vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Mixed Media - kartonové album

Vyrobit si originální scrapbookové album ve stylu Mixed Media není vůbec žádná věda. Stačí mít ten správný materiál a použít trochu fantazie.

Nevěříte? Tak to zkuste s námi...

Jako základ budete potřebovat kartonové desky. Já jsem vybrala velikost 13 x 15 cm. Na album jsem si vzala 5 destiček a 3 knihařské kroužky (25 mm), které nám album svážou. 

TIP: Důležité je mít vrchní a zadní stranu z kartonové desky. Uvnitř místo desek můžete použít klasické scrapbookové papíry. Běžně se takto mini alba vyrábí. 

  • Já jsem si pomocí Mixed Media technik ozdobila vrchní a zadní stránku. Buď karton můžete polepit nějakým neutrálním scrapbookovým papírem nebo nechat barvu kartonu. Já jsem zvolila první variantu a karton jsem si polepila SB papírem. K jeho lepení můžete použít Gel Medium, PVA lepidlo či silikonové lepidlo

  • Než jsem na karton nalepila SB papír, připevnila jsem oboustrannou lepenkou stužku, která bude schovaná pod papírem a bude sloužit k zavazování alba. Pozor jen u zadní stránky, ať máte stužku nalepenou na správné straně kartonu. 

   

  • Poté jsem si část stránky přetřela bílým Gessem. Gesso nejen, že vám udělá jakousi strukturu a zajímavý vzhled, také vám nepropustí barvy, se kterými budeme dále pracovat. Pozn. já budu pracovat na vrchní a zadní stránce zároveň. Nechte Gesso důkladně zaschnout. Můžete použít též horkovzdušnou pistoli a urychlit si schnutí. 

   

  • Přes místa, kde mám Gesso, jsem nanesla barvu ze spreje. Můžete ji nastříkat - zde ale doporučuji si karton dát do nějaké krabice, abyste neměli barvu všude. Já jsem si nejdříve stříkla trochu vody z rozprašovače a poté do ní nanášela barvu štětcem. Nechala jsem ji volně roztékat (můžete karton obracet v ruce, aby se barva dobře roztékatla). 

TIP: kromě barev ve spreji můžete použít akvarelové barvy či inkousty na bázi vody

   

  • Na suchou barvu jsem natiskala permanentním inkoustem backgroundové razítko. Razítko jsem si nedala na akrylový bloček, ale jen tak jsem ho vzala do ruky a otiskávala (i několikrát bez namáčení v inkoustu) přes stránku. Kromě backgroundových razítek můžete takto natisknout i textová razítka. 

   

   

(rok 2020 jsem natiskla pomocí sady razítek Viva - Calendar Months and Days)

   

   

   

  • Postupně jsem též nazdobila i zadní stránku.

   

  • A základ alba je hotový! Teď už stačí jen vyrobit vnitřní stránky. 

Výroba vlastních mini alb je velká zábava. Takové album udělá radost určitě i jako dárek. Třeba pro jarně narozené. 

Inspiraci pro Mixed Media projekty najdete v článcích zde

Krásné tvoření!

Kačka Pupi

PS: Inspirovali jsme vás? Pošlete nám fotky svých projektů a my je rádi uveřejníme v naší zákaznické galeriiVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.