vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Patchwork tříproužkový

 

Inspirací pro tento vzor mi byla kniha Kaffe Fasseta půjčená od Ivči Svobodové na polymerovém srazu. Na první pohled jsem se (po kolikáté už) do proužků zamilovala. Jeho výroba bude prvním z návodů v rámci série Polymerový patchwork 2016.

Užijte si ho a těším se na vaše výrobky, které budou prezentovány v rámci tohoto článku.

Pro výrobu budete potřebovat:

  • Zbytky polymerových hmot cca 1/8 - 1/4 kostičky. Doporučuji alespoň 5 barev. Já sama pro tento projekt používám Sculpey Soufflé

Pokud chcete mít patchwork tón v tónu, použijte jednu barvu základní a tu míchejte s bílou, černou nebo kouskem scrapu pro získání různých tónů této barvy

Postup: 

1. Zpracujte všechny hmoty na střední nastavení strojku (#4 na Imperii). Délka jedné strany obdélníků by měla být cca 4 cm (nebo jiná, ale pro všechny plátky přibližně stejná.

2. Zarovnejte kratší stranu každého plátku. 2 různobarevné plátky dejte k sobě a z jednoho z nich odkrojte proužek cca 0,8 - 1 cm široký. Zbytek plátku odložte. Takto postupuje dále. Aby se vám nůž nelepil ke hmotě, po odkrojení plátku vždy nůž "přiklopte" k sobě do úhlu cca 45 °, jednoduše se odlepí od hmoty.

3. Až budete mít plátek dostatečně dlouhý (můj je cca 12 cm), vezměte kousek papíru na pečení a přes něj přihlazujte jednotlivé spoje. Můžete k tomu využít vlastní prsty (na něž mj. Soufflé skvěle reaguje), polévkovou lžíci, oblázek nebo jakýkoliv jiný předmět s oblinkou či ploškou na spodní straně. Po uhlazení spojů papír sejměte, odkrojte okousané kraje a plátek nožem odřízněte z podložky.

4. Nyní vyrobte druhý plátek stejným způsobem s tím rozdílem, že jednotlivé proužky budou tenčí, cca 0,3 - 0,5 mm. Opět střídejte všechny vybrané barvy. 

5. Opět přihlaďte přes pečící papír. Na plátku vidíte v horní části již dokonale spojené proužky. Ve spodní části obrázku, kde jsou na papíru vidět bílé linky v místě spojů, ještě proužky spojené nejsou. Odkrojte kounce a oddělte nožem od podložky.

6. Nyní vezměte zbytky hmoty a spojte je.

7. Ze směsi hmot vyválejte váleček...

8. ...a začněte jej kroutit tak, aby se na povrchu začaly vytvářet vertikální proužky.

9. Až budete spokojené, váleček můžete válením ztenčit a prodloužit tak na délku ostatních plátků.

10. Plátek poválejte válečkem a projeďte strojkem na stejné nastavení jako jsou ostatní 2 druhy proužků.

11. Odkrojte nerovné konce. Získáte tak tři pruhované plátky (látky :-)) o stejné délce, barevnosti, avšak jiné šířce proužků.

12. Teď budete znovu krájet proužky - tentokáte ze všech tří plátků a kolmo na proužky stávající. Můžete krájet různě široké, popř. plátky šikmé. Hezkého efektu docílíte, když mezi dva proužky ze stejného plátku vložíte proužek z plátku jiného.

13. Přihlaďte papírem na pečení a máte hotovo. Teď můžete přemýšlet, co s plátkem uděláte. A výsledek nám pošlete, hrajeme o polymerové věcičky v hodnotě 3000 Kč. Více info najdete na hlavní stránce projektu Polymerový patchwork 2016.

Všechny došlé projekty budeme uveřejňovat na této stránce "Patchwork 2016 projekty". 

Krásné dny, 

Petra NemravkaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.