POLYMEROVÝ PATCHWORK 2016

 

Patchwork je v oblasti tvoření něco, co stále a nesmírně obdivuji... Jen si to představte, přikrýt se dekou, která je sešívaná z barevných kousků látek...

Velikou inspirací je pro mě "Bůh barev" Kaffe Fassett, umělec, který plete, šije, navrhuje látky. Jeho látky doma opatruji jako poklad, stejně tak knihy, kterých je autorem...  V logu naší akce jsou právě jeho látky... no řekněte sami...

Ten pravý látkový na mě pořád ještě někde (doma v krabicích a hlavě) čeká, ale oblíbila jsem si vzory používat na polymery. Kdysi nás do tématu uvedla na workshopu Lindly Haunani. Moc jí za to děkuji, od té doby v časových cyklech koukám na látky a představuji si, jaké by to a to bylo z polymeru. 

Rozhodla jsem se pro letošní rok pro výzvu sobě samotné, totiž v pravidelných cyklech vám přinášet návody na patchworkové vzory z polymerů. Ty pro vás mohou být inspirací pro vaše polymerové tvoření. Každý měsíc zveřejním jeden návod na patchworkový / látkový vzor, který následně můžete použít na cokoliv.

Koukám na kalendář a pokud chci stihnout první návod ještě v únoru, asi bych si měla pospíšit...  Leden tedy už nestihnu, ale ten je skoro vždy rozjezdový 

Budu ráda, když se zapojíte a vyfotíte, co jste z polymerového patchworku vytvořili. Na konci roku ze všech došlých obrázků vylosujeme jednoho účastníka, který od nás dostane hmoty a další "dobroty" pro tvoření z polymeru v ceně 3000 Kč. Fotky posílejte na e-mail soutez@nemravka.cz.

Všechny došlé projekty budeme uveřejňovat na této stránce "Patchwork 2016 projekty".

Krásný den, 

Petra NemravkaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

 • Těším seRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Polymerový patchwork se mi již dlouho honí v hlavě, takže se moc těším.

  Reagovat01.03.2016 09:05 od Martina Soukalová
  • Re: Těším se

   To jsme rády, že se projekt líbí a těšíme se na Vaše projekty.
   Prima den!

   Reagovat01.03.2016 10:25 od Nemravka.cz (správce)

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook