vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Duhový letní náhrdelník

V naší výzvě "Ukažte, jaký umělec ve vás dříme" máte šanci prezentovat váš zajímavý návod u nás na stránkách či na našem FB. Této příležitosti využila Simona Soukupová (Sygy) a vytvořila krásný návod plný barev. A jelikož léto konečně začalo, určitě se bude hodit...

Tento šperk byl vyroben do soutěže ČeskoSlovenská šperkařská výzva na téma "Vítám Tě léto!" A tak bych se s Vámi v letním čase ráda podělila i o návod tohoto duhového náhrdelníku.

Na projekt budete potřebovat :

Polymerovou hmotu – 6 barev od každé 1/3 kostičky (+ malé množství od každé barvy na korálky) , 2x 1/3 kostičky průhledné hmoty
texturovací houbičku (texturovač)
ruční vrtáček nebo hobby vrtačku
komponenty lanko, zamačkávací rokail, americké zapínání

1. Já používám Premo, ale výběr polymerové hmoty nechám na Vás (např. Fimo, Cernit ), stejně tak barvy. Vyberte takové, které se vám líbí a zároveň pěkně ladí. Budeme potřebovat 1/3 od každé barvy, dále pak 2x 1/3 průhledné barvy. Z nich si poté uděláme blendovaný duhový plátek na celou šířku strojku na nejširší nastavení.

   

2. Až budou přechody barev plynulé, odřízneme si část blendu cca 2-3cm a odložíme ho stranou. Budeme ho potřebovat později. Poté začneme postupně blendovaný plátek projíždět strojkem až na druhé nejslabší nastavení. Plátek svineme do roličky a odložíme stranou na později.

   

3. Připravíme si 1/3 průhledné hmoty a zbytek blendovaného plátku, který jsme si odřízli. Projedeme opět strojkem na nejširší nastavení a to několikrát než se barvy zapijí. Poté uřízneme 2 cm blendu a odložíme stranou. Nyní začneme postupně blendovaný plátek projíždět strojkem až na druhé nejslabší nastavení a následně svineme do roličky.

Druhou 1/3 průhledné hmoty a poslední odříznutý blend projedeme na nejširší nastavení, až se barvy spojí. Postupně budeme projíždět strojkem až na druhé nejslabší nastavení.Svineme opět do roličky.

   

4. Nyní máme 3 blendované roličky. Všechny roličky na konci lehce přitlačíme a poválíme. Vznikne nám konický tvar.

   

5. Nyní si postupně rozkrájíme roličky na tenké plátky 1-2 mm. Začneme největší roličkou. Každou placičku otexturujeme texturovací houbičkou.

   

6. Díky blendování mají některé plátky krásnou spirálku.  Otexturované placičky dáváme jednu vedle druhé. POZOR, ať je nepopleteme !!!

   

7. Dáme péct na 130 °C na 30 minut (podle typu použité polymerové hmoty). Mezitím si z dalších roliček uděláme plátky a otexturujeme. Upečeme také na 130°C na 30 minut.

   

8. Po upečení uděláme v každé placičce uprostřed dírku. Použít můžeme ruční vrtáček nebo hobby vrtačku. Můžete udělat dírky ještě před pečením. Já jsem si placičky nechtěla zdeformovat, tak jsem použila tento způsob. A postupně navlíkneme na lanko. Uděláme tři řady.

   

9. Nyní si na korálky připravíme 6 barev, ze kterých jsme dělali blend. Natrháme na malé kousky. Nemusí být stejné velikosti. Naopak korálky budou vypadat lépe.

   

10. Z každého kousku uděláme kuličku. Můžeme použít rukavice, aby na nich nebyly otisky. Uděláme si cca stejný počet kuliček od každé barvy. Upečeme na 130°C na 30 minut. Po upečení opět provrtáme malé dírky. POZOR, lepší menší dírky, aby korálek lépe držel, zvětšit je můžeme kdykoliv.  

   

11. Nyní si připravíme všechny 3 řady navlečených placiček. Dáváme pozor, aby placičky byly na lanku prověšené. Poté postupně na každou stranu přidáváme korálky. Vždy dáme menší korálek na každé lanko a jeden větší na všechny 3 lanka. Takto postupujeme než budeme mít dostačující délku náhrdelníku. Zakončíme korálkem přes všechny 3 lanka a na každém konci lanka uděláme očko,které zajistíme zamačkávacím rokailem. Zbytek lanka ostřihneme. Provlečeme ketlovací jehlu a protáhneme kaplík. Na konci uděláme očko a zajistíme americkým zapínáním.

   

A máme hotovo! Krásné léto všem! 

Simča (Sygy)

PS: Moc děkujeme Simoně za krásný barevný letní návod! A jestli máte "v hlavě" také nějaký zajímavý návod, pošlete nám ukázku na náš e-mail soutez@nemravka.cz  

Více informací se dozvíte zde

Nemravky přejí též krásné barevné a teplé léto!!! 



Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.