Spirálkové korále

K výrobě budete potřebovat:

½ kostičky průhledné polymerové hmoty s kouskem světle modré,

½ kostičky bílé polymerové hmoty,

strojek, nožík a váleček na polymerovou hmotu,

podložku a pečicí troubu (ne plynovou prosím, ta připaluje!)

POSTUP
1. Z hmot si připravte plátky na nejširší nastavení strojku - cca 5 cm široké. Nerovné okraje odkrojte. Plátky rozdělte v půli – dostanete tak dva a dva plátky stejných velikostí. Modrý a bílý plátek přiložte k sobě a projeďte jej na nejširší nastavení. Z druhé poloviny plátků vytvořte proužkovaný hranolek tak, že z bílé a modré vytvořte stejně velké plátky, ty projetím na nejširší nastavení spojte, rozkrájejte a navrstvěte barvy napřeskáčku :-)

  

2. Z proužkovaného caneu odkrajujte stejně široké plátky (cca 1,5 mm) a pokládejte je na na připravený dvoubarevný plátek, jak je uvedeno na obrázku. Poté válečkem proužky poválejte, aby se dobře spojily. Válečkem pak válejte „šikmo“, tzn. na jednu ruku více tlačte. Vytvoříte tím plátek, který na jedné straně bude širší než na druhé. Tím, že na hmotu u jedné ruky tlačíte více, proužky se protáhnou. Tyto „přebytky“ okrojte tak, abyste dostali pravidelný obdélník. Obdélník nyní sviňte jako tradiční spirálku, tlačte „tak akorát", abyste ji nedeformovali a zároveň uvnitř nevznikalo příliš mnoho mezer.

  

TIP:
Pro ilustraci zde byla použita světle modrá hmota s hmotou průhlednou. Velice hezkého efektu docílíte tím, že použijete jen kombinaci samotné průhledné s bílou a použijete ji na barevný podklad.

                    

3. Máte-li vyrobenou roličku, ze zbytků hmoty udělejte... kuličky 

TIP:
Pokud je chcete mít od největší k nejmenší, z hmoty rukama vyválejte váleček, který k jedné straně mírným tlakem postupně zužte. Získáte tak jakýsi kónus, který pokud rozkrájíte na stejně velké dílky (třeba téměř dokonalou pomůckou Marxit), získáte tak postupně se zvětšující (zmenšující) kuličky.

                     

4. Z vyrobené roličky nyní ukrajujte tenké plátky, nalepte je na kuličky a zaválejte je tak, aby nebyly vidět spoje. Korálky pečte na papírové harmonice dle instrukcí výrobce hmoty.

5. Kompletace a variace - Korálky navlékněte (ve středu od největšího k nejmenšímu u zapínání) na lanko, na konce upevněte karabinku a očko.
Dejte si pauzu, kochejte se tím, co jste vyrobili, oblékněte korále a další doplňky (džíny a bílé tílko, mno, v zimě možná nějaký ten kabátek ;-)) a vyražte do ulic. :-)

 

 

                                  

Užijte si je a mrkněte, jak jsme se spirálkami kurzovali!

Petra NemravkaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook