Vánoční tipy 2016 II. - adventní kalendář

Advent již klepe na dveře a vy už jste určitě též ponořeni do vánočních příprav. My také... V druhém článku našich vánočních rad a tipů vám ukážeme, jak můžete vyrobit originální adventní kalendář pro vaše ratolesti. Navíc tento krasavec může posloužit jako originální dekorace vašeho interiéru. 

 • Jako základ vám poslouží jakákoliv tyčka či klacek. Já jsem použila bambusovou tyčku ze zahrádky, kterou jsem si přetřela zlatou akrylkou
 • Nejdůležitější je asi příprava. Připravit totiž 24 různých "dárečků" dá zabrat. A když to děláte pro dvě děti jako já a nechcete, aby tam byly jen samé sladkosti a "blbinky", není to úplně hračka. Tudíž jsem s přípravou začala už v říjnu. 
 • Jednotlivé věci se musí do něčeho zabalit. Já jsem zvolila tradiční vánoční barvy - zlatou a červenou. A aby byl kalendář pestrý vytvořila jsem si několik balících prvků.

   

 • Vlastní balící papír - obyčejný bílý papír stačí pomalovat motivem červených puntíků. Pak z něj můžete vyrobit třeba kornout. Puntíky vyrobíte též pomocí těchto houbiček na inkousty

   

 • Obyčejná obálka - opět stačí potiskat razítky např. vloček

   

 • Krepový papír - pomocí krepáku vyrobíte moc pěkné "bonbónové" balíčky. 

 • Kupovaný balící papír - některé balíčky můžete vyrobit také pomocí kupovaného balícího papíru. 

 • Balíček může vypadat také jako závěsná krabička, kterou si vyrobíte z velikosti A4. Já jsem použila červený fotokarton. Celou plochu A4 si rozdělte na čtverce 7 x 7 cm, na té delší straně vám zbydou cca 2 cm. 1/3 ze strany vždy nastřihněte a důkladně zrýhujte. Prostřední část musí zůstat v celku. 

   

 • Zbylé 2 cm po stranách uřízněte a nechte pouze tu v prostřední části. Složte a přilepte.

   

 • Spodní část složte postupně a přilepte jednotlivé části. Horní část složte do sebe (nezalepujte) a 2 vrstvy nechte jako zavírací část. Tento druh krabičky je velmi rychlý a může posloužit také na menší vánoční dárky. 

   

 • K očíslování balíčků jsem použila "mazlika Big Shota". Číslice jsem si vyřízla ze třpytivé červené a zlaté moosgummi a přilepila je Glossy Accent lepidlem na jednotlivé balíčky. 

 • I tyčka musí za něco viset, ale to už je hračka. Já jsem použila jutový provázek. 
 • Pak už stačí jen 30. listopadu večer umístit adventní kalendář na zeď, kde ho děti ráno najdou. 

Tipy na vánoční balení najdete také v tomto článku "Jak na vánoční balení". 

Vánoční fantazii se meze prostě nekladou. 

Prima adventní čas od Nemravek!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook