vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Project life....jak začít

Také jste se nadchli pro zajímavou formu uchovávání vašich vzpomínek a tvorbu "novodobých" deníků jako my? Jestli ano a chystáte se se svým Project life (PL) začít, tak je ten správný čas. Začíná Nový rok a kdy jindy začít než teď... .

A co budete potřebovat? Spoustu elánu, nadšení, kreativity a také nějaký ten materiál. A my vám v kostce řekneme, jak se svým vlastním deníkem začít. 

První kroky:

 • Rozmyslete si nejprve, jak svůj deník pojmete. Jestli se pustíte do týdenního, měsíčního, či bude mít jen formu zážitků - událostí, které během roku zažijete. Zde můžete nakouknout do našeho úvodního článku k Project life. 
 • Vyberte si formu deníku - jestli začnete pracovat s velkým albem a kapsami přímo určenými pro Project life či použijete jiné kartonové album / blok, který si pro svou formu deníku uzpůsobíte. 
  • Jestli se rozhodnete pro Project life album vhodné pro plastové kapsy, vybírat můžete z několika druhů - šroubovací či kroužkové album. Každé má své výhody i nevýhody. Šroubovací album je na principu šroubů, které při každém vyndavání kapes či stránek musíte rozšroubovat. Kroužkové album je pro manipulaci jednodušší. Systém je obdobný jako u obyčejného šanonu. Vždy vyndáte či přidáte to, co potřebujete. 
  •    
   • Jestli se rozhodnete pro kartonové album a své jednotlivé stránky budete lepit, zde si můžete vybrat z různých velikostí a tvarů alb. 

              

 • Stáhněte si z internetu software pro úpravu fotek, které jsou ke stažení zdarma. My používáme program Picasa, ve kterém se snadno a rychle dají tvořit různé fotokoláže. Vybírat můžete i z jiných, jako např.: Photoscape, Zoner apod. 
 • Svůj fotoaparát už nedávejte z ruky a noste ho vždy sebou. Nikdy nevíte, kdy se přihodí něco zajímavého, veselého, vtipného či něco, co prostě nutně musíte vyfotit .  Fotky vám navíc pomůžou si vzpomenout, co se "stalo". 
 • Schovávejte si různé vstupenky, jízdenky, cenovky, prospekty či cokoliv, co by se do deníku dalo zakomponovat. 
 • Můžete si dělat zápisky, budete to mít při tvorbě deníkových stránek jednodušší. Já jsem v tomhle směru trochu lenoch, ale někdy je dobré si zapsat třeba jen malou poznámku o tom, co se kdy stalo. Třeba vtipné "hlášky" vašich dětí. Člověk taaaak rychle zapomíná. A pak máte alespoň kam nakouknout. Např. já mám jednu veselou hlášku mého dítka od Štědrovečerní večeře (bohužel sem nepublikovatelnou) 

K tvorbě deníků a PL budete potřebovat různé materiály, o kterých vám povíme později. Nicméně základní materiál určitě najdete i doma. 

Krabička první PL pomoci

Je dobré mít krabičku, plechovku apod., ve které budete mít vždy po ruce nejdůležitější pomůcky pro PL nejčastěji používané. Já osobně mám na svém pracovním stole menší dřevěnou krabičku, která obsahuje tyto pomůcky (časem si najdete ty své, které jsou ideální zase pro vás):

   

Krabičku si můžu vzít sebou k televizi či ven na zahradu, otevřít album a začít tvořit. 

Fotky jsou základ...

Ano, fotky jsou opravdu základ, na kterých Project life / deník stojí. Můžete si je snadno upravit a poté je vyvolat. Já chodím pravidelně jednou týdně k samoobslužné fotomašince, kde si těch pár fotek vyvolám a odnesu domů. A můžu směle ve svém PL pokračovat. Dá se také využívat různých slev od foto firem a posílat si je k nim na vyvolání. Mně tento způsob nevyhovuje, protože se snažím svůj týdenní PL dělat pravidelně a nemít velké prodlevy. Další alternativou je také koupě domácí tiskárny Canon Selphy určené přímo pro tisk fotek. Stále si s touto myšlenkou pohrávám a možná na tiskárnu také brzy dojde . Jestli máte doma kvalitní tiskárnu, která je vhodná pro tisk fotografií, problém máte vyřešen. 

A nyní se dostáváme k materiálům, bez kterých se váš PL neobejde a nebo díky kterým bude prostě TOP .

Materiálů vhodných pro tvorbu deníků a Project life je opravdu nepřeberné množství. A jelikož jsme se do PL tuze zamilovali, chceme mít naše oblíbené materiály vždy po ruce. Proto je nyní najdete také u nás na e-shopu. Stačí si jen vybrat . Vše nově najdete ve speciální sekci Scrapbook - Project life

V dalším článku vás podrobně seznámíme s materiály, jejich použitím a kombinováním, které využijete pro své "deníčkování". Můžete také přijít mezi nás a nechat se zasvětit do Project life světa v kurzovně Nemravky. Více info zde

Děkujeme za přízeň a pilně tvořte!

Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.