vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Home Decor - stojánek na vonné tyčinky

Pouštíte si ke tvoření příjemnou hudbu nebo rádi provoníte byt svíčkou či vonnou tyčinkou? Chcete tip na drobný, leč originální dárek? Dnes si ukážeme, jak si vyrobit stojánek na vonnou tyčinku dle vlastního vkusu...

Pomůcky: 

Postup: 

1. Pro podstavec stojánku si smícháme růžové a fialové Soufflé v poměru 1:1 a zpracujeme na strojku Imperia na nejširším nastavení. Z plátu nožem vyřežeme obdélnik o rozměru 12,5 cm x 4,5 cm.

 

2. Bílé Soufflé zpracujeme také na nejširším nastavení strojku a následně plátky - obdélníky polymerové hmoty na sebe položíme a jemně přimáčkneme. Plátek bílého Soufflé ořízneme podle barevného plátku.

3. Spodní - barevnou část polymerové hmoty otexturujeme texturovačem.

4. Obdélník si položíme tak, aby bílá část budoucího stojánku byla nahoře. Na nanášecí houbičku nakapeme perleťové alkoholové inkousty. Pořadí nebo množství je čistě na Vaší fantazii :-), jen dávejte pozor, abyste si plátek nerozmáčeli. Roztíráme po bílé části obdelníku (nezapomeňte také na boky :-) ), čímž získáme pozadí, se kterým budeme dále pracovat.  

 

5. Na našem pozadí si dále vytvoříme kaňky pomocí alkoholových inkoustů. V místech, kde se barevné kaňky budou dotýkat, dojde k prolínání a míchání barev. “Ostré” okraje, které vzniknou, můžeme jemně rozetřít štětečkem.

 

6. Zatímco nám alkoholové inkousty na podstavci stojánku schnou, připravíme si “držáček” na vonnou tyčinku ve tvaru polokoule. Malý plátek bílého Soufflé si zpracujeme na nastavení 4 na strojku Imperia a jeho povrch ozdobíme stejně jako bílou část obdélniku. Po vyschuní vykrajovátkem vykrojíme kolečko o průměru 3,8 cm. Vykrojené kolečko přimáčkneme na formu na pečení dutých tvarů a pečeme ho cca 15 minut při teplotě 130 °C.

7. Po schladnutí vyvrtáme do vzniklé polokoule otvor na vonnou tyčinku. Brusným papírem ji ze spodní strany srazíme hrany a natřeme je tekutou polymerovou hmotou.

8. Polokouli přimáčkneme na jeden konec podstavce a pečeme v troubě 30 minut na 130 °C (u jiného výrobce se čas a teplota pečení mohou lišit).

A teď už jen zapálit vonnou tyčinku a můžeme relaxovat při dalším tvoření :-) 

Krásné podzimní dny,

Maruška

Autor: Mária Štubňová


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.