vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Dýně z polymerové hmoty

Podzim už klepe na dveře a s ním také krásná barevná výzdoba. Dýně jsou určitě neodmyslitelnou součástí podzimních domácích dekorací. A my tu pro vás máme jeden návod na roztomilé malé dýně. Vyrobte si spolu s Natálií Lokočovou krásné dekorace ze samotvrdnoucí hmoty. 

Co budete k jejich výrobě potřebovat:

samotvrdnoucí hmotu 

drátek a kleštičky na drátek

polystyrenovou kuličku

kuličkové modelovací nástroje

barvy (olej, akryl), lepidlo (stačí herkules) a štětec a kelímek s vodou

A jak na výrobu dýně...

  • Kleštičkami na drátky uděláme poutko, pořádně ho promažeme lepidlem a zavěsíme na něj pěnovou kuličku. Ta bude tvořit základ naší dýně. Tato kulička nám jinak ušetří materiál a sníží celkovou hmotnost výrobku.

  • Kousky hmoty rozválíme v rukou ve tvaru válečků ( cca 8-10) a jeden po druhém nalepíme na kuličku. Válečky nemusí být všechny stejné, různé velikosti těchto válečků/segmentů naopak vytvoří zajímavější tvar.

  • Po upevnění všech potřebných segmentů, se pustíme do přírodní textury. Kuličkovými nástroji různé velikosti vytváříme svislé čárky na povrchu naší dýně. Pozor na otisky prstů! Ty do textury nepatří!

  • Až hmota na povrchu zaschne a textura nepůjde smazat, budeme dolaďovat celkový tvar dýně. Nezapomeňme na vymodelování malé kulaté jamky kolem drátku, která bude základem pro budoucí stopku dýně.

  • Poté vezmeme jemný štěteček a kelímek s vodou a zatřeme obzvláště nápadné spoje mezi segmenty. Když to budeme mít hotové, zavěsíme na drátku naší krásnou dýňku dokud zcela neuschne. Na foto je dýňka už po zatření vodou.

  • Teď nás čeká modelování stopky. Kleštičkami odstřihneme drátek, necháme jen potřebnou délku pro budoucí stopku ( délka stopky záleží jen na vaší fantazii). Polepíme drátek hmotou (ze spodu více, nahoře méně) a začneme kuličkovým nástrojem po spirále modelovat rýhy. Postupujeme zdola nahoru a průběžně likvidujeme nepotřebné kousíčky hmoty. Pro lepší pohyb nástroje budeme nástroj průběžně namáčet v kelímku s vodu.

  • Může se zdát, že stopka je malá a bezvýznamná součást dýně, ale opak je pravdou - pečlivě vymodelována stopka dodá dýňce jedinečný a okouzlující vzhled.

Natalia Lokočová (autorka článku)

Děkujeme Natálii za tento krásně podzimní návod! Její kreativní umění můžete sledovat zde

A jestli se do dýniček pustíte, pochlubte se nám s nimi v naší zákaznické galeriiVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.