Patchwork neonový

English version

Léto zve k veselým barvám, velkým kontrastům, k jasu velkých šperků.
I proto (a protože už tento vzor nosím nějakou dobu v hlavě) je červnový patchwork právě takový.

Originální patchworkovou terminologii neovládám, takže vám nenapíšu, zda je kostičkovaný či jiný. Ale hodí se báječně na přívěsky, náramky a náušnice. Díky rovným liniím ho ale nebudete mít problém spojit ani jako váleček na budoucí korálek.

Tak jsem právě zjistila, že tomuto patchworkovému tvoření se říká "konvergence" - díky Mahulenko 

Nezapomeňte vylíčovat hmotu, je to důležité pro skládání vzoru.

Co budete potřebovat

1 černobílý blend (cca 6 x 10 cm)
1 neonový blend (cca 6 x 10 cm) – blend je vyrobený z barev Premo neonově žlutá, neonově růžová a tyrkysová
Milimetrový papír nebo nemravkovskou podložku č. 2
Ostrý nůž
Příp. Kancelářské papíry na vylíčování hmoty
Pro zpracování plátku šablony a miska na pečení, komponenty k dokončení

Postup
1. Oba blendy zpracujte na střední nastavení (Imperia #4).


2. Blendy položte na podložku tak, že směrem k vám se bude měnit i barva blendu. Z blendů budete odkrajovat vodorovné proužky od 2 do 10 milimetrů.
Z barevného blendu uřízněte první proužek 10 mm široký a položte ho mezi blendy (nebo někam, aby nepřekážel), jak vidíte na obrázku. Z černobílého blendu naopak ukrojte proužek nejtenčí (nebarevný), tedy 2 mm. Tento proužek nožem přeneste k barevnému a jemně jej k němu přitlačte. Aby se vám nůž od hmoty odlepil, nejprve „odloupněte“ jeho vrchní část, nikoliv celou plochu nože. Ale toto už jsme mnohokrát popisovala v předchozích návodech.


3. Postupujte dále tak, že z barevného plátku budete odkrajovat stále tenčí plátky, tzn. další bude 8 mm (dále 6, 4 a 2 mm) a naopak z černobílého plátku budete plátky po 2 milimetrech rozšiřovat. Tzn., že následující nebarevný proužek bude 4 mm (dále 6, 8 a 10 mm).


4. Skončete ve chvíli, kdy do nově vzniklého plátku dáte pruh 10 mm z nebarevné části.


5. Ten samý postup opakujte se zbytkem blendů a vytvořte tak druhý plátek.


6. Nyní spoje plátků uhlaďte přes pečící papír – hlaďte válečkem PO SMĚRU pruhů, nikoliv proti, na pruzích byste vytvořili vlnky.


7. Oba vytvořené plátky odřízněte od podložky a otočte o 90° tak, abyste z nich mohli ukrajovat plátky v opačném směru (viz obrázek – lépe to asi nevysvětlím ☺)


8. Nyní máte dvě možnosti:
Možnost číslo 1: Z OBOU plátků ukrajujte nejprve plátky 2 mm a dále 4, 6, 8 a 10 mm a střídejte je. Vzor tak bude na jedné straně jemnější (proužky budou malinké) a postupně se budou rozšiřovat.

Takto pak vypadá výsledný plátek.

Možnost číslo 2: z JEDNOHO plátku odkrojte 2 mm proužek, dále z druhého 10 mm a pokračujte stejně jako v bodech 2 až 4. Na plátku tak v jednom místě bude převažovat plátek nebarevný, v druhé části plátek barevný.

9. Abych vám ještě malinko popletla hlavu, můžete pracovat také pouze s jedním plátkem tak, že vždy každý druhý ukrojený plátek otočíte o 180° a spojíte s předchozím. Získáte tím podobně barevný střed plátku a stejně tak okraje budou stejné. Proto se takové krájení hodí zejména na náušnice, které většina žen chce mít minimálně podobné...

10. Pro další zpracování je skvělé použít techniku využívání šablon Melanií Muir:
Nejprve na barevném plátku vyberte místo, které se vám líbí. Aby plátek nelepil (k šabloně), můžete jej malinko popudrovat. Položte na něj šablonu a nožem se špičkou / skalpelem vyřízněte tvar ve vybraném místě.

11. Z nebarevného plátku vyřízněte ten samý tvar i velikost. Vytvoříte tak jakési okénko pro vložení barevné části. Nyní vložte barevný výřez do připraveného nebarevného okénka. Uhlaďte spoje přes pečící papír.

12. Vyberte na šabloně stejný tvar o jednu velikost větší a vyřízněte jej jako na obrázku. Vytvoříte tak rámeček. Pokud děláte náušnice, body 10 až 12 ještě jednou zopakujte.

13. Základy náušnic pečte na zaobleném tvaru, např. misce. Po upečení a vychladnutí buď připevněte komponenty, nebo ještě opatřete „zádíčky“ a znovu upečte.

Dejte si kávu a sněte, kam si v létě vyjedete s nepřehlédnutelnými náuškami.

Krásné léto,

Petra NemravkaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

/ 01.02.2018 /

SCRAPBOOKING pro začátečníky

Objevili jste papírový svět SCRAPBOOKINGU a nevíte, jak začít? Jaký materiál použít, jak na výrobu stránek a alb? Přijďte k nám na tento kurz a dozvíte se vše potřebné od A po Z. 

/ 21. – 22.04.2018 /

Strata + Nature Walk

Na četná přání, smutné oči a prostě, proto, že Jana je úžasná, pro nás vyrobila speciální kombinaci workshopů Strata a Nature Walk. Naučíte se tu tolik, že vám houbičky budou v hlavě běhat ještě poté, co po workshopu ulehnete do postýlek a zavřete oči… :o)    

/ 23.04.2018 /

Hollow Barrel Beads

Lehoulinké jako vánek a zajímavě vyřezávané… to jsou Barrel Beads od Jany Roberts Benzon, které nám předvede na jednodenním workshopu. Jana deklaruje, že tento kurz představuje novou metodu vyrábění dutých korálků a zvládnou ji začátečníci. Takže opět geniálně jednoduchá technika. Pohrajete si s designem vyřezávání a barvičkami a odnesete si tuto parádu na Vašich krčcích.     

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook