vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Soufflé a rámečky

Jako každý rok i letos připadá první květnová sobota na náš velký papírový svátek! Ano již zítra společně oslavíme

"Mezinárodní den scrapbookignuuuuu". 

Prvním před-víkendovým a tak trochu svátečním dárkem je náš první článek. A to návod na výrobu vlastních dekoračních rámečků. Takže k tomu našem scrapbookovému svátku nám všem scrapbookově nadšeným "popřeje" i naše polymerová rodina. A její zástupce Soufflé

Neodcházejte a čtěte dále, neb se dozvíte, jak si vyrobit vlastní rámečky pro různé projekty za pomoci odlehčené polymerové hmoty Soufflé. Navíc jeho sametový povrch je opravdu balzámem pro ruce.

A jak tedy na to?

První možností je využití texturky od Lisa Pavelka s motivem malých rámečků.

  • K výrobě opravdu malých rámečků jsem využila texturku a bílé Soufflé (můžete však využít různé barevné kombinace). Soufflé si nejprve projeďte několikrát strojkem na nejvyšší nastavení. Je to však velmi měkká polymerová hmota, takže ji zvládnete zpracovat i ručně za pomoci obyčejného válečku (jestli nemáte doma strojek). 

  • Poté položte texturku na plátek hmoty a zatlačte na ni. Dejte si pozor, abyste na texturku tlačili rovnoměrně. Motiv rámečků se tak pěkně obtiskne do hmoty. Jelikož tlakem hmota dost přilne k podložce, doporučuji vzít nožík a hmotu nejprve opatrně od podložky oddělit. Pro práci s polymery můžete využít naší speciální nemravkovkou podložku (já ji však využívám i při scrapbookingu). 

   

  • Jak "vyndat" rámečky z plátku? Můžete použít stejně velká vykrajovátka koleček a nebo si k ruce vzít skalpelový nožík a motivy opatrně vyříznout. Jelikož se polymery musí péct v troubě, doporučuji si v tomto kroku položit rámečky na dlaždičku (či plech, sklíčko apod.) a ořezávat motivy přímo na ploše, kterou dáte rovnou do trouby.

   

  • Hotové rámečky se musí péct 30 minut na 130 stupňů. Může se stát, že vám teplota v troubě bude kolísat a rámečky budou nedopečené. V tomto případě zvyšte o malinko teplotu a nechte rámečky ještě pár minut v troubě. Popř. lze využít teploměr do trouby. 

  • Rámečky se dají poté využít na různé projekty... (viz. níže). 

Druhou možností je využití plastové formy s motivem větších rámečků. 

  • Pro práci s plastovou formou rámečků budete potřebovat trochu škrobu (či něco podobného z vaší kuchyně). Aby šly rámečky dobře vyndat, je potřeba formu trochu vysypat škrobem (stačí opravdu málo).

  • Poté si ze Soufflé uválejte dlouhý váleček, který postupně umístěte do formy. Hmotu je samozřejmě nutné do formy lehce zatlačit a nakonec opatrně vyjmout. Jestliže hmota nejde dobře vyndat, vložte ji na chvíli do lednice a poté rámeček vyndejte. 

   

  • Není nutné vyplnit hmotou celý rámeček. Klidně stačí jeho vnitřní zdobená část (jako jsem to udělala já). 

   

  • Hotové rámečky opět šoupněte na 30 minut na 130 stupňů do trouby. 

A co s takhle vyrobenými rámečky?

Rámečky se dají použít opravdu všude. Třeba...

jako detail na scrapbookové stránce

   

jako detail na vrchní stránce vašeho alba

Rámečky určitě využijete na různých projektech. Navíc se dají dále dekórovat různými médii - akrylovými barvami, pigmentovými pudry, spreji apod. 

I jiné polymerové dekorace se mohou, při zdobení vašich scrapbookových projektů, hodit. Např. polymerové kytičky... (vykrojené vykrajovátkem kytiček). 

   

Ze Soufflé vyrobíte také velmi originální cedulky a to za pomoci razítek. A jak na to, najdete v našem starším článku zde

Děkujeme naší polymerové rodině, že na nás scrapbookařky/ře myslí a my všichni se můžeme již zítra těšit na spoustu překvapení a další zajímavé články. 

Přejeme prima sváteční víkend!

Kačka Pupi a celý team NemravekVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.