vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Home Decor - domeček

Velikonoce jsou za dveřmi, ale ještě si stihneme vytvořit originální velikonoční výzdobu, s kterou vám mohou pomoct i vaše děti :-) 

Pomůcky: 

Jak na to? 

1. Na strojku Imperia si zpracujeme plátek červeného Prema na 2. nejširším nastavení.

 

2. Sítotiskovou šablonu přiložíme na plátek polymerové hmoty a jemně ji hlazením přimáčkneme – je nutné, aby šablona dobře přilnula k plátku, jinak se nám sítotisk nepovede.

Na okraj šablonky nebo na stěrku, kterou budeme roztírat akrylovou barvu, si dáme přiměřené množství bílé akrylové barvy a rozetřeme ji po celé ploše. Šablonku odebereme a ihned ji  od akrylové barvy opláchneme (nebo jí dáme do nádoby s vodou, aby barva na ní nezaschla a opláchneme ji později). Barvu na plátku necháme zaschnout 5-10 minut.

 Tip: Jak sítotisk dělat a čemu se vyhnout, si můžete přečíst také ve starším článku Petry Nemravky

3. Obdobně si připravíme plátek bílého Prema, na kterém vytvoříme červený tečkovaný sítotisk. Z obou plátků vykrojíme vajíčko. Z bílého vajíčka vykrajovátkem kousek vajíčka odkrojíme a do vzniklého místa přimáčkneme červené vajíčko. Vajíčka zapečeme dle instrukcí výrobce.

   

6. Teď je na čase vyrobit si domeček ze špachtlí. Nejprve si vybereme 5 špachtlí a srovnáme je k sobě a tím vytvoříme základ domečku.

 

7. Z další špachtle, kterou položíme přes těchto 5 špachtlí, si odměříme 9 cm. Nadbytečné části odstřihneme pevnými nůžkami.

8. Na střechu použijeme 2 špachtle, u kterých jeden konec šikmo sestříhneme.

9. Obě části střechy si přiložíme na základ domečku a tužkou si obkreslíme linii, kde bude končit střecha. Špachtle podél této linie následně sestříhneme.

 

10. Teď už stačí domeček jenom slepit ;-) Na lepení můžete použít např. PVA lepidlo.

11. Jestli se Vám líbí domeček v přírodní barvě můžete tento krok vynechat - já jsem na barvení použila vodou naředěnou černou akrylovou barvu.

12. Po zaschnutí barvy domeček dozdobíme. Doprostřed nalepíme PVA lepidlem nebo lepidlem Glossy Accents upečené vajíčka. Dále dozdobíme domeček bavlněnou stuhu a papírovými kytičkami, které nabarvíme Distrees inkousty.  

 

Na ústřední motiv domečku, můžeme použít také obtisk razítka na polymerové hmotě. Obtisk razítka vykrojíme vykrajovátkem a zapečeme dle instrukcí výrobce. Po vychladnutí ho přilepíme a dozdobíme :-)

  

Krásné velikonoční tvoření!

MaruškaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.