vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Tipy a triky pro Project life a deníky - 1.část

Tvorba Project life hýbe scrapbookovýcm světem a i my se stále vezeme na její vlně . Při našem tvoření se snažíme využívat mnoho materiálů a pomůcek a rády zkoušíme různé nové věci. 

Já osobně mám ráda všechno pestré, barevné, zdobené a tak trochu "přeplácané". Jakmile to není tak. Není to v mém oku "ONO". 

Takže bych vás ráda seznámila s nějakými "vychytávkami", které při svém tvoření deníků (ale i při dalších scrapbookových projektech) můžete využít. Jelikož jich je spousta, tak bude tento článek tak trochu na pokračování. 

Jako první mě hned napadají washi pásky. Jsou to velmi efektní pomocníci, které využijete jak při zdobení, tak jsou dobrým pomocníkem "držákem" 

 • Zkuste je použít třeba při výrobě vlastní kartičky - jako detail, jako rámeček, jako úchyt fotografie apod.

   

 • Pásky s textem dělají ještě větší "parádu". Páska se dá snadno rozstřihat / natrhat na jednotlivé texty, které vám doladí kartičku či fotku. 

  zde byla použita tato washi páska s Aj texty

   

 • Jestli vám vypadávají kartičky z některých typů kapes, přelepte kapsu páskou. Vytvoříte detail z obou stran a ještě vám vytrhne trn z paty, aby kartička zůstala na svém místě. 

   

 • Washi páska je také efektní forma dekorace. Kromě kartiček a fotografií s nimi můžete doladit třeba leták z nějaké akce, který jste si do PL vložili. Případně s ní přilepte vstupenku na kartičku. Drží a ještě zdobí. 

 • Pásky nemusíte nutně lepit pouze na kartičky, ale můžete ji přelepit přes kapsu z venku. 

   

Připadá vám, že jsou dvě stránky pro týden málo? Vložte si mezi stránky nějaký rozdělovník či si vytvořte otvírací kartičku. Stačí jen přeložit papír ve tvaru dvojité kartičky (rýhu vám pomůže vytvořit rýhovací jezdec na řezačce nebo rybí kost). Kartičku zasuňte do kapsy a máte takové otvírací okénko. Již brzy se můžete také u nás těšit na speciální přídavné kapsy, které lze pro tento účel použít. 

Píšete si texty do deníků ručně? Tak to se máte! Mě osobně se mé písmo nelíbí, takže abych byla spokojená, musím si text napsat na počítači, vytisknout a nalepit. Je to mnohem větší "časožrout", ale jinak se mi to prostě nelíbí . K psaní ručních textů jsou skvělá gelová pera. Jestli máte šikovnou tiskárnu, můžete si text na kartičky přímo vytisknout přes počítač. Moje tiskárna mi bohužel kartičky žere a už je nevrací. Takže já musím zůstat u své metody. Jestli si chcete text na kartičku vytisknout, je nutné si ve wordu upravit rozměr kartičky (Doporučuji ji přeměřit. Každý výrobce má sem tam jiný rozměr, i když by měla být 3´x 4´. Je to nevýhoda inch rozměrů). Poté hraje také roli, jestli máte kartičku nějak zdobenou. Musíte si text přesně vyměřit, kde na kartičce chcete, aby byl. Tady doporučuji - vytiskněte si text na bílý papír a přiložte ke kartičce, abyste si ji nezničili špatným centrováním. Sice to také zabere trochu času, ale výsledek je velmi efektní 

Děláte týdenní PL? Číslujete týdny? Já si je nečísluji, ale razítkuji si vždy data od - do. Zde máte spoustu možností, jak si pohrát s detaily.

   

 • Využít můžete též samolepky číslic. Většinou je najdete na archu samolepek s abecedou. Skvělá je také samolepící abeceda TH.
 • Čísla vytvoříte také díky chipboardům. 
 • Lze je také jednoduše vytisknout na PC. 
 • Moc pěkně vypadají také detaily vytvořené pomocí výstřižků z novin či časopisů. Poskládejte si datum z barevných kousků, které si vystřiháte. 

Už jste si zamilovali samolepky? Těch není nikdy dost, že?  A s nimi to má teprve grády...

   

 • Archy samolepek vždy obsahují kromě písmen abecedy a různých motivů, také převážně anglické texty. Já angličtinu miluji, takže Aj texty mám téměř všude. Snadno se s nimi dá dozdobit fotografie, kartička či jakýkoliv prvek v deníku. 

   

 • Motiv samolepky můžete také nalepit na vrchní stranu kapsy. Dodá to stránce větší šmrnc.

   

 • Samolepky můžete kombinovat se spoustou jiných dekorací a materiálů - např. s chipboardy, razítky apod. 

   

 • Pomocí samolepek si vyrobíte vlastní design kartičky. 

Možná se vám hotové sady kartiček z nějakého důvodu nelíbí. Tak vyrobte své vlastní. Můžete si je nařezat na řezačce či vystříhat nůžkami. A pro vlastníky Big Shotu je to ještě jednodušší. Prostě si ji vyříznete pomocí vyřezávacích šablonek. Použijete papír, jaký chcete a dále si ji můžete dozdobit - razítky, samolepkami, chipboardy, enamelovými tečkami, knoflíčkami, washi páskami apod.. Prostě máte neomezené možnosti! (pracujeme na jednoduchém návodu, kde vám ukážeme, jak si můžete vyrobit vlastní design kartiček).

   

Tak jen pilně tvořte a jestli máte ve svém PL skluz jako já, nestresujte se! Děláte to pro sebe a pro svou rodinu. Je to zábava a ještě budete mít krásnou vzpomínku!

Krásný den,

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.