Mixed Media tipy II.

Ani v při technikách Mixed Media nesmí chybět barvy. Proto se v rámci našeho barevného léta ponoříme také do tohoto koutu kreativního světa. Jsme tu totiž s další náloží rad a tipů právě pro Mixed Media techniky.

V prvním článku našich tipů jsme vám představili dřevěný rámeček určený pro další úpravu. Zde malá ukázka, jak se z dřevěného základu dá vyrobit originální obrázek či můžete použít též plátno

  • Než vůbec začnu s nějakou úpravou, zkusmo si vytvořím svůj projekt nanečisto. Tzn. že si vyzkouším jednotlivé dekorace a vrstvy, jak asi budou vypadat. Abych měla nějakou představu konceptu projektu pro další tvoření. 

  • Rámeček si můžete upravit pomocí akrylek či gessa. Já jsem použila bílé gesso. Pro vytvoření jemné struktury stačí ťupkat širokým štětcem po celé ploše. Když použijete plátno, už ho nemusíte pokrývat. Plátna jsou již napuštěná šepsem (malířské gesso). 

   

  • Pomocí texturovací pasty a šablony se dá vytvořit jakýkoliv 3D efekt. Já jsem zvolila šablonu koleček Rounded od Color Boxu. TIP: doporučuji používat maskovací pásku všude tam, kde nechcete, aby se motiv vytvořil. Navíc páska vám usnadní práci se šablonkou, která se vám díky ní nebude hýbat. 

   

  • Skvělým materiálem pro vyrobení další struktury je fáč. Ano, obyčejný fáč, který nařasíme a přilepíme pomocí Gel Media či jiného transparentního lepidla (např. PVA). Pro zajímavou strukturu použijte třeba jutu či papírovou rozetku

   

  • Hlavní motiv mého obrázku bude rámeček s malou fotografií. Rámečky si lze vyrobit pomocí této formy na rámečky. Do formy můžete nalít sádru a nebo si ho vyrobit z modelovacích hmot. Jak si vyrobit odlehčené rámečky pomocí polymerové hmoty Soufflé najdete v tomto našem článku. Vedle rámečku jsem položila dva staré štětce. Vše jsem přilepila pomocí silikonového lepidla. TIP: Těžší dekorace je lepší lepit silikonovým lepidlem či tavnou pistolí. 

   

  • Kytičky...bez těch by to určitě nešlo. Lépe vypadá, když vyberete různé typy, barvy a velikosti dekoračních kytiček. 

   

   

  • Často používaným prvkem na Mixed Media projektech jsou různé mikro perličky. Stačí nanést trocha lepidla a perličky do něho nasypat. Já raději volím štětec, který do perliček namáčím a pak aplikuji na projekt. 

   

  • Závěrečnou fází projektu je nanášení barev. Na místa, kde mám dekorace (protilehlé rohy) jsem nanesla barvy ze sprejů Color Wash a Ayeeda. Můžete též nastříkat nejprve vodu z rozprašovače a barvy do ní zapouštět. TIP: U Color Wash sprejů doporučuji je ředit vodou do dalšího rozprašovače. Barvy jsou hodně syté. Získáte tak další odstíny barev a jedna lahvička vám vydrží opravdu na tuze dlouhou dobu. 

   

  • Velkým prvkem na mém projektu je též nápis ART. Dřevěná písmenka jsem si natřela fialovou akrylkou Artiste a zlatou jsem lehce napatinovala okraje (jen prstíkem). Písmenka si též můžete vyříznout z moosgummi či kartonu a opět natřít. 

   

  • Vše jsem nechala důkladně zaschnout a přizdobila ještě glittrovými vločkami. Opět jsem nanesla nejprve lepidlo a pak aplikovala vločky. 

   

A je to! 

TIP1: Pro zavěšení obrázku využijte natloukací háček. Stačí jen párkrát ťuknout kladívkem. 

TIP2: Jestliže potřebujete, aby byl obrázek voděodolný, můžete ho přestříkat nějakým akrylovým lakem ve spreji nebo použít průhledné gesso. Při hodně zdobeném projektu je lepší lak. Když je obrázek méně plastický, čiré gesso bude to pravé. 

Další Mixed Media články naleznete zde

Pojďte si s námi vytvořit vlastní Altered Book. Že nevíte, co to je? Mrkněte na tento kurz v září. 

Krásné barevné léto!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook