vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Vánoční polymerová přání

Vánoce jsou již za dveřmi a kdo ještě nezačal, je nejvyšší čas na výrobu vánočních přání, která můžete dozdobit stromečky z polymerové hmoty :-) 

Přáníčko se zeleným stromečkem 

1. Ze zeleného plátku polymerové hmoty, který jsme si zpracovali na nejširším nastavení strojku Imperia, si vykrojíme tvar stromečku - pomoci nám mohou linie na naší nemravkovské podložce na tvoření. Spodek stromečku nemusí mít rovný okraj - pomocí ohebného nože můžeme vytvořit jemnou vlnovku. Stromeček dáme upéct na 15 minut při max. teplotě 130 °C.

  

2. Po vystydnutí nakapeme na stromeček kapičky tekuté polymerové hmoty - v tomto případě jsem použila odstín Rose Gold. Před použitím doporučuji lahvičku dobře protřepat. Opět dáme stromeček upéct na 15 minut při max. teplotě 130 °C.

 

3. Základ přání orazítkujeme silikonovým razítkem ve tvaru perníčku červeným a hnědým Distress inkoustem.

 

4. Stromečku domalujeme kmen hnědým fixem, nalepíme ho na obdélníček z bílého fotokartonu, který podložíme kartičkou ze sady českých PL nemravkovských kartiček. Nalepíme na dozdobený základ přání a máme hotovo. 

 

Přáníčko s proužkovaným stromečkem 

1. Plátek červeného a bílého Soufflé zpracujeme na nejširším nastavení strojku Imperia. Z plátků nožem nakrájíme proužky o tloušťce 4 mm. Střídavě je poskládame k sobě a uhladíme přes pečící papír, aby proužky k sobě přilnuly. Z plátku si vykrojíme stromeček.

  

2. Plátek zlatého Prema si zpracujeme na 2. nejtenším nastavení strojku Imperia. Z plátku si  mini vykrajovátky vykrojíme kolečka a srdíčka, které poukládame na stromeček. Vykrojené tvary mírným tlakem přimáčkneme na stromeček a dáme upéct (u Soufflé 30 minut při max. teplotě 130 °C).

3. Počkáme, až stromeček vystydne a můžeme pokračovat v dokončovaní přání. Jako základ přání použijeme obdélník červeno-bílého tečkovaného papíru, který přeložíme napůl. Z bílého fotokartonu si vyřízneme čtverec, který po dozdobení nalepíme na vrchní stranu základu přání.  

 

4.  Jako kmen stromu použijeme kousek washi pásky. Vychladlý stromeček nalepíme lepidlem Glossy Accent, dozdobíme textem a srdíčkem

 

A teď už jen dopsat text přání a odeslat :-) 

Krásný předvánoční tvořivý čas,

MaruškaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.