Kaňky!

Když jsem viděla šablonu Splat! od Lisy Pavelky, přenesla jsem se do období základní školy a psaní plnicím perem. Každý, kdo s ním psal, se s nimi setkal – kaňky! Dnes tu máme kaňky v barevném provedení na polymerové hmotě a ne v sešitě :-)

Co budete potřebovat:
• Polymerovou hmotu (u mě Premo) různých barev (např. žlutá, modrá, zelená, červená a bílá)
• Texturu Splat!
Nůž
Vykrajovátka
• Pomůcky pro práci s polymerovými hmotami (podložku, strojek…)

Postup:
1. Polymerovou hmotu si nejprve pořádně propracujeme, aby byla dostatečně měkká. Bílou zpracujeme na strojku na nejširší nastavení.

2. Postupně vmačkáváme barevnou polymerovou hmotu do textury. Vždy pracujeme jen s jednou barvou. Jakmile máme danou barvou pokrytou dostatečnou plochu textury, přebytečnou polymerovou hmotu odřízneme - seřezáváme ji tak, aby byla zarovnaná s vystupující plochou textury.

   

3. Pokračujeme s dalšími barvičkami do té doby, než budeme mít pokrytou dostatečnou plochu textury.

   

4. Poté, co budeme mít vyplněnou dostatečnou plochu pro zamýšlený projekt, vezmeme si plátek bílé hmoty a přiložíme ho na texturu. Pořádně ho k textuře přitlačíme – můžeme si pomoci válečkem. Pozor ale, ale se vám hmota k válečku nepřilepila a vy jste si tak hmotu z textury nevytáhli předčasně.

5. Podkladový plátek přilepíme k podložce a pomalu začneme texturu odchlipovat. Vtištěná barevná polymerová hmota nám zůstává na bílém plátu.

6. A teď je jen na Vás, co vytvoříte s výsledným plátkem.

TIP: Vzniklou texturu můžete přes pečící papír opatrně přihladit válečkem (ideálně s rukojetí) všemi směry a vytvořit tak hladký plátek.

Můžete vytvořit např. soupravu náušnic a náhrdelníku:

...nebo náušnice v decentnější černo-bílé variantě

   

Krásné slunečné dny!

Maruška

PS: Pro zvětšení obrázků stačí kliknout na jednotlivé fotografie. 
 Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

/ 20.04.2018 /

Hollow Barrel Beads

Lehoulinké jako vánek a zajímavě vyřezávané… to jsou Barrel Beads od Jany Roberts Benzon, které nám předvede na jednodenním workshopu. Jana deklaruje, že tento kurz představuje novou metodu vyrábění dutých korálků a zvládnou ji začátečníci. Takže opět geniálně jednoduchá technika. Pohrajete si s designem vyřezávání a barvičkami a odnesete si tuto parádu na Vašich krčcích.     

/ 21. – 22.04.2018 /

Strata + Nature Walk

Na četná přání, smutné oči a prostě, proto, že Jana je úžasná, pro nás vyrobila speciální kombinaci workshopů Strata a Nature Walk. Naučíte se tu tolik, že vám houbičky budou v hlavě běhat ještě poté, co po workshopu ulehnete do postýlek a zavřete oči… :o)    

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook