vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Home Decor - Velikonoční vajíčka

Venku již voní jaro a je na čase připravit se na Velikonoce ;-) K symbolům Velikonoc patří vajíčka, nejlépe malovaná. Ta tradiční od slepiček se brzy zkazí, tak Vám přinášíme návod na vysoce trvanlivá vajíčka z polymerové hmoty. A jak je vyrobit?

Pomůcky:

Jak na to? 

1. Na strojku Imperia si na nastavení 6 zpracujeme plátek červeného Prema.

 

2. Sítotiskovou šablonu přiložíme na plátek polymerové hmoty a jemně ji hlazením přimáčkneme – je nutné, aby byla šablona dobře přilnula k plátku, jinak se nám sítotisk nepovede. Na okraj šablonky nebo na stěrku, kterou budeme roztírat akrylovou barvu, si dáme přiměřené množství bílé akrylové barvy a rozetřeme ji po celé ploše. Šablonku odebereme a ihned ji opláchneme od akrylové barvy (nebo jí dáme do nádoby s vodou, aby barva na ní nezaschla a opláchneme ji později). Barvu na plátku necháme zaschnout 5-10 minut.

Tip: Jak sítotisk dělat a čemu se vyhnout, si můžete přečíst i ve starším článku Petry Nemravky

3. Z připraveného plátku vykrojíme tvary vajíček, které pečeme dle doporučení výrobce (u Prema je to 130°C max. 30 minut). Po vychladnutí můžeme povrch nalakovat, nebo natřít průhledným tekutým polymerem, který opět zapečeme dle instrukcí výrobce.   

 

Obdobně si můžeme připravit i další typy vajíček ;-)

Připravíme si plátek bílého prema, na který použijeme sítotiskovou šablonu od Verustudio, tady je to konkrétně č. 65 . K okraji sítotisku přiložíme fólii od Lisy Pavelky. Po fólii začneme přejíždět prsty, ideálně alespoň jednu minutu. Pak vezmeme za růžek fólie a rychlým trhnutím fólii od polymerové hmoty „odlepíme“. Pokud se nám na poprvé nepovede přenést všechnu fólii, můžeme ji přiložit k polymerové hmotě znovu a postup opakovat. Následně vykrojíme vykrajovátky tvary vajíček

 

Větší dírky na zavěšení je lepší vykrojit před upečením buď kruhovým vykrajovátkem nebo pinčovací trubičkou.

Z plátku bílého prema s tečkovaným sítotiskem si vytvoříme poslední typ vajíčka. Použijeme na něj obě velikosti vykrajovátek vajíčka. Nejprve vykrojíme vajíčko větším z vykrajovátek. Z vykrojeného vajíčka vykrojíme menším rozměrem vykrajovátka střed, který můžeme dál využít. 

Kytičku si vykrojíme z kontrastní barvy (tady je použité červené Premo s bílým tečkovaným sítotiskem), nebo z plátku který se nám bude líbit. Prostředek kytičky vytvoříme pomocí pečičkovače a tenkého plátku polymerové hmoty (zpracovaného na nastavení 2). Kytičku přimáčkneme k vajíčku.

Vajíčka zavěsíme na jutový provázek nebo dekorační šnůrky. 

Krásné jarní tvoření!

MaruškaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.