Jak na kartičky...

Jestli jste se již ponořili do tvorby deníku formou Project life (PL), určitě jste si oblíbili projektové kartičky. My tedy ano...

Kartičky jsou skvělým "stavebním prvkem" deníků. Vybírat můžete z téměř tisíců vzorů a motivů od několika výrobců. Nicméně PL hýbe scrapbookovým světem, a tak i další výrobci přicházejí se svými novými kolekcemi kartiček a dalších materiálů pro PL. 

K dispozici jsou kartičky několika rozměrů (většinou uváděných v inchových rozměrech). Vybírat tedy můžete ze sad či mixů a nebo si je vystříhat ze scrapbookových papírů rozdělených na tzv. journálové kartičky. Tak tedy: 

 • 3´x4´ - cca 7,6 x 10,1 cm 

 • 4´x6´ - cca 10,1 x 15,2 cm 

 • insta square - kartičky čtvercových rozměrů 

 • další rozměry kartiček si můžete většinou vystřihnout ze scrapbookových papírů rozdělených na různé velikosti kartiček či proužků tzv. Strip Borders. 

Velikosti kartiček jsou uzpůsobené velikosti plastových kapes, které tvoří systém PL. U kapes opět můžete vybírat z různých druhů (poskládání kapes) a sad mixů. Kapsy pasují do scrapbookových alb (s kroužkovým či šroubovacím systémem). 

Na začátek je rada vlastně jednoduchá - pořiďte si scrapbookové album, nějaké sady kapes a dále už jen stačí vybírat z kolekcí kartiček a scrapbookových journálových papírů dle vašeho vkusu . A pak....? Už jen zasouváte kartičky do kapsiček, ladíte, zdobíte, dopisujete...prostě dokumentujete .

Co vše s kartičkami lze...

Kartičky jsou samy o sobě krásně barevné a zdobené, takže je stačí jen zasunout do kapsy a je hotovo. Ale kdo chce jít ještě dál, může si kartičky dále zdobit. 

A jak? Pár tipů...

 • doplňte si kartičky o vlastní text - ať už ručně psaný (ke psaní doporučujeme gelové pero. POZOR! Nechte text dobře zaschnout, aby se vám hned nerozmazal) a nebo vytištěný na PC. Stačí si text napsat na počítači a vytisknout na kartičku (některé tiskárny umožňují tisk textů na menší kartičky, kde je nutné upravit rozmezí tisku). Jelikož mně tiskárna kartičky "žere", tak si text vytisknu a nalepím na kartičku (šikovným pomocníkem je určitě také psací stroj).

  

   

 • razítkujte na kartičky - můžete je dozdobit různými motivy razítek. Doporučuji použít černý inkoust. Černá barva všeobecně vytahuje barvy. Razítka s českými texty se sem určitě budou hodit 

   

   

 • doplňte si datum - na kartičkách si můžete hrát s daty, kdy se daná událost stala. Já sama si narazítkuji vždy datum týdne na první kartičku na stránce. K tištění dat je také skvělým pomocníkem datumovka

   

   

   

 • chipboardy a kartičky - chipbordy ať už kartonové, papírové či dřevěné jsou k nezaplacení. S jejich pomocí opět kartičku můžete dotáhnout k dokonalosti . Když nejsou samolepící, snadno je přilepíte pomocí Glossy Accents lepidla

   

 • samolepky - moje současná velká láska jsou jakékoliv druhy samolepek. Opět je stačí na kartičku jen přilepit a je to. Určitě využijete také samolepky abecedy. Můžete si poskládat a přilepit vlastní text. Mnoho sad samolepek je v anglickém jazyce. Jestli chcete svůj text, můžete si ho barevně napsat na PC, vytisknout a přilepit (k lepení doporučujeme Glossy Accents nebo klasickou oboustrannou lepenku). Samolepky nemusíte nalepit pouze přímo na kartičku, ale můžete je klidně nalepit přes kapsu z venku. 

   

   

 • washi pásky - s těmito páskami uděláte také dokonalý detail na kartičce. Utrhněte či ustřihněte kousek pásky a nalepte. Washi pásky se také hodí jako "držák" kapsiček, ze kterých mají kartičky tendenci vypadávat. 

   

    

 • výřezy z Big Shotu - kdo vlastní "mazlika" Big shotíka, tak určitě použije i různé výřezy či detaily embossovacích kapes pro dozdobení kartiček. Kdo má mašinku Silhouette, tak tam je to oceán nekonečných možností pro vlastní tvorbu dekorací a kartiček. 

  

 • kancelářské sponky - perfektní jako doplněk kartiček či opět "držáček" kapes, aby kartičky nevypadávaly. 

   

 • sešívačka - "obyčejný" pomocník, který udělá hodně parády. Fotky či jiné materiály můžete ke kartičce pouze přicvaknout a je to....

   

Jakmile s kartičkami začnete, stane se z vás sysel . Budete mít stále málo. A i když se zdá, že jich máte mnoho, někdy se  žádná nebude hodit. A proto není nic snazšího než si vyrobit kartičku dle své potřeby. Můžete si ji vyříznout (vystřihnout) ze scrapbookových papírů či z různých sad. Perfektní jsou malé sady SB papírů. 

Na internetu také najdete tisíce kartiček volně ke stažení, které si vytisknete na PC. A kdo vlastní Big Shot mašinku, může si je vyříznout pomocí kovových vyřezávacích šablonek (nyní na ně již netrpělivě čekáme a brzo je naskladníme do našeho nemravkového obchůdku).

Když se vám nějak nehodí část designu kartičky, můžete si ho libovolně změnit. Přelepit jiným kouskem papíru a fotkou apod. 

   

Nejen Project life...

Kartičky určené pro PL můžete však využít i jinde, na jiné SB projekty. Ten, kdo neholduje deníkům, ale kartičky se mu líbí, může je využít pro své projekty. Já sama je používám při tvorbě scrapbookových stránek, albíček, tématických deníků apod. 

Pár ukázek:

 • scrapbookové stránky

 • albíčka

   

   

 • tématické deníky 

 • jako samostatné stránky v albu či deníku 

   

Prostě je to závislost.... A každý si najdet to své, co se mu líbí a co mu vyhovuje.

Přejeme spoustu zábavy a kreativity při tvorbě vašich deníků!

Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

/ 01.02.2018 /

SCRAPBOOKING pro začátečníky

Objevili jste papírový svět SCRAPBOOKINGU a nevíte, jak začít? Jaký materiál použít, jak na výrobu stránek a alb? Přijďte k nám na tento kurz a dozvíte se vše potřebné od A po Z. 

/ 21. – 22.04.2018 /

Strata + Nature Walk

Na četná přání, smutné oči a prostě, proto, že Jana je úžasná, pro nás vyrobila speciální kombinaci workshopů Strata a Nature Walk. Naučíte se tu tolik, že vám houbičky budou v hlavě běhat ještě poté, co po workshopu ulehnete do postýlek a zavřete oči… :o)    

/ 23.04.2018 /

Hollow Barrel Beads

Lehoulinké jako vánek a zajímavě vyřezávané… to jsou Barrel Beads od Jany Roberts Benzon, které nám předvede na jednodenním workshopu. Jana deklaruje, že tento kurz představuje novou metodu vyrábění dutých korálků a zvládnou ji začátečníci. Takže opět geniálně jednoduchá technika. Pohrajete si s designem vyřezávání a barvičkami a odnesete si tuto parádu na Vašich krčcích.     

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook