vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Texturovací krakelovací pasta a její kouzla

Na téma texturovací strukturovací pasty jsme už nějaký ten článek psali. Nyní jsme tu ale s jiným druhem texturovací pasty a to texturovací krakelovací pastou Trošku možná krkolomný název, ovšem výsledné efekty s jejím využitím stojí za to.

Jedná se o texturovací krakelovací čirou pastu, která schne volně na vzduchu a je možné jí míchat s různými barvami, pudry či jinými médii. Schnutí lze urychlit horkovzdušnou pistolí, ale lepší efekt docílíte, když schne volně na vzduchu. Pastu využijete nejen při Mixed Média technikách. POZOR! Nyní ji máme za akční cenu...

A zde pár tipů od nás...

Background na scrapbookovou stránku

   

  • Pastu je nejlepší nechat volně uschnout na vzduchu. Můžete si schnutí urychlit horkovzdušnou pistolí, ale výsledný efekt není takový jako při volném schnutí. Některé části mohou již být suché a jiné ještě ne. Vše závisí na vrstvě, kterou jste nanesli. 

  • Po zaschnutí můžete svou stránku dotvořit. Třeba jako já pokračovat bílým gelovým perem v motivu šablonky. Malé upozornění: tato pasta, jako kterékoliv jiné médium, obsahuje určitý podíl vody, tzn. že papír se vám při práci s ní může zkroutit. 

Detail na projektu

  • Při Mixed Média projektech či při Art Journal denících si ráda hraji s detaily. Tato krakelovací pasta vám pomůže tyto detaily vytvořit. Při tvorbě jedné z Art Jounal stránek jsem si vystřihla srdíčka ze starého paperbacku. Přilepila jsem je na již vytvořený background pomocí Gel média

  • Srdíčka jsem potřela pastou. Jestli chcete mít větší prasklinky, naneste větší vrstvu (ale zase ne moc). 

   

  • Nechte volně zaschnout. 

   

Zvýraznění nějaké části projektu

  • Pastu lze smíchat např. s pigmenovým pudrem a získat tak opět jiný efekt. Já jsem ji smíchala s Primary Element pudrem, který má krásně třpytivý efekt. Poté jsem pastu jen volně nanesla na část projektu pomocí špachtličky.

   

  • Nechala jsem ji volně uschnout a krásný třpytivý efekt je hotový. 

   

Celkový background na kartičce či přání 

  • Pasta se hodí také na různé druhy kartiček či přáníček. Já jsem ji nanesla houbičkou přes šablonu Rounded od Color Boxu. Jelikož jsem šablonku měla ušpiněnou od inkoustů, lehce se mi pasta zabarvila. Což mi ovšem nevadilo neb to zase získalo další efekt. 

   

   

Co říkáte, nezkusíte to? 

TIPY:

Pro zvýraznění detailů při Art Journal či Mixed Média projektech je prima pomocníkem Distress marker. Zvýrazněné detaily můžete také rozmýt vodou a získat tak další efekt.

Backgroundová razítka vytváří originální designy. Nemusíte vždy otisknout celý motiv, stačí jeho část. Když se vám někde nepovede otisk, nevadí. Nechte to tak, či si ho můžete dokreslit pomocí gelového pera. Já jsem použila úžasné backgroundové razítko Hero Arts Cross-Hatch Bold Print

Detaily pomocí razítek bez akrylového bločku. Namočte razítko v inkoustu a několikrát ho otiskněte na projekt. Jde o to, že razítko nebude mít ostrý otisk. 

Přeji prima tvoření!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.