vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

ClayFest 2016 poté

 

ClayFest je fuč. Jak přišel, tak se rozplynul v neodvratně běžících dnech a vlastně už i týdnech. Nedá mi to se k němu malinko nevrátit a alespoň kouskem zachytit atmosféru této akce. 

Dovolte mi ale ještě jednou poděkovat všem sponzorům, díky kterým byla akce taková, jaká byla. Jsou jimi společnosti Polyform Product Co., Darwi (distributor Cernit), Staedtler a Kreativní svět (Fimo), Moiko (sítotiskové šablony), Great Create (Lisa Pavelka, Christi Friesen), Rooya (časopis Korálki), Aladine (embossovací prášky a razítka) a Nemravka.cz (to asi víte :-)).

Jsem ráda, že si účastníci odvezli spoustu dárečků a materiálu k testování. Angela se divila a říkala, že tohle nezažila, že to v Anglii neznají. Vidíte, jak vás rozmazluji...  Ale já ráda, když to jde.

ClayFest byl pro mě letos ve spoustě ohledů přelomový - poprvé jsem se musela hodně ohánět, aby se vůbec konal. Byla to pro mě nová zkušenost, musela jsem se daleko více přijít přemýšlet a přijít na kloub tomu, co a jak přeonačit, aby byl pro všechny ty, co se nakonec zúčastnili, zajímavý. Tady musím a chci poděkovat zejména Zuzce Pokorné, která mi otevřeně prezentovala situaci ohledně jednoho z projektů. Když jsem následně projekt změnila, jako zázrakem přišly další registrace. Díky, Zuzko! Děkuji také všem vám, kteří jste se nakonec zúčastnili, vlastně zúčastnily a díky kterým se akce mohla konat. Myslím, že ClayFest či dříve Fimohraní jsou akce jedinečné v tom, že kombinují více technik, lektorů. Považuji je sama pro sebe za polymerový svátek a bylo mi líto, když to s CF vypadalo ne zrovna růžově. Takže díky!

Další milník pro mě byl ten, že jsem sama byla i lektorkou. Musím říct, že můj hluboký obdiv mají všichni ti, co organizují a zároveň učí. I přes nemravkovský super tým zejména na začátku vyvstaly situace, které bylo nutno řešit. Ale nakonec vše dopadlo a mé 4 probdělené noci jsou jen vzpomínkou na intenzitu celé akce .

A jak vše probíhalo?

V pátek 8. dubna kolem osmé už některé účastnice čekaly, až se otevřou brány Konferenčního centra. Registrace proběhla hladce a v 9 už měl každý své místečko ve skupinkách, které letos byly v barvách polymerových primárních - tedy žluté, magentě a tyrkysové. 

Při registraci

Já sama jsem si první den řádně polechtala bránici účastí v tyrkysové skupince. Byl to pro mě skvělý začátek, holky zlaté a skvělé. Kromě krásných výrobků a Mirky demo ukázky výroby polymerového Premo prášku vlivem tlaku jistých partií a odsátí plasticizérů papíry, jsme večer byly obohaceny o spoustu humorných historek.

Mirka, představující nám svůj nový patent - polymerovou drť :-)

V růžové se pilně pracovalo

A ve žluté samo také 

Tyrkyska při demu, vidíte ten zápal 

Po páté jsme trochu rozhýbaly nožky při zrcátkovém swapu. Vystřídalo ho pokračování a dokončování náramků, lentilek i kytiček.

Zrcátka do swapu

Zrcátkový swap první večer - losujeme

Ve všech skupinkách se pilně pracovalo, takže jsem už večer shlédla řadu úžasných výtvorů a bylo mi skoro líto, že jsem se ostatních workshopů nemohla účastnit. Večerní polymerové volné tvoření skončilo v 10 večer.

Druhý den mě čekala skupinka, kde jsem sama sobě byla překladatelkou. Ukázalo se, že to není úplně ideální model, protože jsem záhy netušila, co jsem řekla v angličtině a co v češtině, takže z toho nakonec byla všehochuť jazykovo-tématická. Ze spárů bilingvních záludností mě vysvobodila Lucka Kudrnová, překladatelka žluté skupinky, která nakonec workshop dopřekládala, a já tak měla šanci se soustředit na výklad v češtině. V pět hodin jsme měly hotovo a v troubě byla spousta krásných náramků, ale také přívěsků. Měla jsem velikou radost, jak se holkám práce pěkně dařila i přesto, že mě během dne trochu potrápila trouba. Jak vidno z obrázku, i ostatní skupinky měly dobře našlápnuto a všude se pilně pracovalo... 

Den druhý

Večer byla přichystána tombola a na poslední chvíli jsem od Angely obdržela nádherný náhrdelník (prý zkušební). Poprvé za celá léta jsem si koupila lístky do tomboly. Prostě jsem neodolala. Rozdělili jsme spoustu cen od našich milých sponzorů a jako třešničku na dortu jsme vytáhli číslo Lenky Šlemrové, která o tom ale neměla tušení, protože se v sobotu z rodinných důvodů nemohla účastnit. Myslím, že Petě Kejlové patří medaile za statečnost, že náhrdelník druhý den Lence předala... 

Balíčky do tomboly

Zlatý hřeb večera - Angelin náhrdelník (s očíčkem :-))

Ty jsou tááááááák šikovné - aneb rozplývám se nad lentilkami

Nás ještě čekala tradiční česká večeře, svíčková a spol. a letmá projížďka Prahou. Venku pršelo a všechny jsme byly unavené, ale muselo to být. Aspoň kousek.

Třetí den přišlo finále, poslední den učení, poslední den točení kličkami, poslední témata. Na mě čekala růžová upovídano-tichá skupinka :). Holky celý den pilně pracovaly a odpoledne jsem měla velikou radost z řádky vlnkatých náramků, drobečků i (prý) obrů. Přes nastávající lehkou nervozitu z odjezdů a únavu jsme vše dokončily a opět vznikly i krásně přívěsky. Moc díky, růžovky!

Pracujeme, pracujeme... 

Odpoledne jsme jako vzpomínku udělaly pár skupinových fotek a pak už to byl fofr fofr. Balení, uklízení, skládání. Moc díky holkám Nemravkám a dalším (mému Peťovi samozřejmě také) za bleskurychlé složení a odstěhování shopu. 

Takhle vypadal, když ještě stál... náš nemravka.cz obchůdek, plný polymerových dobrot

A nakonec... se nás sešla pěkná skupinka... 

Skupinové foto 

Angela, Iris, Izabela a já - lektorky a zástupkyně sponzora Iris (Polyform Product Co.)

Je 17.15, koukám na hodiny v autě a vyjíždíme z Centra. Čekám, kdy přijde onen úlevný pocit, že to je za mnou a vše dopadlo dobře. Ale asi jsem na něj příliš unavená. Doma nás čekají holčičky. 

ClayFest tím navenek končí, ale nás ještě čeká brouzdání Prahou, kostnice v Sedlci a další zážitky. Díky za ně, Angelo, Izabelo i Iris. A vám všem za milou účast, spoustu smíchu a krásných polymerových věciček.

Díky všem, že jste byli s námi... 

Petra NemravkaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.