vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Výroba vlastní kartičky

Jak jsme už psaly v minulých článcích, tak ne každému se mohou líbit barevné či jinak tématické sady kartiček pro tvorbu deníků a Project life. No a tak není nic jednoduššího než si vyrobit vlastní design. 

Připravili jsme pro vás krátký návod, jak na to ...

K výrobě vlastních kartiček si můžete vybrat své oblíbené motivy a barvy scrapbookových (ale i jiných) papírů. Pomocí nůžek či řezačky papíru si je prostě "vysocháte" dle své potřeby. Nicméně, kdo vlastní mašinku Big Shot, má to ještě snazší . Může totiž použít vyřezávací šablonky pro tvorbu kartiček. Nyní u nás v nabídce najdete šablonky od Technique Tuesday, ale brzy se můžete těšit na nové designy. 

Tvorba první kartičky pro mou princeznu ...

   

  • U sad scrapbookových papírů je skvělé, že papíry či motivy můžete kombinovat. Našla jsem si tam obrázek foťáčku, který jsem vystřihla a přilepila Glossy Accents lepidlem. No a zbytek mi pomohly doladit samolepky abecedy. Jelikož textem mělo být " Elli a nové šatky", musela jsem si ještě dopsat háčky a čárky pomocí bílého gelového pera. Spojku "a" jsem lehce nůžkami zmenšila a nalepila do středu foťáčku. 

   

  • A je to, originální tématická kartička je na světě. Co říkáte? (Elli totiž dostala nové šatičky a chodí v nich i spát, je to prostě ženská, takže výroba kartičky byla nasnadě ).

Tvorba druhé kartičky...

  • Druhou kartičku jsem vybrala zase spíše v klučičích barvách (i když ). Použila jsem papír ze sady scrapbookových papírů Simple Stories Daily Grind. U tvorby vlastních kartiček je skvělé, že si můžete také vybrat, jak vzor papíru na kartičce bude vypadat. Jestli chcete např. puntíky vodorovně nebo šikmo. 

   

  • Vyřezávací šablonky TT jsou v sadě, takže je můžete kombinovat. Já jsem si ještě vyřízla slovo "said" a závorku. 

  • Nakonec to ještě nebylo ono, takže jsem si dovyřízla na Big Shotu slovo "now". A bylo to...další originální vlastní kartička.

   

Stačí jen párkrát zatočit kličkou, přilepit a je to...

Kartičky nemusíte ani moc zdobit. Mohou jen podtrhnout barevnost vaší stránky v deníku či v jakémkoliv jiném scrapbookovém projektu (tyto kartičky jsou např. z těchto papírů - Daily Flair, Busy Busy nebo Keen Paper. 

Skvěle vypadají jako podklad fotografie. Vyberete papír, vyříznete, přilepíte, doladíte a je hotovo! (jako podklad byl použit tento scrapbookový papír, písmenka z abecedy Kaiser Craft a washi páska. 

Kartičkou doladíte téma své stránky třeba takto:

  • kartička dle počasí (na tuto kartičku byl použit papír z této scrapbookové sady American Craft Summer, dále samolepky abeceda TH, samolepky SS Say Cheese a vystřižené razítko sluníčka ze sady Aladine Piktogramy)

  • kartička s filmovým pásem (na tuto kartičku byl použit zelený tonkarton, vyříznutý filmový pás pomocí Big Shotu a šablony Sizzlits, samolepka Smile ze sady samolepek SS 24/7, enamelové tečky). Do filmového pásu jsem vložila fotku dětí, kterou jsem si zmenšila. Fotka je přes dvě okénka filmového pásu, nicméně si můžete fotky zmenšit tak, že do každého okénka vložíte je jednu. Vypadá to velmi efektně (druhý obrázek). 

   

Rychlé, hravé, efektní... A jestli to děláte rádi, děláte to správně!!! 

Pěkný tvoření!

Kačka PupiVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.