vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Scrapbooková stránka - 1. část

Náš seriál nazvaný "Scrapbooking od A po Z" začneme výrobou scrapbookové stránky. V několika článcích vám postupně ukážeme, jak na to. Dáme vám mnoho rad a tipů, jak při tvorbě stránek postupovat, jaké materiály můžete využít a jak docílit efektních detailů. 

Výroba scrapbookových stránek je velmi jednoduchá. Vše vlastně záleží na vaší představivosti a na vašem vkusu. Konečný vzhled stránky je čistě jen na vás.  

má stránka pro začátek roku 2016

A jak na to?

 • Vyberte si fotografii / fotografie, pro které chcete stránku vytvořit. Já jsem si vybrala 2 fotografie o velikosti 10 x 7,5m.
  • TIPY: Začátečníkům doporučuji pracovat s menšími formáty fotek. Já sama ráda pracuji pouze s malými fotkami. Menší fotky si můžete připravit ve foto programech. Návod na práci např. s Picasa (volně stažitelný program na internetu) najdete zde. Na stránce můžete použít 1, 2, 3 i více fotek. To záleží pouze na vás. Jestli začínáte použijte 1-2 fotografie o rozměrech 10 x 7,5cm (což je půlka 10x15). 
 • Vyberte si scrapbookový papír, který bude tvořit základ stránky.Vůbec se nebojte vzorovaných papírů. Scrapbooking je hlavně o kombinaci barev, vrstev a detailech. Já jsem si zvolila SB papír Amelia.

 • Nyní si vyberte místo, kde bude fotografie umístěna. Na stránce (nebo-li layoutu) máte několik možností, kam fotku/fotky umístit. Variant je nepřeberné množství (záleží také na počtu fotek). Já jsem si vybrala místo v levém horním rohu. To bude místo, kde budu soustředit vrstvení papírů a hlavní část mé SB stránky.

   

 • Jak už jsem říkala, scrapbooking je hlavně o vrstvení. Čím více vrstev, tím lépe. V tomto návodu si ukážeme, jak vrstvit papír. Příště se dostaneme k vrstvení dalších materiálů (tzn. vrstvy nemusí být pouze z papíru). K vrstvení se skvěle hodí různé zbytky papírů (správná scrapbookařka nevyhodí žádný kousek papíru).  Stránku můžete ladit v určitých tónech, stylu apod. Ale nebojte se kombinovat i více barev (ve finále uvidíte, že to bude ONO). Kousky papírů různě zastrkávejte pod fotografie. Nahoru, dolů, zleva, doprava. Dávejte je různě přes sebe. Nechte je volně "vykukovat". Soustřeďte se hlavně na hlavní místo, kde jsou fotografie. 

Tip: kousky papírů pro vrstvení stačí nastříhat nůžkami nebo jen natrhat. 

   

 • Opakujte motivy či barvy papírů. Sladění docílíte tím, že např. do protějšího rohu navrstvíte stejné motivy papírů jako kolem fotografie (nebo i na opačné rohy fotografií). 

Já jsem použila papíry ze sady Rise and Shine a Plus One

   

 • Využijte vzorů papírů. SB papíry jsou skvělým materiálem, které má nepřeberné množství využití. Rozstříhejte ho na menší kousky, které poté použijte jako detail. Já jsem vystříhala šipky a použila je na dvou místech.

    

 • Nebojte se začít od začátku. Když nejste s layoutem spokojení, smeťte vše dolů a začněte znovu. I já vrstvení několikrát měním, než jsem spokojená (jak je vidět i na fotkách). 
 • Lepte, až jste s finálním vrstvením spokojení. Lepení nechte opravdu, až máte vrstvení hotové. Lepit můžete tekutými lepidly či oboustrannými páskami. Výhodou tekutých lepidel je to, že než zaschne, vy máte ještě šanci něco změnit. U oboustranných pásek to už nejde (jde, ale i se spodní vrstvou papíru). 

   

 • Lepte odspodu. Lepit začněte od nejspodnější vrstvy. U mě je to černý kousek papíru s bílými puntíky vpravo. Já běžně používám tekuté lepidlo Glossy Accents. Naneste vždy jen trochu lepidla či proužek pásky. Není nutné mít pokrytou celou plochu jednotlivých papírků. Efektněji vypadá, když jednotlivé vrstvy nejsou přilepené po celé své ploše. 

Tip: Já vždy vyndám nejspodnější vrstvu papíru, potřu lepidlem a zasunu zpět na místo. Můžete si také dělat pomocné tečky, kde jste daný papírek měli. Ale uvidíte, že časem to půjde samo. 

   

Já jsem použila chipboardy Wycinanka hvězdičky, papírovou dekoraci Hello z kolekce Carpe Diem, rok 2016 jsem si vyřízla na Big Shotu ze třpytivé černé moosgummi

   

   

Tip: k lepení detailů doporučuji lepidlo Glossy Accents. Má úzkou hubičku a dokážete s ním nalepit třeba i korálky. 

      

   

 • Detail dělá stránku tou správnou scrapbookovou stránkou. Nebojte se si více pohrát s malými prvky. Zdobte, zdobte, zdobte. 

Enamelové tečky...

   

 • Uveďte datum. Napište si či narazítkujte pomocí datumovky datum dne, kdy byla fotka pořízena, nebo kdy jste stránku vyrobili. 

 • Srdíčko jako detail. Mými oblíbenými prvky jsou srdíčka a hvězdičky. Srdce jsem si obkreslila pomocí šablonky Heidi Swapp a doladila falešným šitím. Pomocí gelového pera nakreslete čárky. Tento efekt vypadá moc pěkně na různých detailech.

   

Prostě to stačí jen zkusit! Pak to jde samo...

A jestli máte nějaké dotazy, neváhejte nám napsat na scrapbooking@nemravka.cz. Rády pomůžeme!

Přejeme prima kreativní rok 2016!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.