vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Kytičky a Mixed Média

A jsme tu s dalším pokračování našich článků na téma "Mixed Média". Při těchto technikách využijete mnoho dekorativních prvků. Jedním z nich jsou dozajista kytičky. 

Kytičky si můžete koupit již hotové a pak je jen usadit na svůj projekt. Ale i tak je lze dále přestříkat barvami ve spreji či dozdobit glitrami, mikroperličkami apod. 

   

Kytičky si však můžete také vyrobit. Zde nabízíme pár tipů...

  •  Namalujte a vystřihněte si 3 motivy čtyřlístku na obyčejný papír. Pro tvorbu kytiček doporučujeme nízko gramážové druhy papírů, aby se vám kytičky lépe tvarovaly. Jednotlivé vrstvy přestříkejte barvami ve spreji např. Color Wash. Barvu nechte uschnout či vysušte horkovzdušnou pistolí

   

  • K ruce si vezměte nějaké razítko s motivem textu. Já jsem použila silikonové razítko KaiserCraft noviny. Natiskněte černým permanentním inkoustem (Archival či StazOn). 

  • Jednotlivé vrstvy k sobě přilepte Gel médiem či gelovými tečkami / čtverečkami. Do vrchního kvítku vlepte také gelovou tečku či čtvereček, na který pokládejte pestíky (nejprve si je rozstřihněte a zkraťte jejich délku dle potřeby). Nakonec vložte růžičku či jiný tvar kytičky. 

   

  • Růžičky si můžete vyrobit na Big Shot mašince. Ale jestli tohoto mazlíka nevlastníte, nezoufejte. Růžičky si můžete vyrobit i bez jeho pomoci. Nakreslete si šnečka - rovného či s obloučky. Vystřihněte, smotejte a máte růžičku hotovou. Větší šneček = větší kytička, menší šneček = menší kytička...

Kytičky vypadají skvěle též z obyčejného novinového papíru...

  • Natrhejte si kousky papíru např. ze staré knížky či paperbacku. Jednotlivé vrstvy přilepte pomocí Gel média a nechte uschnout.

   

  • Kytičku lehce pomačkejte, aby vypadala více autenticky. Do středu vložte knoflíček, hřebíček či cokoliv jiného. Kytičky můžete nechat takto a použít na váš projekt. Nebo ji můžete ještě přestříkat barvou...

   

Kytičky umístěné na vaše Mixed Média projekty můžete dále dozdobit. Pomocí nitky, glitrů, mikroperliček, pudrů apod. 

   

Kytičky jsou prostě parádní dekorací...

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.