Mixed Media tipy I.

Jestli jste se nadchli pro techniky Mixed Media (jako já), určitě víte, že je nespočet médií a materiálů, které se dají použít. Důležité při této tvorbě je - zkoušet, testovat, prostě se nebát použít různé materiály a různé kombinace.

I my stále zkoušíme, co se dá. Proto vám přinášíme pár tipů v tomto článku...

3D Gloss Gel a mikroperličky

  • Gely jsou všeobecně velmi používané při Mixed Media technikách. Můžete je použít na tisíce způsobů. Vyzkoušejte 3D Gloss Gel např. v kombinaci s mikroperličkami. Naneste gel přes šablonku, šablonku odstraňte a posypejte mikroperličkami. Nechte zaschnout a uvidíte, jaký krásný efekt se vytvoří.

   

  • Přebytečné mikroperličky odstraníte otočením projektu vzhůru nohama. Doporučuji si projekt před posypáním dát do nějaké krabice, abyste perličky nehonili po celém pracovním stole. 

   

Černé Gesso

  • Nebojte se používat černé gesso. Naneste si ho na projekt, který jste si nazdobili různými dekoračními prvky. Nechte dobře zaschnout. 

   

  • Nakonec projekt přestříkejte spreji, přetřete pigmentovými pudry či vytvořte patinu pomocí akrylové metalické barvy. 

   

Bílé skvrnky a cákance

  • Jestli chcete svůj Mixed Media projekt dotáhnout, nebojte se vzít malý štěteček, namočit ho do barvy a vytvořit efektní cákance. K bílým skvrnkám doporučujeme bílý Distress Stain Spray. Při použití spreje nanáší hustější bílou barvu. Pro efekt cákanců odšroubujte víčko a namočte štěteček přímo do lahvičky. 

   

Bílý a černý text 

  • Pro psaní textů na Mixed Media projekty či do Art Journalů vyzkoušejte Dylusions Paint Pens. Pera jsou naplněna krycí barvou. Doporučujeme po použití ihned zavírat, aby barva v hrotu nezaschla a skladovat hlavou dolů. Před použitím perem vždy důkladně zatřepejte, aby se barva promíchala a napumpujte do hrotu. 

   

Originální struktura a background

   

  • Při použití dalších barev a sprejů je výsledek parádní. 

   

Náš TIP:

  • Pro tvorbu originálních obrázků využijte dřevěný rámeček. Nejedná se o klasický rámeček, který z druhé strany otevřete, ale o rámeček určený k dekórování z obou stran. Přední strana má rámeček, zadní strana je hladká a rovná. 

   

  • Velké balení bílého Gesso od Pebeo. Jestli nedáte při své tvoření Gesso z ruky, vyzkoušejte také toto balení. 

Vyzkoušejte a uvidíte! 

Prima tvoření...

Kačka PupiVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook