Scrapbooková stránka - 5. část (Vintage)

V dalším díle našeho seriálu "Scrapbooking od A po Z" se podíváme na tvorbu ve Vintage stylu. Scrapbookové stránky či alba lze vytvářet v různých stylech. A je jen na vás, který sedí vám a ve kterém se rozhodnete tvořit (nebojte se si klidně vytvořit vlastní). Nicméně někdy není naškodu si vyzkoušet i něco jiného. 

Dneska vám ukážeme, jak si vyrobit stránku do alba právě ve Vintage stylu. 

 • Vyberte si vhodný scrapbookový papír a starou černobílou fotografii, pro kterou chcete stránku vyrobit. Papír si přilepte pomocí oboustranné lepenky do alba. Není nutné polepit ho celý, stačí po obvodu a ve středu. 

   

 • Nastříhejte si různě dlouhé proužky ze zbytků papírů (zde využijete své staré zbytky ze svého tvoření). A vyzkoušejte si proužky poskládat na stránku, ať víte, že to bude ono.

   

 • Všechny proužky napatinujte pomocí Distress inkoustů. Houbičkou stačí objet strany. 

   

 • Jelikož zhruba víte, kde budete mít vrstvení, vyrobte si background stránky. K jeho výrobě budete potřebovat jakýkoliv motiv šablony, Distress inkoust a razítka. Naneste si inkoust přes šablonu, jak se vám líbí.

(já jsem použila šablonu Dylusions Squares)

   

 • Nebojte se razítkovat. Použijte různé druhy backgroundových razítek a razítkujte bez akrylového bločku. Jen namočte do inkoustu a otiskněte, i vícekrát bez namočení a přes sebe. 

(razítkováno Archivalem Sepia a razítkem s motivem novin

   

   

 • Napatinujte kraje celé stránky. 

   

 • Nyní si opět poskládejte proužky pod fotku. A přilepte. Já si vždy vyndám nejspodnější proužek, potřu lepidlem Glossy Accents a zastrčím. Není nutné mít přilepené proužky úplně celé. Je lepší, když odstávají, dají vám šanci k dalšímu dekórování.  

   

 • A zase ta razítka. I pomocí razítek si vyrobíte zajímavé prvky na stránku. Narazítkujte motiv razítka, vystřihněte, napatinujte a zasuňte pod nějakou vrstvu (zde se hodí, že nejsou vrstvy přilepené po celé ploše). 

(použité razítko ze sady Vintage bordurky)

   

   

 • Dekorace... Určitě nesmí chybět rok, ze kterého fotka pochází. Můžete ho napsat ručně, narazítkovat či vyrobit pomocí samolepek číslic. 

(použitá abeceda Smarty Pants od Simple Stories)

 • Také chipboardová abeceda vám udělá pěknou službu. Já jsem použila písmenka z abecedy v kolečku od Wycinanky, které jsem napatinovala a přilepila (doporučuji Glossy Accents). 

 • S krásná Vintage stránka je hotová opravdu za pár minut. 

Pár Vintage tipů:

 • K vytvoření otřepených okrajů se skvěle hodí tzv. Paper Distress neboli ničič okrajů papírů od Tima Holze. 

   

 • Papíry na vrstvení nemusíte jen nastříhat. Prostě trhejte...
 • Používejte česká razítka, které ještě více podtrhnou Vintage efekt. Narazítkujte je přímo na stránku či si vyrobte cedulku. 

   

 • Papírové napatinované rozetky udělají také krásný design.

   

 • Jestli si nejste jistí výrobou vlastního backgroundu, pořiďte si scrapbookové papíry, které jsou již v designu Vintage. Třeba od 7 Dots Studio či BoBunny. Ale i mnoho jiných. 

Dejte tak "život" starým fotografiím...

   

Nebojte se vyzkoušet i styl, který není šálkem vašeho čaje. 

Krásný den!

Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook