vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Home decor - Jarní věneček

Jak zabavit naše dítka, když musíme být doma a venku se už jaro hlásí ke slovu? Tvořením! Dnes si ukážeme jak můžete spolu vyrobit jarní věneček se zajíčky. 

 

Pomůcky: 

Na nejširším nastavení strojku Imperia zpracujeme plátek zelené a žluté polymerové hmoty. Na plátek polymerové hmoty přiložíme sítotiskovou šablonu a jemně jí uhladíme, aby nám dobře přilnula. Tato šablonka má stejný vzor ve dvou velikostech - na zelený plátek použijeme větší a na žlutý plátek menší vzor.

Bílou akrylovou barvu rozetřeme po vybraném vzoru šablonky. Při roztírání barvy moc netlačíme a nadměrnou barvu odebereme. Po odebrání sítotiskové šablony z plátku hmoty šablonku ihned omyjeme pod proudem vody, nebo ji celou ponoříme do nádoby s vodou, aby na ní barva nezaschla. 

 

Oba sítotisky (jak na žlutý, tak i na zelený plátek) uděláme 2 krát a následně vykrojíme 4 malá vajíčka ze žlutého plátku a 4 větší vajíčka ze zeleného plátku.  

Na nejširším nastavení strojku Imperia si zpracujeme plátek hnědé polymerové hmoty a vykrojíme z ní vykrajovátkem zajíčky

Tip: Neváhejte zapojit do výroby i svá dítka 

Béžový plátek polymerové hmoty zpracujeme na 3. nejtenším nastavení strojku Imperia. Přiložíme na něj zlatý kovový plátek a jemně po něm projdeme prsty, aby dobře přilnul k polymerové hmotě. 

Plátek polymerové hmoty projedeme s texturovačem strojkem na 3. nejtenší nastavení.

Z plátku vykrojíme přes potravinovou fólii srdíčka, která poslouží zajíčkům jako ocásky. Vajíčka i zajíčky upečeme dle instrukcí výrobce.

 

Na papír si nakreslíme kruh o průměru cca 8,5 cm a po jeho obvodu si poskládame zajíčky, čímž nám vznikne základ kruhu. Silikonovým lepidlem nebo tavnou pistolí lepíme vajíčka na zajíčky. 

 

Tip: Na "lepení" můžete použít také tekutou polymerovou hmotu. Jestli se pro ní rozhodnete musíte věneček ještě jednou celý zapéct. 

Na oušku dvou sousedících zajíčku uděláme dírku pro provázek děrovacími kleštěmi (dírku v oušku můžete vykrojit také vykrajovátkem před pečením). Pověsíme věneček na jutový povrázek a máme hotovo. 

Zbylá vajíčka můžeme pověsit také na provázek a využít na další výzdobů našich domovů. 

Krásné jarní tvoření,

MaruškaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.