vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Summer Rainbow flipflops / žabky

Žabky jsou součástí léta jako prázdniny, sluníčko a moře. Tyto jsou navíc skvělým módním doplňkem (nejen) k tašce Summer Rainbow!

Žabky háčkujeme podobně, jako šátek – začínáme uprostřed, rozšiřujeme vždy na krajích a uprostřed. Řádek vždy začínáme čtyřmi ŘO a končíme 2x nahozeným DS – tím docílíme krásně rovného okraje.

Návod jsem psala dle mé nohy – vel.38/39 a nárt poměrně vysoký. Proto prosím v průběhu háčkování zkoušejte, menší velikosti nebo útlejší nožky můžou mít hotovo již v řádku 4! Pak přeskočte řádek 5 a pokračujte lemováním.

 

Použitý materiál:

Zbytky z kabelky Summer Rainbow z materiálu Scheepjes Bloom, odstíny 402, 416, 419, 403 a 407 – doporučuji si je seřadit podle velikosti a začít tím nejmenším.

V posledním řádku je spotřeba větší, budete potřebovat alespoň 15g příze, já jsem načala nové klubíčko.

Podrážka - základ žabek -  v potřebné velikosti

Háček č.5 (kdo háčkuje volněji, doporučuji 4-4,5)

 

Použité zkratky

ŘO – řetízkové oko

DS – dlouhý sloupek

DDS – 2x nahozený dlouhý sloupek

* * - popis mezi hvězdičkami opakujeme

(  ) – popis v závorce háčkujeme do jednoho místa

Na konci každého řádku uvádím počet „sloupků“ – tzn. celkem DS i DDS

 

1. řádek: Uháčkujeme si 5 ŘO a do prvního očka háčkujeme: (DS, DS, 2 ŘO, DS, DS, DDS) = máme 6 sloupků (3 v každé polovině)

 

2. řádek: 4 ŘO, (2x DS) do DDS z předchozí řady, DS, DS, do 2 ŘO z předchozí řady uháčkujeme (2 DS, 2 ŘO, 2 DS). Dále pak DS, DS a do pátého ŘO, které jsme uháčkovali úplně na začátku, uháčkujeme (2 DS a DDS) = máme 14 sloupků (7 v každé polovině)

 

3. řádek (filetový): 4 ŘO na začátek + 1 ŘO do filetového vzoru, 1 DS do DDS z předchozí řady, dále pak háčkujeme *1 ŘO a DS* do každého druhého DS z předchozí řady až do posledního sloupku před středem. Dále 1ŘO (DS, 2 ŘO, DS) do mezery uprostřed, 1 ŘO a 1 DS hned do prvního DS za mezerou z předchozí řady, *1 ŘO a 1 DS* do každého druhého DS z předchozí řady, na kraji do 4.ŘO ze začátku předchozí řady uháčkujeme (DS, 1 ŘO a DDS) = máme 12 sloupků (6 v každé polovině)

4. řádek: 4 ŘO, 2x DS do DDS z předchozí řady, *DS pod ŘO z předchozí řady, DS do DS z předchozí řady* až doprostřed. V mezeře pak (2DS, 2 ŘO, 2 DS). Dále opět *DS do DS z předchozí řady, DS pod ŘO z předchozí řady* a na konci řádku, do 4.ŘO z kraje předchozí řady uháčkujeme (2 DS, DDS) = máme 30 sloupků (15 v každé polovině)

5. řádek: 4 ŘO, (2x DS) do DDS z předchozí řady, *DS do DS z předchozí řady* až doprostřed. Tam pak (2DS, 2 ŘO, 2 DS), dále opět *DS do DS z předchozí řady* a na konci řádku, do 4.ŘO z kraje předchozí řady uháčkujeme (2 DS, DDS) = máme 38 sloupků (19 v každé polovině)

 

Lemování: (dělala jsem z DS, lze taky použít PDS, KS, nebo lemování úplně vynechat – je to na vašem vkusu, případně na velikosti nohy)

Práci pootočíme, a do toho samého místa, kde je poslední DDS pátého řádku, uháčkujeme ještě 2 DS. Dále pak střídáme 2 DS a 1 DS do okrajů všech řádků. Na konci se dostaneme ke čtyřem ŘO ze začátku 5.řady – do toho místa uháčkujeme ještě 2 DS. Celkem mi to vyšlo na 27 DS.

Máme téměř hotovo! Chybí nám jenom spojovací šňůrky – do každého cípu jsem uháčkovala pomocí pružného řetízku (návod zde) 10 KS. Ve finále mi stačili jenom 4, ale to zjistíte a když-tak uberete při kompletaci.

Kompletujeme sešíváním, převlečeme si všechny 3 šňůrky přes očka podrážky a utahujeme. Teď zjistíme, kolik KS pružného řetízku potřebujeme.

Jako první sešijeme vepředu u palce, než přišijeme i boční strany, opět překontrolujeme, jak nám to sedí.

A máme hotovo! Přeji krásné pohodové léto,

Zuzka

 

 

 

 

Autor: Zuzana Janoušková


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.