Patchwork trojúhelníkový

  

Inspirací k dalšímu patchworkovému návodu mi byly kalíšky na tužky z Ikea. Mám je v pracovně a moje oči co chvíli zamíří právě k nim....

Co budete potřebovat:

Postup: 

1. Zpracujte a vylíčujte si (odsajte plasticizéry z hmoty tím, že plátek hmoty vložíte mezi dva kancelářské papíry na cca 1 hodinu) hmoty tak, aby byly pevné.

2. Z hmot vytvářejte proužky – je čistě na vás, v jaké velikosti, vše mezi 0,5 cm – 1 cm je v pohodě :o) Mé proužky jsou 8 mm široké a na nastavení # 4 u Imperie.

3. Proužky dávejte za sebou a až bude plátek dostatečně veliký (u mě cca 10 x 18 cm),  proužky uhlaďte válečkem, abyste spojili spoje.

4. Plátek můžete ve směru pruhů projet strojkem, nejprve na stejné nastavení, na jaké jsou již proužky připravené a dále o jedno nižší.

5. Kraj plátku seřízněte do úhlu 60°. Může vám k tomu pomoci naše nová podložka.

6. Poté ve stejném úhlu krájejte plátky 8 mm široké. Plátky si skládejte na papír, bude se vám s nimi lépe pracovat.

7. Nyní proužky skládejte tak, aby z nich byly barevné kosočtverce. Aby plátek byl barevnější a barvy se všude střídaly, proužky můžete přepůlit a napojit jiným proužkem. 

TIP: pokud je některý kosočtverec příliš široký (může se stát chybným měřením nebo nestejnoměrně vylíčovanou hmotou), jednoduše jej malinko odkrojte. Také můžete využít prohnutí nože naopak k natažení hmoty (viz návod č. 2)

8. Až využijete všechny proužky, máte hotov základní plátek.  Opět jej uhlaďte přes papír, abyste zahladili spoje. Ořízněte vyčuhující kosočtverce.

9. Nyní začněte od špičky krájet trojúhelníky. Využijte možnosti krájet z obou stran tak, aby se barvy různorodě střídaly.  

10. Pokud vám proužek nestačí, využijte další kratší proužky k napojení.

11. Opět přihlaďte spoje přes papír a máte hotovo 

Krásné májové dny, 

Petra NemravkaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook