vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Home Decor - dřevěný háčkovaný tác

Už se budeme asi opakovat po milionté, ale je to tak. Ručně vyrobené dárky udělají velkou radost nejen obdarovanému, ale i vy budete mít dobrý pocit z krásného dárku. 

Proto přinášíme další tip. A tím je háčkovaný tác se dřevěným dnem.

Vysvětlivky:

KS - krátký sloupek

PO - pevné oko

ŘO - řetízkové oko

Budete potřebovat šňůry Bobbiny, dřevěné dno na tác a háček potřebné velikosti. Já jsem použila Bobbiny junior 3 mm. Ale můžete použít i ty 5 mm. 

Nejprve protáhněte očko jednou dírkou - začít můžete kdekoliv. Uháčkujte ŘO. Já jsem použila dvojitou šňůrku. 

 

Konec šňůrky si přiložte na hranu tácu, aby se vám krásně skryla. A začněte háčkovat KS do dalších dírek. Obháčkujte tak všechny dírky. Základní řadu spojte pevným očkem (PO). 

 

První řadu vzoru začnete, že píchnete do véčka prvního sloupku a uděláte KS. Následující KS uháčkujete do dalšího sloupku pouze za zadní nit. Takto budete vzor opakovat - KS do véčka, KS za zadní nit. Tímto vzorem uháčkujte 4 řady. Každou řadu zakončete PO. Já jsem si ještě od 2 řady ujímala vždy v každém rohu KS. Tzn. že jsem vynechala 1 KS za zadní nit. Záleží hodně na Vašem stylu háčkování. Jestli hodně utahujete, pravděpodobně nebude ujímání tolik potřeba. Případně můžete ujímat až v 4 řadě ještě uprostřed každé krátké i dlouhé strany. Je to z důvodu, aby tác hezky držel tvar. 

 

V páté řadě uháčkujete úchytová ouška. A to tak, že na krátkých stranách tácu si odpočítejte prostředek (záleží jakou sílou šňůry háčkujete), abyste ho měli centrované na střed. Mě to vyšlo 4 véčkové vzory od rohu. Základ ucha tvoří v podstatě řetízek. Uháčkujte 10 ŘO, které přiháčkujete KS k původnímu vzoru. Pokračujte v háčkování vzoru 5. řady a na druhé straně udělejte to samé. POZOR! Záleží jakou sílou šňůr háčkujte. V případě 5 mm můžete ouška udělat už ve 3 - 4 řadě.

Poslední 6. řadu opět pokračujte vzorem (můžete opět dle potřeby někde ujmout oko kvůli tvaru tácu) a když se dostanete k oušku, tak původní řetízek obháčkujete 10 KS a pokračujte ve vzoru do konce řady. Na konci ustříhněte delší kousek, který zapracujte do vnitřní strany tácu, aby nebyl vidět. 

 

Ještě jsem vnitřní dírky na dřevěném podkladu obháčkovala klasickým řetízkem. 

Tác můžete použít jako krásnou domácí dekoraci či jako dárek.

A ještě jeden tip na držáček na hrneček nebo třeba na háčky a jiné drobnosti. Budete potřebovat kulatý základ 10 cm (máme i jiné velikosti). Opět si obháčkujte dírky a začněte stejným vzorem jako u tácu. 

V průběhu vzoru můžete opět někde ujmout očko kvůli lepšímu tvaru držáčku. Mě stačilo jedno klubko Junior Bobbiny na tác i na tento držáček. A ještě jeden tip na háčkovaný košík najdete i v návodu zde

 

Jestli se pustíte do těchto krásných dekorací, pochlubte se nám jejich fotkou.

Krásné podzimní tvoření!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.