vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Média ve Scrapbookingu

Scrapbooking je jedno obrovské téma a je tisíce možností, jak Scrapbooking jako takový "pojmout" :-). Už jsme představili spoustu pomocníků a materiálů, které při Scrapbookingu můžete používat. 

A dalším naším tématem budou média. Opět jich je nepřeberné množství, my se však zaměříme na tyto - Glossy AccentDistress Creacle paint (neboli krakelovací lak) a Enamel Accents černý a bílý. Ze všemi se dají opět dělat zajímavé detaily a dají se využít při různých technikách.

Glossy Accent

Glossy Accent je čiré médium, které se dá použít jako lepidlo či jako lesklý lak. Je to čirý lehce bílý gel, který po zaschnutí zprůhlední. Díky úzkému aplikátoru s ním lze snadno pracovat i na jemných malých detailech. Lahvičkou byste neměli třepat, aby se uvnitř neudělaly vzduchové bublinky. Po použití ihned zavírejte, aby se aplikátor neucpal zaschnutím. Neobsahuje kyselinu a proto je vhodný pro práci s fotografiemi při Scrapbooku. Schnutí závisí na síle vrstvy. Při lepení malých detailů uschne téměř za pár minut. Jestli ho použijete na úpravu povrchu jako lak, schnutí bude trvat cca 30 minut. Není vhodný pro práci s malými dětmi. 

Použití jako lepidlo

 • Glossy Accent můžete použít jako lepidlo a přilepit s ním jemné malé deatily např. korálky, knoflíčky, dekorační šnůrky, malé kytičky, stužky či jakýkoliv malý dekorační materiál. Pro lepení větších ploch doporučujeme spíše PVA lepidlo nebo silikonové lepidlo
 • Glossy Accent po zaschnutí zprůhlední, takže vlastně nevadí, když vám trochu lepidla bude někde "vykukovat", nebude tedy vidět :-). 
 • Snadno se s ním manipuluje díky velmi úzkému aplikátoru. 

Použití Glossy Accent jako lepidlo na korálky a dekorační šnůrky

   

Použití jako lak

 • Glossy Accent můžete použít jako povrchový lak. Po zaschnutí zprůhlední a vytvoří tím lesklý povrch. Je vhodný pro vytvoření lesklých deatilů na vašich projektech. 
 • Snadno nanesete tenkou vrstvu laku na váš detail a necháte zaschnout - cca 30 minut - doba schnutí závisí na síle vrstvy laku. 
 • Lze použít na tvorbu lesklých detailů jako např. srdíčka, kytičky, číslice, různé malé výřezy apod. Doporučujeme jeho použití spíše na menší plochy. 

Použití Glossy Accent jako lak na srdíčkách

   

Krakelovací lak Distress crackle paint - clear

Krakelovací lak je čiré médium vhodné pro vytvoření jemně popraskaného povrchu na vašich projektech. Lze použít na papír, karton či dřevo. Můžete ho však použít také na fotografie, kdy vytvoříte "starý" popraskaný povrch na fotce. Snadno se s ním manipuluje díky štětečku pro jeho nanášení, který je součástí víčka. Po nanesení laku nechte samovolně uschnout, nepoužívejte horkovzdušnou pistoli ani fén. V případě, že ho chcete nanést na jiné neporézní povrchy, musíte nejprve nanést akrylovou barvu, nechat zaschnout a teprve poté nanést krakelovací lak. Není vhodný pro práci s dětmi do 3 let. 

Výhody a použití čirého krakelovacího laku 

 • Krakelovací lak skvěle drží a neodlupuje se, ani při použití na pružnějších materiálech.
 • Lak popraská ihned v průběhu schnutí. 
 • Pro jemné prasklinky naneste malou vrstvu laku, pro větší praskliny naneste silnější vrstvu. 
 • Krakelovací lak má několik odstínů barev. Můžete je použít pro barevné "popraskání" povrchů. Pro popraskání vzhledu detailu použijte tento čirý krakelovací lak. 
 • Lze ho kombinovat také s inkousty. Nejprve vytvořte background svého projektu pomocí Distress inkoustů a poté naneste krakelovací lak. POZOR - štěteček laku se může distress inkoustem lehce obarvit, stačí jím několikrát otřít o papír a barvu dostanete dolů. 
 • Distress inkousty můžete použít také pro úpravu povrchu již pokrytou krakelovacím lakem. Povrch zaschlého laku přetírejte prstem namočeným v inkoustu. Inkoust se dostane pouze do prasklinek a vytvoří tak krásný "vintage efekt". 
 • Jestliže chcete pokrýt lakem větší část papírového projektu, snažte se ho v průběhu schnutí narovnávat. Lak způsobuje jeho kroucení, popř. jej opatrně narovnejte po uschnutí. Nepoužívejte žehličku! 

Detaily upravené krakelovacím lakem

   

Bílé písmenko přetřené krakelovacím lakem a poté Distress inkoustem

Projekt, kde je použit jak Glossy Accent (šnůrka), tak krakelovací lak (celý "novinový" podklad a ozubená kolečka)

   

3D médium neboli Enamel Accents - bílý a černý

Enamel Accents je 3D lesklé médium vhodné pro vytváření detailů na vašich projektech. Balení obsahuje 2 lahvičky - bílé a černé médium. Lahvičky mají úzké aplikátory pro snadnou manipulaci při nanášení média na mini detaily. Doba schnutí závisí na síle vrstvy média - cca 30 minut. Při používání netřepejte lahvičkou, aby uvnitř nevznikly vzduchové bublinky. Médium neobsahuje kyselinu a je vhodné pro práci s fotografiemi. Můžete ho také použít pro povrchové detaily polymerových hmot. 

Výhody a použití čirého Enamel accent média

 • Pomocí tohoto média můžete dotvářet detaily např. obrysy razítek, vytvořit tečky - čárky, ruční šití, kontury, nápisy popř. detaily na vašich špercích. 
 • S lahvičkou pracujte jako s tužkou, netlačte na ni, abyste vytvořili velmi jemné detaily a získali "velký" efekt :-).
 • Obě barvy mezi sebou můžete kombinovat. 

   

Média jsou prostě úžasní pomocníci, které si rychle oblíbíte. Tak co myslíte, vyzkoušíte je :-) ? 

Katka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.