vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Tunýlkové soufflé

 

Tunýlkové náramky jsou jednou z kapitol, ke které se ve svém polymerovém tvoření občas vracím. Kombinace polymeru s kovem mě vždycky zajímala a "ozdobit" kov barvou je krásný, polymeru kov naopak přináší další dimenzi a krásný kontrast i soulad zároveň.

K tomuto projektu využívám techniku, se kterou jsem se kdysi dávno seznámila na kurzu s Lindly Haunani, mistryně barev, které tímto děkuji za zasvěcení... :)

Jako hmotu používám Sculpey Soufflé, novinku roku 2014 - jde o o 20 % odlehčenou hmotu, která vyniká krásnými pastelovými barvami, popudrovaným sametovým omakem a zároveň snadnými spojením dvou k sobě přiložených částí. Proto Soufflé.

Pozn. - pokud Soufflé neznáte, mrkněte na tento článek.

Ale pojďme k projektu samotnému. Budete potřebovat:

Kousky hmot různých barev i velikostí, zde používám hmoty Soufflé

Mini vykrajovátka čtverečky a trojúhelníky, můžete také použít sady vykrajovátek Kemper

Pauzovací či jiný (kancelářský) papír

Lžičku či jiné hladítko

a samozřejmě tunýlkové náramky, resp. jejich základy :)

1. Dobře si promíchejte hmoty a vytvořte si z nich plátky. Na strojku Imperia je plátek silný na 3. dírku od nejširšího nastavení, tzn. střední nastavení. Pokud je hmota příliš silná, bude se vám s ní pravděpodobně o něco hůře pracovat - bude více vystupovat z tunýlků a těžko ji zahladíte k jejich krajům.

2. Nyní si zvolte jednu základní barvu (u mě oranžová), ze které vytvořte cca 3 cm široký (vlastně úzký :)) plátek. Bude základem náramku, proto nezapomeňte odměřit jeho délku. Většinou tak činím tak, že omotám pomocný papír, na kterém pracuji, kolem tunýlků a v potřebné délce udělám značku.

3. Hmotu položte na papír. Nyní vedle sebe po celé délce vykrajujte největší čtverečky, které chcete použít (u mě 3. nejmenší velikost minivykrajovátek). Můžete si vykrájet čtverečky po celé délce, nebo pracovat tak, že vždy jeden vykrojíte a jeden hned vložíte. Vybírejte různé barvy z vámi připravené palety. Papír vám pomůže k tomu, aby hmota vždy zůstala ve vykrajovátku, nikoliv přilepená na podložce.

  

4. Ohněte papír (nebo si vezměte další) a po celé délce náramku uhlaďte. Použijte k tomu lžičku a prsty, jejichž teplo skvěle "kamarádí" se Soufflé. Je je hotovo, poznáte tak, že v místech spojení nebudou na pauzovacím (pečícím) papíře bílé čárky a hmota bude všede rovnoměrně prosvítat. 

5. Pokud máte uhlazeno, celý plátek podřízněte nožem tak, aby se po uhlazení opět "odpojil" od papíru. vezměte si o jedno menší vykrajovátko a postup opakujte. Na závěr opět uhlaďte a odřízněte.

6. Nyní nejmenším vykrajovátkem udělejte středy čtverečků. Nezapomeňte na střídání barev. Do tak malého vykrajovátka těžko strčíte prsty - pomůže vám jakýkoliv zakulacený nástroj nebo čistý jemný štěteček, kterým hmotu vyndáte a nepoškodíte. Naposledy  uhlaďte a odřízněte plátek.

7. Nyní si naměřte velikost tunýlku, uřízněte patřičně široký proužek a vložte do tunýlku. Je dobré si předem naměřit délku tunýlku a hmotu odkrojit jen o kousek větší. Omotejte kolem tunýlku a nožem řízněte v přehybu. Odstraňte přebytečné kousky a zahlaďte prsty přes papír, abyste si "nerozmázli" motiv a je to... Jak vidno z fotky, čtverečky jsem rozpůlila a vložila nakonec do dvou tunýlků. 

  

Ten samý postup opakujte u trojúhelníčků s tím, že je vždy dávejte "hlavou" (špičkou) nahoru a dolů, zkrátka proti sobě a tak, aby do sebe zapadaly.  

    

Máme(te) hotovo! :-)

  

Užijte si tvoření a pošlete nám fotku Vašich výrobků, budeme moc rády...

Petra NemravkaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.