vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Šroubovací album

V teplu a klidu domova si můžeme vyrobit mnoho druhů scrapbookových alb, minialb a deníků. Druhů je opravdu hodně. Základní informace o různých typech alb se dozvíte také v tomto článku. Nicméně dnes bychom vám rádi ukázali, jak si vyrobit šroubovací album. 

 • Nařezejte si různě barevné scrapbookové papíry. Mé mini album bude mít velikost 15 x 12 cm. Ale velikost záleží čistě na vás. Tématem mého alba bude podzim, tudíž jsem volila ty scrapbookové papíry, které se k tomuto období hodí (Hello Fall, Pumpkin Spice). Podzimních fotek máme letos totiž více než dost.  

 • Kromě scrapbookových papírů použijte též Project Life kartičky či kartičkové papíry. Já jsem použila kartičkové papíry z kolekce Pumpkin Spice

 • Vnitřní stránky si můžete vyrobit také pomocí inkoustů, razítek a plastových šablon. Já jsem opět volila podzimní motivy. Jak na podzimní backgroundy se dozvíte v těchto článcích - zde a zde

   

 • Jak už sám název napovídá, budeme album vázat pomocí šroubků. Šroubky vám pomohou svázat malé, ale také větší album. Je možné je totiž nastavit pomocí prostřední prodlužovací části. Mě bude stačit pouze základní velikost šroubků. Jelikož vnitřní stránky budou mít různou velikost (kartičky), musím si předem určitě, jak daleko budou šroubky od sebe. 

      

 • Protože je album šroubovací, dobře si rozmyslete, kolik stránek v albu chcete mít. Přidat či ubrat je lze samozřejmě vždycky, ale chvíli trvá, než album rozšroubujete nebo zase zašroubujete. Dírky do papírů jsem udělala pomocí Crop-A-Dile kleští. Dírka je trochu menší, ale s opatrností lze šroubek do dírky nasadit.

 • U šroubovacího alba je potřeba udělat na každé stránce rýhy, aby šlo album dobře otvírat. Záleží na velikosti hlavičky šroubku. Já jsem udělala rýhy 1,6 cm od kraje. Pomocníkem mi byla "rybí kost" neboli rýhovací pomůcka. 

   

 • Jestli jste s počtem stránek spokojeni, stačí album nasadit na šroubky a zašroubovat. Nyní je mé album trochu "neforemné". Šroubky jsou vetší než jeho tloušťka. Ale to se při jeho výrobě a mém oblíbeném 3D dekórování změní a album se nafoukne. Pak už šířka šroubků nebude vadit. Ba naopak. 

   

 • A nyní nezbývá než se pustit do zdobení stránek...
  • Jedním tipem pro zdobení vašich alb a stránek je třeba dekorativní raznice. Třeba s motivem javorového listu. Já jsem si nejdříve napatinovala bílý papír inkousty Distress a poté jsem si vyrazila motiv. 

   

 • Také podzimní samolepky Hello Fall od Simple Stories do alba přesně pasují.

   

Šroubky jsou určitě skvělým pomocníkem pro vázání vašich alb a deníků.

Prima barevné podzimní dny!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.