Kytičky a Mixed Média

A jsme tu s dalším pokračování našich článků na téma "Mixed Média". Při těchto technikách využijete mnoho dekorativních prvků. Jedním z nich jsou dozajista kytičky. 

Kytičky si můžete koupit již hotové a pak je jen usadit na svůj projekt. Ale i tak je lze dále přestříkat barvami ve spreji či dozdobit glitrami, mikroperličkami apod. 

   

Kytičky si však můžete také vyrobit. Zde nabízíme pár tipů...

  •  Namalujte a vystřihněte si 3 motivy čtyřlístku na obyčejný papír. Pro tvorbu kytiček doporučujeme nízko gramážové druhy papírů, aby se vám kytičky lépe tvarovaly. Jednotlivé vrstvy přestříkejte barvami ve spreji např. Color Wash. Barvu nechte uschnout či vysušte horkovzdušnou pistolí

   

  • K ruce si vezměte nějaké razítko s motivem textu. Já jsem použila silikonové razítko KaiserCraft noviny. Natiskněte černým permanentním inkoustem (Archival či StazOn). 

  • Jednotlivé vrstvy k sobě přilepte Gel médiem či gelovými tečkami / čtverečkami. Do vrchního kvítku vlepte také gelovou tečku či čtvereček, na který pokládejte pestíky (nejprve si je rozstřihněte a zkraťte jejich délku dle potřeby). Nakonec vložte růžičku či jiný tvar kytičky. 

   

  • Růžičky si můžete vyrobit na Big Shot mašince. Ale jestli tohoto mazlíka nevlastníte, nezoufejte. Růžičky si můžete vyrobit i bez jeho pomoci. Nakreslete si šnečka - rovného či s obloučky. Vystřihněte, smotejte a máte růžičku hotovou. Větší šneček = větší kytička, menší šneček = menší kytička...

Kytičky vypadají skvěle též z obyčejného novinového papíru...

  • Natrhejte si kousky papíru např. ze staré knížky či paperbacku. Jednotlivé vrstvy přilepte pomocí Gel média a nechte uschnout.

   

  • Kytičku lehce pomačkejte, aby vypadala více autenticky. Do středu vložte knoflíček, hřebíček či cokoliv jiného. Kytičky můžete nechat takto a použít na váš projekt. Nebo ji můžete ještě přestříkat barvou...

   

Kytičky umístěné na vaše Mixed Média projekty můžete dále dozdobit. Pomocí nitky, glitrů, mikroperliček, pudrů apod. 

   

Kytičky jsou prostě parádní dekorací...

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 15.05.2018 /

Kurz výroby šperku s cínovaným komponentem

Seznámíte se s technikou výroby originálního šperku, kde propojíte techniku popraskaného efektu na polymerech a cínování neboli měkké pájení a patinování cínu s lektorkou Janou Svobodovou!

/ 15. – 16.09.2018 /

Transforming Clay and Decollage / Christine Dumont

Jak docílit lehkosti, průhlednosti a různých vzorů na polymerových hmotách nás v září na dvoudenním workhsopu naučí úžasná Christine Dumont , která vyniká osobitým - uměleckým i technickým přístupem k umění práce s polymerovou hmotou.

... celý kalendář zde

Kontakty

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook