hranatých tvarů ostřihnout rohy do obloučků, protože po vyprání mají rohy tendenci odchlipovat se a nevypadá to hezky. 

Poté si připravíme inkousty, které jsou určeny k použití na textil např. VersaCraft, dále Gelroller, transparentní razítka, akrylový bloček.

Na vystřižený tvar např. ze světle hnědého papíru nanášíme slabým štětečkem po okrajích inkoust o několik odstínů tmavší než máme základ papíru. V krajích necháme papír tmavší, směrem do středu roztíráme do ztracena tak, aby vypadal štítek "staře-použitě :-)". Když jsme spokojeni, vezmeme si transparentní razítko, které přilepíme na akrylový bloček. To nám usnadní práci, protože vidíme  zda razíme na střed, rovně nebo do míst kam potřebujeme. Razítko opatrně přiložíme na černý inkoustový polštářek - netlačíme ani moc ani málo. Zkontrolujeme, zda je barva stejnoměrně po celém razítku a nezatekla nám mimo obrys obrázku razítka. Poté natiskneme na připravený štítek.  Necháme zaschnout.

 

Poté můžeme barevnými inkousty vybarvit některá místa razítka dle své fantazie. Pokud použijeme bílý kraftový papír, můžeme tisknout obrázky různými barvami inkoustů, nebo papír štětcem nabarvíme dle vlastního uvážení.

Pokud si koupíme razítkovou abecedu, můžeme natisknout na štítky své logo  nebo nápis, citáty a podobně. Je to trochu pracnější, protože musíme lepit na akrylový štítek písmenko po písmenku, ale ta originalita za trochu práce stojí :-) Pokud chceme některá místa na obrázku nebo písmu zvýraznit nebo obtáhnout, použijeme Gel roller. Štítek si prohlédneme a pokud jsme spokojeni, necháme ho 24 hodin "odležet". Poté ho přežehlíme žehličkou, nastavenou na střední stupeň, přes pečící papír.  A máme hotovo.

Pokud chceme aby štítek vypadal jako kožený, zmačkáme ho mezi prsty ...poté ho vyrovnáme rukou nebo ještě jednou zažehlíme. Rýhy po zmačkání v něm zůstanou. Pak už nám jenom zbývá přišít štítek na výrobek. Ten můžeme i se štítkem prát na 40°C. 

 

Fantazii se meze nekladou a tímto způsobem můžete vyrobit mnoho různých variant štítků. 

Hezké tvoření, 

Helena MatějkováVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.