vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Stránka ve stylu Mixed Média

Když se řekne Mixed Média, tak já osobně si představím nesmírně obsáhlou techniku, kde je vše povoleno, nic není zakázáno a může se popustit uzda fantazii až za nekonečné hranice. Pro mě tato technika představuje takové "patlání". Patlání všeho, co mě napadne a co mám zrovna v hlavě. 

Tady je malá ukázka, jak jsem si vytvořila scrapbookovou stránku pomocí této techniky. 

Seznam materiálu a pomůcek: SB papír, gesso, šablona hodiny, šablona File texture, Distress Vintage photo inkoust, zlatá akrylová barva Dabber, lepidlo Glue n´seal, lepidlo a lak Glossy Accents, "novinový papír", smetanový fotokarton, hnědý papír, dekorační hřebíčky mini, BS šablona srdíčka dlouhá, BS šablona zeď, BS šablona girlanda, embossovací kapsa, krakelovací lak, vlnitá lepenka, mřížková samolepící lepenka, 3D gelové kapky, oboustranná lepenka, 3D pěnová oboustranná páska, bodáčekhodinové ručičky, pero hrot, ozubená kolečka, kovová cedulka, knoflíky, razítka abeceda, černý inkoust Archival, katonová deska, bižu kovové komponenty, plastový dekorační rámeček

1. Pro svůj projekt jsem vybírala jsem mezi několika SB papíry. Moc se mi líbí papíry Color Conspiracy - Zeď a Dřevo, které jsem původně zamýšlela na tuto stránku použít. Nakonec jsem sáhla scrapbookovém papíru Basic Grey. Použila jsem růžovou stranu. Předem jsem si určila, kde bude fotka usazená, abych měla prostorovou představu. Na "zapatlání" stránky jsem použila bílé krycí médium Gesso. Prstem a špachtličkou jsem ho různě nanesla na stránku. Jestliže máte silnější vrstvu Gessa, chvíli potrvá než uschne, popř. můžete vysušit horkovzdušnou pistolí. Při práci s Gessem doporučuji pomůcky a také své prstíky ihned po ukončení práce umýt. Jinak zaschne a jde to ztuha odstranit. 

   

2. K technice Mixed média zaručeně patří šablony. Já jsem na začátku použila dvě, šabonu zdi a File texture. Nejprve jsem si nanesla pomocí Distress Vintage photo inkoustu motiv zdi. Poté jsem použila zlatou akrylku Dabber a tu jsem nanesla přes šablonu File texture. U metalických dabberů jde skvěle udělat plastický dojem. Musíte s ní přes šablonu ťupkat a ne přetírat. Ťupkáním vznikne větší nános barvy, který když zaschne, působí více plasticky. 

   

3. Dalším krokem byl "novinový papír". Já používám starý anglický paperback. Chtěla jsem jím "vystlat" místo pod fotkou a kolem fotky. Natrhala jsem si pár kousků různých velikostí a "bez ladu a skladu" jsem je začala lepit lepidlem Glue n´seal. Lepidlo po zaschnutí zprůhlední a je lesklé, takže mi ani nevadí, jestli někde vykukuje. Některé kousky papíru jsem pomačkala a nalepila plasticky.

   

4. Ráda pracuju také s obyčejnou mřížkovou samolepící páskou, která mi posloužila k překrytí některých částí. Opět přišlo na řadu Gesso, kterým jsem papír někde přemázla a mřížku též. Také šablona zdi do Big Shotu nemohla na mé stránce chybět, takže jsem si ji vyřízla z fotokartonu. V místech, kde jsem měla "nahňácaný" novinový papír, jsem ji trochu natrhla. Utržené zbytky se určitě na stránku budou také hodit. 

5. Základ jsem měla hotový a tak jsem se mohla pustit do výroby detailů. Ráda zdobím, takže kytičky na stránce nemohly chybět. Opět jsem použila "novinový papír" a hnědý papír. Na Big shotu na šablonce girlanda jsem si vyřízla několik kytiček. Kytičky z novinového papíru jsem napatinovala Distress Vintage photo inkoustem a usadila doprostřed dekorační hřebíček TH. U hnědých kytiček jsem na patinu použila opět zlatou akrylku Dabber. Rozdíl můžete vidět na fotce, patina prostě nemá chybu! 

   

6. Jasně, že na stránce musela být i srdíčka (jak je u mě už dobrým zvykem :-). Vyřízla jsem si na Big shotu dvě srdíčka ze šablonky dlouhých srdíček, které jsem ještě naembossovala embossovací kapsu. Aby srdíčka vypadala originálně, přetřela jsem je nejprve zlatou akrylkou Dabber. Poté jsem vystouplé (embossované) části přejela jemným smirkovým papírem. Nakonec jsem srdíčko přetřela Distress Vintage photo inkoustem. Fígl je v tom, že inkoust na akrylce nedrží, takže zůstane jen na osmirkovaných částech. Vše stačí pak ještě otřít suchým ubrouskem. 

7. Dvě cedulky, které jsem chtěla na stránku použít jsem si vyřízla na Big shotu. Přetřela obě Distress Vintage photo inkoustem. Na jednu jsem použila Glossy Accents jako lak a na druhou krakelovací lak (jak používat tyto média najdete v tomto článku). 

   

8. Hrozně jsem si oblíbila pro své tvoření také vlnitou lepenku. Zde jsem použila lepenku v přírodní barvě. Natrhala jsem si několik kousků. Některé z nich jsem prsty přetřela Gessem

9. Všechny detaily byly připravené a stačilo vše začít postupně lepit. Vždy si nejprve celou stránku připravím a až poté lepím (i když během lepení některé dekorace přemísťuji ke své plné spokojenosti :-). K lepení malých detailů jsem použila Glossy Accents (zeď, písmenka, kovové dekorace, jutu šňůrku, spínací špendlík, řetízek, rámeček na fotce apod.). K lepení vlnité lepenky, krajky, srdíček, cedulek apod. jsem použila oboustrannou lepící pásku a 3D pěnovou pásku. Kytičky jsem podlepila gelovými kapkami

10. V této fázi se mi nelíbil moc prostor nahoře, byl prázdný. Takže jsem ještě sáhla po šabloně hodin a inkoustem přenesla část hodin. Do jejich středu jsem usadila hodinové ručičky. Původní ručičky ze šablony jsem nechala jako dojem stínu. 

   

11. Postupně při lepení stránky jsem vybírala další a další dekorační prvky, které by se mi tam hodily - pero hrot, ozubená kolečka, juta zavázaná na mašličku, kovovou cedulku, knoflík apod. Text Forever byl natištěn razítkovou abecedou a černým Archivalem. Písmenka jsem jen obstřihla a napatinovala. Na stránce je spoustu komponentů, které mám doma pro své bižu tvoření - řetízek, kaplíky, spínací špendlík apod. I to se dá na stránku použít. 

   

   

12. Vše nalepeno, vše drží a dílo je hotovo! Při používání Gessa a jiných médií se stránka může kroutit. Stačí ji v průběhu tvoření zatížit (tím vyrovnat) a nebo ji podlepit kartonovou deskou. Já si stránky takto podlepuji a věším na zeď :-). 

Co vy, vyzkoušíte si také techniku Mixed média, kde nejsou žádné hranice? 

Krásné tvoření 

Kačka PupiVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.