Patchwork tříproužkový

 

Inspirací pro tento vzor mi byla kniha Kaffe Fasseta půjčená od Ivči Svobodové na polymerovém srazu. Na první pohled jsem se (po kolikáté už) do proužků zamilovala. Jeho výroba bude prvním z návodů v rámci série Polymerový patchwork 2016.

Užijte si ho a těším se na vaše výrobky, které budou prezentovány v rámci tohoto článku.

Pro výrobu budete potřebovat:

  • Zbytky polymerových hmot cca 1/8 - 1/4 kostičky. Doporučuji alespoň 5 barev. Já sama pro tento projekt používám Sculpey Soufflé

Pokud chcete mít patchwork tón v tónu, použijte jednu barvu základní a tu míchejte s bílou, černou nebo kouskem scrapu pro získání různých tónů této barvy

Postup: 

1. Zpracujte všechny hmoty na střední nastavení strojku (#4 na Imperii). Délka jedné strany obdélníků by měla být cca 4 cm (nebo jiná, ale pro všechny plátky přibližně stejná.

2. Zarovnejte kratší stranu každého plátku. 2 různobarevné plátky dejte k sobě a z jednoho z nich odkrojte proužek cca 0,8 - 1 cm široký. Zbytek plátku odložte. Takto postupuje dále. Aby se vám nůž nelepil ke hmotě, po odkrojení plátku vždy nůž "přiklopte" k sobě do úhlu cca 45 °, jednoduše se odlepí od hmoty.

3. Až budete mít plátek dostatečně dlouhý (můj je cca 12 cm), vezměte kousek papíru na pečení a přes něj přihlazujte jednotlivé spoje. Můžete k tomu využít vlastní prsty (na něž mj. Soufflé skvěle reaguje), polévkovou lžíci, oblázek nebo jakýkoliv jiný předmět s oblinkou či ploškou na spodní straně. Po uhlazení spojů papír sejměte, odkrojte okousané kraje a plátek nožem odřízněte z podložky.

4. Nyní vyrobte druhý plátek stejným způsobem s tím rozdílem, že jednotlivé proužky budou tenčí, cca 0,3 - 0,5 mm. Opět střídejte všechny vybrané barvy. 

5. Opět přihlaďte přes pečící papír. Na plátku vidíte v horní části již dokonale spojené proužky. Ve spodní části obrázku, kde jsou na papíru vidět bílé linky v místě spojů, ještě proužky spojené nejsou. Odkrojte kounce a oddělte nožem od podložky.

6. Nyní vezměte zbytky hmoty a spojte je.

7. Ze směsi hmot vyválejte váleček

8. ...a začněte jej kroutit tak, aby se na povrchu začaly vytvářet vertikální proužky.

9. Až budete spokojené, váleček můžete válením ztenčit a prodloužit tak na délku ostatních plátků.

10. Plátek poválejte válečkem a projeďte strojkem na stejné nastavení jako jsou ostatní 2 druhy proužků.

11. Odkrojte nerovné konce. Získáte tak tři pruhované plátky (látky :-)) o stejné délce, barevnosti, avšak jiné šířce proužků.

12. Teď budete znovu krájet proužky - tentokáte ze všech tří plátků a kolmo na proužky stávající. Můžete krájet různě široké, popř. plátky šikmé. Hezkého efektu docílíte, když mezi dva proužky ze stejného plátku vložíte proužek z plátku jiného.

13. Přihlaďte papírem na pečení a máte hotovo. Teď můžete přemýšlet, co s plátkem uděláte. A výsledek nám pošlete, hrajeme o polymerové věcičky v hodnotě 3000 Kč. Více info najdete na hlavní stránce projektu Polymerový patchwork 2016.

Všechny došlé projekty budeme uveřejňovat na této stránce "Patchwork 2016 projekty". 

Krásné dny, 

Petra NemravkaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 15.05.2018 /

Kurz výroby šperku s cínovaným komponentem

Seznámíte se s technikou výroby originálního šperku, kde propojíte techniku popraskaného efektu na polymerech a cínování neboli měkké pájení a patinování cínu s lektorkou Janou Svobodovou!

/ 15. – 16.09.2018 /

Transforming Clay and Decollage / Christine Dumont

Jak docílit lehkosti, průhlednosti a různých vzorů na polymerových hmotách nás v září na dvoudenním workhsopu naučí úžasná Christine Dumont , která vyniká osobitým - uměleckým i technickým přístupem k umění práce s polymerovou hmotou.

... celý kalendář zde

Kontakty

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook