Texturovací pasta vs. embossovací prášek

Embossovací prášky jsou báječným materiálem, se kterým vytvoříte originální efekty na svých projektech. Dají se míchat do polymerové hmoty nebo za pomoci embossovacího inkoustu (či pomalu schnoucích inkoustů) a razítka vyrobíte moc pěkný detail. 

   

Nebojte se experimentovat a použít embossovací prášek i s jinými médii než jen s embossovacím inkoustem. Vyzkoušela jsem, jak skvěle vypadají, když se nakombinují s texturovací pastou či gessem...

Je to naprosto jednoduché a velmi efektní, hlavně u Mixed Media technik!

Texturovací pasta a "embosák"

  • Naneste si přes šablonku texturovací pastu. Lze ji nanášet špachtličkou, stěrkou, starou kreditní kartou apod. 
  • Sundejte šablonku (doporučujeme ihned omýt pod tekoucí vodou či utřít vlhčenými ubrousky) a motiv šablonky posypejte embossovacím práškem. Lehce oklepejte, aby embossovací prášek nezůstal tam, kde nemá. 
  • Pomocí horkovzdušné pistole zapečte. POZOR! Texturovací pasta má tendenci se "vzpouzet". Bude se lehce škvařit a budou se vám na ní dělat bublinky. Zapékejte opravdu opatrně! Bublinky však nejsou někdy na škodu...

   

   

(použité šablonky Honeycomb od Heidi Swapp, Dylusions Squares a Bubble od Tima Holtze)

Gesso a "embosák"

  • Natřete projekt bílým gessem a ihned lehce posypejte embossovacím práškem. Oklepejte, aby prášek nezůstal také na jiných místech (i když v tomto případě to vůbec nevadí). Jakmile zapnete horkovzdušnou pistoli, volný prášek odlétne pryč...
  • A zapečte horkovzdušnou pistolí. Opět zapékejte opatrně!

   

Výsledný efekt určitě stojí za to! Nebojte se tento efekt použít na projekty stříkané barvami ve spreji, barvičkami Twinkling H20, inkousty apod. 

   

Pěkné tvoření!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook