vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Photo Sleeve Fuse a Project Life

Tavičku Photo Sleeve Fuse jsme vám již představovali v předvánočním článku v loňském roce (zde). Nyní bychom vám chtěli ukázat, jaké krásné efekty s ní můžete vyrobit ve svých Project Life denících.

Tavička Photo Sleeve Fuse je tavící nástroj, se kterým si můžete vyrobit vlastní rozdělení kapes nebo ji využít k tvorbě různých efektů. 

Než začnete pracovat na svém projektu, doporučujeme tavičku nechat cca 10-15 minut nahřát. Málo nahřátá tavička špatně zataví spoj, který nemusí dobře držet a bude se rozlepovat. 

A nyní již naše ukázky...

Efekt hvězdy

  • Pomocí vyřezávací šablony si vyřízněte fotku do tvaru hvězdy (samozřejmě můžete zvolit jakýkoliv tvar chcete). Já jsem použila vyřezávací šablonku ze sady hvězdiček. Vyříznutý tvar si vložte do přídavné kapsičky. Já jsem použila čtvercový instagramový tvar ze sady Sn@p Photo Flips

   

  • Jako dekoraci jsem zvolila různě barevné flitry. Ale můžete použít další jiné dekorace. Tavit začněte od rohu. Nejprve si tam nasypte pár flitříků. Vyřezávací šablona vám pomůže pro jednodušší tavení daného tvaru. Proto si ji opět položte na fotku a tavičkou zatavte její roh. 

   

  • Takto postupujte kolem celé fotky.

  • Poslední krajní část se musí zatavit po celé straně, aby nám flitry nevypadávali. Jelikož fotka byla moc velká a cíp hvězdy mi zasahoval přes okraj, kousek jsem ho zastřihla. 

  • No a tuze krásná přídavná kapsička do deníku je hotová. Jelikož jsem použila samolepící kapsičku. Pouze jsem odtrhla pásku a přilepila ji do deníku. 

   

Efekt vodopádu

  • Při tvorbě deníků Project Life občas bojuji s místem. Mám hodně fotek, které bych chtěla na stránku umístit. Proto si někdy vyrobím tzv. vodopád (waterfall), kam se mi vejde mnoho fotek pod sebe. K výrobě vodopádu jsem použila obyčejné kancelářské euroobaly velikosti A5 a 4 fotky. Vybírejte měkké euroobaly. Ty pevnější by vám tavička nemusela dobře zatavit. 

  • Velikost A5 je ideální pro fotografie 10 x 15 (můžete použít ale i jiné). Fotky jsem si nastrkala do obalů tak, že od horního okraje jsem u první fotky nechala volný 1 cm, u druhé 2 cm, u třetí 3 cm a u čtvrté 4 cm. 

   

  • Nejprve jsem si ustřihla boční kraje euroobalů (bílé proužky, které se dávají do šanonů). Ale POZOR, abyste si neporušili spoj obalu. Poté jsem zatavila horní část. U první fotografie 1 cm od kraje. K rovnému švu vám poslouží pravítko, které je součástí tavičky. Fotku jsem si raději vždy zkontrolovala, jestli v obalu dobře sedí, než jsem zatavila spodní okraj a odstřihla jsem zbytek obalu. Než fotky zatavíte, rozmyslete si, jestli je nechcete nějak nazdobit popř. vložit něco na zadní stranu fotky. Případné zdobení udělejte před tavením popř. se dá kapsa nazdobit i z vrchní části. Já jsem si text napsala přímo na fotku v Picasu. 

   

  • Takto jsem si postupně zatavila všechny fotky. Vodopád může obsahovat libovolný počet fotografií. Také rozmezí vodopádu je jen na vás. Ideální je ten 1 cm. 

  • Hotový vodopád stačí slepit k sobě. K lepení je vhodné lepidlo Glossy Accents. Stačí nanést trochu lepidla do horních spojů. Pro vlepení vodopádu do Project Life alba (či do jiného deníku) použijte třeba washi pásku. Stačí přilepit její horní okraj. Máte tak vyřešené, jak vodopád přilepit a navíc to i pěkně vypadá. 

   

S tavičkou Photo Sleeve Fuse se určitě nudit nebudete. I my vám zase někdy přineseme další nápady pro její využití.

Tavičku si můžete vyzkoušet na našem kurzu příští týden 31.5.2016. Více informací zde

Prima tavení!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.