vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Home decor - mistička s pírky

Všimli jste si novinek z dílny Sculpey, které k nám dopluly ze zámoří? Dnes si pomocí nich vytvoříme modrozlatou mističku s motivem pírek :-) 

Materiál a pomůcky:

Postup:

1. Na základ misky použijeme nový odstín hmoty Soufflé - Cornflower. Na strojku Imperia si polymerovou hmotu zpracujeme na nejširším nastavení. Plátek musí být tak velký, abychom z něho mohli vykrojit základ mističky - v tomto případě kruh o průměru 9 cm.

 

2. Na připravený plátek polymerové hmoty položíme sítotiskovou šablonu s motivem peříček a jemně ji uhladíme. U sítotiskových šablon značky Sculpey přikládáme šablonku k plátku hmoty lesklou stranu.  

Na stěrku dáme menší množství zlaté akrylové barvy, kterou postupně roztíráme po sítě. Na sítotiskovou šablonu moc netlačíme a nadměrnou barvu odebereme. Po odebrání sítotiskové šablony z plátku hmoty šablonku ihned omyjeme pod proudem vody, nebo ji celou ponoříme do nádoby s vodou, aby na ní barva nezaschla.

3. Akrylová barva na plátku zcela zaschne za 5 -10 minut. Z plátku vykrojíme kolečko o průměru 9 cm (případně větší /menší - zavisí na Vás, jak velkou mističku chcete mít)

 

4. Vykrojené kolečko dáme péct do kovové mísy - její tvar ovlivní vzhled mističky. Čím budou její stěny uzavřenější, tím bude mít i výsledná mistička kolmější okraje, bude více uzavřená. Kolečko k míse jemně přimáčkneme.

 

Tip: Někdy se nepovede přiložit kolečko do misky na poprvé tak, jak bychom si představovali, proto je dobré jemně potřít zadní stranu vykrojeného kolečka škrobem. Zabráníme tak přilepení hmoty k misce. Po upečení škrob z hmoty omyjeme vodou.  

5. Pečeme dle instrukcí výrobce (u Soufflé max. 30 minut při teplotě 130°C). Po vystydnutí natřeme štětcem okraje mističky zlatou akrylovou barvou - je lepší udělat více tenčích vrstev. Mezi jednotlivými vrstvami necháme akrylovou barvu cca 10 minut zaschnout.

Povrch mističky nakonec zafixujeme lakem, aby se motiv neodřel. Fixovat můžeme také tekutou polymerovou hmotou, pak ale musíme misku ještě jednou zapéct / zafoukat horkovzdušnou pistolí

 

Krásné tvoření, 

Maruška

Autor: Mária Štubňová


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.