Fimohraní 2012 - Clay Epoque

V hlavě mi pořád ještě tak trochu bzučí :-), na sociálních sítích se objevují hromady fotek, ve schránce přistávají e-maily jako reakce na víkend plný hrátek s polymerovou hmotou… aneb Fimohraní 2012 – Clay Epoque.


Pro tuto akci jsem se rozhodla po minulém úspěšném konání tohoto polymerového svátku. Chtěla jsem tomu letos dát maláplus – v podobě společné myšlenky. V podobě prostor s touto myšlenkou spojených. V podobě tří velkých jmen, která k nám přijela ze zámoří. 

Místem konání byl pro historický kontext zvolen zámek Radíč u Sedlčan. Jde o malý zámeček opravovaný a zvelebovaný ve venkovském stylu. ->

Fimohraní 2012 mělo dýchat historií a uměním. Společným tématem pro šedesátku účastníků ve třech skupinách proto bylo tvoření s tematikou secese.

Pozvání po minulém velkém úspěchu přijala Lisa Pavelka(USA), Christi Friesen(USA) a Carol Simmons (USA). Stejně tak, jako je mnohotvárné tvoření z polymerů, tak jiné jsou i tyto tři ženy a různorodá byla i jejich témata.

Barokní sál se na tři dny stal sídlem šedesátky dam a jejich strojků. Každý den nové téma a nová lektorka. Tři dny nabité poznatky, náměty, inspirací. A také výborným kapučínem ze zámecké kavárničky :-). 

Ale blíže k programu… 

Lisa Pavelka zabrousila do oblasti mixed média a ukázala účastníkům, jak vytvořit přívěsek – mikrokoláž s obrázky, barevnými fóliemi, steampunkovými kolečky atd. To všechno zarámované polymerem – jak jinak.

Christi nám „přinesla“ spoustu secesních kytiček a lístečků ozdobených metalickými pudry, korálky atd. Toto téma mnozí vnímali jako méně nosné, o to větší bylo jejich překvapení a radost, když se zaujetím celý den tvořili a tvoření nebralo konce.

Carol nám všem, kteří už jsme na „polymerové cestě" potkali mnohotvárnou techniku Mokume Gane, ukázala svoji verzi. Zde nemohu opomenout Carolinu gilotinu, nástroj, který je pro všechny polymerové tvořivce malým zázrakem. Umí totiž bez jakýchkoliv deformací ukrojit plátek o šířce cca 0,5 milimetru. Jojo, nespletla jsem se. Je přes něj skrze světlo vidět… :-)

Kromě spousty poznatků nemohu nezmínit pozitivní a velmi srdečný přístup lektorek ke všem v sále.

Jistou tradicí na podobných akcích bývají výměny různých předmětů (většinou čtverečků o velikosti inche) mezi účastníky. To znamená vyrobit v tomto případě přes šedesát stejných čtverečků, což je práce, kterou nepřeji sobě ani jiným.

S úctou k tradici a vítáním inovací měli tedy účastníci za úkol ozdobit jednu malou kulatou plechovku od Nivea krému. Každý, kdo přinesl ozdobenou krabičku, dostal náhodně vylosovanou krabičku jinou. Musím říct, že krabičky se sešly nádherné a nesmírně rozmanité. Dále jako doprovodný program probíhal v sobotu večer volitelný workshop Darí Fejtkové, která zúčastněným ukázala, jak na kompletaci šperků (nejen) z Fima. 

Po závěrečném focení na vstupních schodech a poděkování byly lektorkám předány inchové mozaiky od každého ze zúčastněných. Tradice tedy zůstala – každý vyráběl inchové čtverečky - jen v přijatelnějším počtu :-).

Následoval úprk účastníků za rodinami, úklid sálu a stěhování. Procházení ztichlým prázdným sálem, který tiše přijal ono setkání tolika žen a Jendy (jasně, že na tebe nezapomenu :-), bylo pro mě zvláštní kontrastní tečkou za proběhlým maratonem. Jakoby se ani nic nepřihodilo, neudálo, sál si dál žije svým tichým životem… jen malinké kousky polymeru, pár zapomenutých přívěsků a následná záplava fotek a komentářů mě nenechala na pochybách.

…závěrečné bilancování? 

Excelentní výkony lektorek, spousta informací předaných těm, kdož se zúčastnili. Sál je potřeba příště trochu přifouknout a přisvítit - je pravda, že byl-li by krapet větší a s lepším světlem, úspěch akce by byl zřejmě ještě větší.. :-) Pro mě je to velká zkušenost do budoucna při výběru vhodného místa. I přesto po týdenním oddychnutí, po mnoha e-mailových „díky“, vnímám akci jako podařenou.

Art Nouveau Micro - mistrovské kousky "mixed media" Lisy Pavelka.

Fimohraní 2012 je mrtvo, nechť žije Fimohraní 2013…Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook