vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Mistička na drobnosti

Sítotisk je úžasná technika, která nabízí efektní, jednoduchou metodu a nespočet možností, jak zdobit naše kreativní projekty ;-) Jestli stále váháte, jak začít, vyzkoušejte sadu pro sítotisk od Sculpey, která obsahuje 4 archy sítotiskových šablon a k tomu 2 akrylové barvy. Pomocí jednoho ze sít si vyrobíme i dnešní projekt - mističku na drobnosti smile

 

Pomůcky:

Postup:

1. Připravíme si barevný blend, na který využijeme 1/4 kostičky fialového Prema a 1/4 kostičky růžového Soufflé a zpracujeme je na nejširším nastavení na strojku Imperia. Plátky si zformujeme do čtverce/obdélníku.

 

2. Růžový plátek si rozkrojíme od horního okraje do poloviny plátku z obou stran - vytvoříme si jeden rovnoramenný trojúhelník a dva pravoúhlé trojúhelníky. Oba pravoúhlé trojúhelníčky položíme na rovnoramenný trojuhelník, jak vidíme na obrázku a lehce uhladíme.

  

3. Fialový plátek si rozdělíme na dva stejné obdélničky, které ještě rozkrojíme přes vrcholy napůl. Přeložíme vždy 2 trojúhelníčky na sebe a lehce uhladíme.

 

4. Fialové trojúhelníky přiložíme k růžovému trojúhelníku, rozválíme plátek válečkem a následně projedeme na nejširším nastavení strojku. Plátek přeložíme napůl vždy stejným směrem a projedeme na strojku, dokuď nejsme spokojení s výsledným blendem.  

    

5. Na připravený plátek si položíme šablonu a jemně ji uhladíme. U těchto šablon si dávejte pozor, zda ji přikládáte ze správné strany - jinak může dojít k jejich poškození.

6. Na stěrku dáme menší množství bílé akrylové barvy, kterou postupně roztíráme po sítě. Na sítotiskovou šablonu moc netlačíme a nadměrnou barvu odebereme. Po odebrání sítotiskové šablony z plátku hmoty šablonku ihned omyjeme pod proudem vody, nebo ji celou ponoříme do nádoby s vodou, aby na ní nezaschla akrylová barvy.

 

7. Akrylová barva na plátku zaschne za 5 -10 minut. Z plátku vykrojíme kolečko o průměru cca 10 cm vykrajovátkem, nebo si vystřihneme z papíru kruh o zvolené velikosti a vykrojíme ho pomocí skalpelu.

 

8. Kolečko dáme péct do kovové mísy - její tvar ovlivní vzhled mističky. Čím budou její stěny kolmější - uzavřenější, tím bude mít i výsledná mistička kolmější okraje, bude více uzavřená. Kolečko k míse jemně přimáčkneme.

 

Pečeme dle instrukcí výrobce a po vystydnutí povrch mističky ještě zafixujeme lakem, aby se  motiv neodřel. Fixovat můžete také tekutou polymerovou hmotou, pak ale musíte misku ještě jednou zapéct / zafoukat horkovzdušnou pistolí.

 

Přeji krásné letní tvoření, 

MaruškaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.